Do Vánoc přírodního sněhu moc nenapadne

Současné teploty vhodné alespoň pro technické zasněžování po víkendu vystřídá teplé počasí převážně beze srážek a ve výhledu žádné sněžení není.

Přesto už více než desítka areálů dokázala otevřít aspoň část sjezdovek a další k nim přibudou o víkendu. O Vánocích se pak díky zásobám technického sněhu bude pravděpodobně lyžovat ve většině domácích středisek, i když v omezeném provozu.


Zatím je v našich horách otevřeno jen několik sjezdovek


V deseti českých areálech už se částečně lyžuje a každým dnem aspoň přibývá technického sněhu


Na Černé hoře se lyžuje na sjezdovce Anděl a vydatně se nyní zasněžují Hoffmanky (reportér sejk68). Na víkend areál slibuje lyžování nejen na nich, ale i podél kabinky z vrcholu až do údolí


Polovina sjezdovky je otevřená v rodinném areálu SkiMu v Malé Úpě (reportér Petr Socha)


Od středy se lyžuje na červené sjezdovce v Říčkách v Orlických horách


Široká bílá plocha se skvěle urolbovaný manšestrem v Karlově pod Pradědem s modrým sklonem (reportér jiri.krt)

V pátek dále zahájí provoz například ve Špindlu na modré sjezdovce, v sobotu pak čeká slavnostní zahájení sezóny s koncertem a bohatým programem také Dolní Moravu. Sjezdovky Dámská a Pařezovka se dvěma sedačkovými lanovkami budou v provozu také na Klínovci.

Lyžovat se bude o víkendu i v areálu Šacberk na Jihlavsku.

V Alpách je nejlepší situace v centrální části a na jihu

V Rakousku je v provozu více než třetina sjezdovek, v Itálii díky skvělým sněhovým podmínkám více než polovina. Například v oblasti Dolomiti Superski už můžete lyžovat na 950 km sjezdovek!


Nejlepší sněhová situace přetrvává na jihu Alp - na Passo Tonale panují perfektní sněhové podmínky s více než jedním metrem sněhu, což umožňuje i freeridové výlety mimo upravené sjezdovky (reportér Vačák)


Na ledovec Kitzsteinhorn se můžete vyvézt zcela novou panoramatickou lanovkou (reportér tereskaska)

Mapa aktuální sněhové situace v Alpách