Česko: nového sněhu už o moc víc nebude

Největší příděl sněhu přinesla noc na středu, přičemž nejvíc sněhu napadlo v Jeseníkách, v těsném závěsu pak v Krkonoších a Krušných horách - místy až 30 cm. V dalších dnech srážky postupně ustanou a teploty budou opět stoupat, aby následně zase klesly. Zima přerušovaná oblevami tak bude pokračovat.


V Česku je v provozu víc než polovina sjezdovek


Nejvíc otevřených sjezdovek je na Klínovci, na jeden skipas ale můžete nejvíc kilometrů sjezdovek najezdit ve SkiResortu Černá hora - Pec

Pokud si chcete zalyžovat na zasněžených českých horách, vyražte o víkendu - teploty budou totiž opět růst a souvislá sněhová pokrývka nemusí vydržet, pokud by do ní začalo výrazně pršet. Alespoň sobota slibuje slunečné počasí, a tak se třeba opět poštěstí lyžování v zimní kulise za svitu slunce.


Mapa znázorňuje, kolik sněhu napadlo v Česku za posledních 7 dní


Prachový sníh napadl například na krušnohorském Klínovci - reportér Nojby ale nebyl jediný, koho čerstvý sníh zlákal, proto bylo na svahu poměrně plno


Paseky nad Jizerou byly slušně sjízdné i během oblevy a jezdí za snížené ceny (reportér 0ndra)


Trochu měkčí sníh, zato celkem volné sjezdovky zažil v Herlíkovicích a přilehlém Bubákově reportér Nahoru Adolu


Říčky v Orlických horách hlásí plný provoz a ve všední den málo lidí (reportér Jiřa)


Červenohorské sedlo v Jeseníkách je známé proměnlivým počasím - pokud ráno sněží, odpoledne může svítit slunce, a naopak (reportér bobu)


O minulém víkendu se v Hlubočkách lyžovalo jako na jaře při +12 stupňů a sluníčku, sníh byl sice měkký, ale bez vydřených míst (reportér vitsla)

V Alpách se jezdí v prašanu

Minulý týden spadlo hodně sněhu ve Francii, tento týden si na nový příděl přišla celá severní strana a centrální část Alp. V nejvyšších polohách na hlavním hřebeni napadl více než metr, v průměru pak nasněžilo za poslední tři dny okolo půl metru. Sněhové přeháňky střídá až do víkendu na většině území Alp slunečné počasí.


Mapa znázorňuje, kde napadlo kolik sněhu v posledních 7 dnech


Bad Kleinkirchheim je, co se týče lanovek a vleků, trochu retro areál, ale má své jedinečné kouzlo i díky termálním lázním (reportér bobulini)


130 km převážně modrých sjezdovek nabízí odpočinkové středisko Alta Badia, zlákat se můžete nechat i nápaditou gastronomií (reportér mikels)


Široké, dlouhé a skvěle upravené sjezdovky bez lidí najdete často pod masivem Civetty (reportér mikels)


Italská Aprica je poněkud vzdálenějším střediskem, ale je nepřekonatelná v poměru výkon/cena a má letos solidní sněhové podmínky (reportér adam 1)

Interaktivní mapa aktuální přírodní sněhové pokrývky v ČR a Alpách