SNOW tour 2020 - Branná from SNOW.cz on Vimeo.
Ačkoliv je Branná spíše rodinným střediskem, červenou sjezdovkou podél dvousedačkové lanovky nepohrdnou ani sportovněji založení lyžaři. Na šikovně prudkém slalomáčku se lyže na hrany staví takřka samy, a i když nejde o dlouhý sjezd, dá se tu lyžařská kondice několika ranními jízdami potrénovat docela solidně.


Mírnější a o něco delší variantou je vedlejší modrá sjezdovka, kam vás může vytáhnout jak sedačková lanovka, tak postranní poma, která je určená spíše začátečníkům a dětem. Ačkoli se sjezdovka díky mírnějšímu sklonu zalíbí spíš méně zkušeným, není problém tu vykouzlit na slalomkách poctivou šňůru carvingových oblouků a zejména dojezd sjezdovky umožní díky získané rychlosti lyže maximálně naklápět na hrany.


Pro děti je na Branné v provozu tahátko s dětským cvičným svahem, který je zpestřený zvířátkovým slalomem. Děti do 150 cm mají tahátko zcela zdarma a využít zde můžou i instruktory lyžařské školy Sun Ski, která nabízí skupinové i privátní lekce (1 hod. privátní lekce vyjde na 690 Kč). Svah je snadno dostupný přímo z parkoviště.


Pro malé nelyžaře se v Branné nabízí zasněžený svah, na kterém mohou vesele sáňkovat nebo bobovat. Tato zóna je bezpečně oddělená od té lyžařské, takže nehrozí žádná kolize s lyžaři.


Občerstvit se na Branné můžete buď v bufetu pod modrou sjezdovkou, nebo v Hospodě u nástupu na sedačkovou lanovku. Restaurace je útulně zařízená a nabídne různé druhy polévek, domácí pizzu (90 Kč) nebo klasický párek v rohlíku (30 Kč) či nakládaný hermelín (35 Kč). Pokud už máte dolyžováno a natrefíte na Banditu, je velmi pravděpodobné, že vás pohostí domácí jedničkovou slivovicí. Pokud vás čeká ještě cesta autem, doporučuji k pití netradiční pečený čaj různých příchutí, mezi kterými nechybí jablko nebo ananas.
Branná v kostce:

Vzdálenost z Prahy 3 hod 4 min
Celodenní skipas dospělí 480 Kč
Celodenní skipas děti 380 Kč
Provozní doba lanovky 9:00 – 19:00
Webové stránky střediska www.skibranna.cz
Parkování parkoviště zdarma pod sjezdovkou

Partneři SNOW tour:

V Branné se odehrála akce SNOW tour, v rámci které jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH, sněžné brusle SLED DOGS a zdarma jste mohli také ochutnávat I LOVE HUMMUS. K dispozici vám tu byli promotéři oblečení v HALTI.