SNOW tour 2020 - Říčky from SNOW.cz on Vimeo.
V sobotu jsme měli štěstí, že jsme trefili pravé únorové podmínky, kdy zejména horní část areálu jak kdyby vykoukla z obrázku ladovské zimy. Hned se lyžovalo jinak, když člověk mohl hledět na stromy obalené sněhem. Nedělní obleva sice pohádkově zimní atmosféru utnula, nicméně dostatečný sněhový podklad na sjezdovkách by jen tak zmizet neměl.


Říčky nabízí poměrně dlouhé sjezdovky všech barev. Méně pokročilí zamíří na modrou sjezdovku Loučky, která je z velké části velmi mírná, ovšem krátce po úvodu sjezdovka trochu zrychlí, a tak není problém lyže postavit na hrany. Dostatečná přehlednost ovšem ze svahu dělá velmi přívětivou sjezdovku i pro děti.


Centrální tratí je červená sjezdovka, která je jen lehce členitá, takže je rovněž po celé délce dobře přehledná a její sklon se zalíbí jak méně zkušeným, tak i ostřílenějším jezdcům, kteří vyznávají carvingově poskládané oblouky.


Top sjezdovkou Říček je černá Slalomka, na níž se jezdí i vyhlášené Skiinterkriterum, tedy mezinárodní závod žactva ve slalomu a obřím slalomu, kterého se účastní mladí talenti z celého světa. Úvod sjezdovky je sice poněkud mírný a svádí k tomu jet spíš rovně dolů, nicméně posléze se zalomí do prudkého slalomáku, který se ke svému závěru příjemně otevírá do šířky. Poslední oblouky si tak můžete užít na plné doušky i ohledem na to, že následný dojezd je do roviny, a tak máte dost času získanou rychlost ukočírovat.


Plně v provozu je v Říčkách i Bobíkova lyžařská škola, tedy dětský lyžařský park, který najdete na dojezdu černé Slalomky. Park je dostatečně prostorný, disponuje dlouhým pojízdným pásem, několika dětskými slalomy a podjezdovými brankami a nechybí ani molitanová zvířátka na posezení pro nejmenší. Vstup do parku vyjde děti na 150 Kč, dospělé na 200 Kč. Děti do 6 let mají pak vstup do parku zdarma, stejně jako klienti lyžařské školy, jejíž lekci lze objednat v hlavním zázemí střediska.


V hlavním zázemí střediska najdete v rámci lyžařské školy i malý dětský koutek, dále úschovnu, servis a půjčovnu lyží. Lyžařský komplet na celý den tu zapůjčíte za 350 Kč a kromě lyží, bot a hůlek tu jsou zapůjčit i helmy, chrániče páteře a dokonce i zapomenuté lyžařské brýle (100 Kč/den).


Na oběd můžete zajít do samoobslužné restaurace Skirest v hlavním zázemí střediska, kde si můžete pochutnat například na svíčkové (178 Kč), guláši (168 Kč) nebo masových kuličkách s rajskou omáčkou (145 Kč) a k mání jsou i dětská jídla jako je přírodní kuřecí plátek (98 Kč) nebo dukátové buchtičky s vanilkovým krémem (72 Kč). Co nás tu ale mile překvapilo, byl pěkný výběr dortíků, takže mlsouni tu můžou vybírat z jablečného blaha, sachru, medovníku nebo cheesecaku s ovocem.


My jsme si na sladkou pauzu zajeli do apres-ski baru na vrchol Zakletého, kde jsme si poručili bombardino (74 Kč) s koblížky plněnými čokoládou (15 Kč). Pohodovou atmosféru podtrhl hořící krb.
Říčky v kostce:

Vzdálenost z Prahy 2 h 30 min
Celodenní skipas dospělý 630 Kč
Celodenní skipas dítě (do 155 cm) 430 Kč
Provozní doba střediska 8:00–16:00
Webové stránky střediska www.skiricky.cz
Parkování zdarma na parkovišti
cca 150 m od nástupu na vlek

Partneři SNOW tour:

V Říčkách jste v rámci našich testovaček mohli zdarma ochutnávat přírodní cizrnovo-sezamovou pochoutku I LOVE HUMMUS s bezlepkovými tyčinkami Crispins od firmy EXTRUDO.