Záměr na vybudování velkého lyžařského areálu v Koutech nad Desnou na svahu Medvědí hory vzniknul již o 8 let dříve. Dlouhých 7 let pak ovšem trvalo, než investorská firma K3 Sport získala všechna potřebná povolení. Konečný projekt rozdělený do několika etap počítal s vybudováním 2 až 3 lanových drah a 4 lyžařských vleků o celkové přepravní kapacitě téměř 12 tisíc osob za hodinu a veškeré s lyžováním související infrastruktury.


Celkový pohled na dolní stanici

V první etapě bylo rozhodnuto vybudovat páteřní přepravní zařízení areálu a zároveň jeho největší chloubu a lákadlo – odpojitelnou šestisedačkovou lanovku, první svého druhu v České republice, a dále dva lyžařské vleky a 4 sjezdové tratě, z nichž nejdelší měří 2 450 metrů. Areál disponuje i dvěma restauracemi a rychlým občerstvením, sluneční terasou, půjčovnou lyží, skiservisem, lyžařskou školou, sociálním zázemím, velkým záchytným parkovištěm, ale i pódiem pro letní společenské a kulturní akce. Na základě výběrového řízení byla dodavatelem lanové dráhy a obou lyžařských vleků firma Doppelmayr, stavební část pak zajistila firma KERS.


Nastupování v dolní stanici

Výstavba první etapy byla zahájena na jaře 2009 a nový areál měl být původně uveden do provozu již v prosinci 2009. Při kácení stromů pro trasu lanovky a sjezdovky ovšem bohužel došlo k časovému skluzu, a tak bylo rozhodnuto realizovat v roce 2009 pouze stavební část lanovky a vleků a samotnou montáž technologií nechat až na rok 2010. Na podzim 2009 tak byly po vykácení stromů provedeny základní terénní úpravy a vybetonovány všechny patky podpěr. Po zimní přestávce pak výstavba pokračovala na jaře betonáží staničních pilířů. V červnu již došlo na usazování podpěr – zatímco montáž šesti z nich v méně náročném terénu byla provedena autojeřábem, k instalaci zbývajících 11 v těžko přístupném terénu vzlétnul ve dnech 23. až 26. června vrtulník.


Výstavba lanovky v roce 2010 probíhala za účinné pomoci vrtulníku Mi-8

Na začátku července pak dorazila i staniční technologie, bezprostředně poté byla zahájena i její montáž – nejprve byla smontována horní poháněcí stanice, pak přišla na řadu i dolní napínací stanice. V polovině srpna se výstavba lanové dráhy již znatelně blížila do cíle – ve dnech 10. a 11. srpna bylo zapleteno dopravní lano a o pět dní později dorazily z Rakouska i sedačky. Ty byly usazeny na lano počátkem října a po úspěšném vykonání zátěžových zkoušek byla první česká šestisedačka předána dne 23. října 2010 provozovateli. Zkušební provoz zde byl zahájen v sobotu 4. prosince 2010, velkolepé slavnostní otevření střediska se pak uskutečnilo o čtrnáct dní později, 18. prosince.


Na sedačce v šesti poprvé i v České republice

Pokračování příště.