SNOW tour 2022 - Říčky.mp4 from SNOW.cz on Vimeo.


Říčky se od loňské sezóny mohou chlubit novou sedačkovou lanovkou, kvůli lockdownovému výpadku se na ní ale lyžaři pořádně vozí až letošní zimu. Nová lanovka je na rozdíl od předchozí čtyřsedačky šestisedačková, je modernější, rychlejší a hlavně má bublinu. Díky ní se nyní u turniketu prakticky netvoří fronty.


Jelikož Říčky zahajují provoz už od 8:00, je běžné, že první auta přijíždějí na parkoviště už krátce po sedmé hodině, aby si lyžaři zabrali co nejbližší místo u závory při vjezdu do areálu a šli tak pěšky co nejkratší kus cesty. V prosincových dnech tudíž lyžujete prakticky při východu slunce, které jako první začne měkkými ranními paprsky ozařovat černou sjezdovku Slalomku.


Slalomka je nejvíce vyhlášená sjezdovka Říček, protože se na ní jezdí známý závod Skiinterkriterium, což jsou mezinárodní lyžařské závody žactva. Mezi brankami se v rámci tohoto závodu proháněl nejeden slavný lyžař či lyžařka - jmenujme například sourozence Kostelicovy nebo Šárku Strachovou. Černá Slalomka je sice zprvu poměrně pozvolná a chvíli trvá, než získáte optimální rychlost na stavění obřaček na hrany, pak to jde ale ráz na ráz a pista se otevře v prudký, ale krásně široký a přehledný padák. Nebojte se to pustit, po padáku následuje dlouhá dojezdová rovinka, na které rozparáděné lyže hravě ukočírujete.


Já mám v Říčkách hodně v oblibě Červenou sjezdovku, jejíž sklon je jako dělaný pro carvingové oblouky a krásně se tu do nich lyžař může položit. Sjezdovka se postupně rozšiřuje, je minimálně členitá, takže je po celé délce krásně přehledná. Tato sjezdovka je jednou z nejuniverzálnějších českých sjezdovek, protože ji díky dostatečné přehlednosti zvládnou i méně zkušení lyžaři, zkušení tu zas můžou pilovat poctivý oblouk po hranách.


Projeli jsme si i modrou sjezdovku Loučky, která je nejdelší (1 500 m) a zároveň nejmírnější. V době naší návštěvy tu bylo ještě pár nerozhrnutých hromad, které ale nebyly nijak velké a děti je tak braly jako takové lyžařské zpestření na terénních vlnách.


Nejmenší ratolesti můžou zavítat na Bobíkovu výcvikovou louku, kde je jim k dispozici 100 m dlouhý pojízdný pás, štědrý prostor pro první obloučky mezi slalomovými zvířaty či podjezdovými brankami a samozřejmě i služby místní lyžařské školy.


Děti v rámci lyžařské školy jistě uvítají i vytápěný prostor v hlavním zázemí lyžařské školy, kterému nechybí dětský koutek včetně televize s pohádkami.


V hlavním zázemí u lanovky rovněž najdete i půjčovnu lyží vybavenou 150 páry lyží a 60 snowboardy, úschovnu sportovního vybavení a také velkou samoobslužnou restauraci Skirest včetně velké terasy.


Co bufet, to nějaká dobrota a v Říčkách takových najdete hned několik. My máme v oblibě kulatý aprés-ski stan u výstupu sedačkové lanovky. Když je zima, zahřejete se tu u krbíčku s horkým nápojem, když je sluníčko, můžete dát opalovačku v lehátku na vrcholu Zakletého třeba s bombardinem.


Na poctivou domácí polévku si určitě zajděte do bufetu U Karla na dojezdu černé Slalomky. My si tu dali v lehátku domácí zelňačku (50 Kč) a velmi rádi si tu dáváme i sekanou v housce (55 Kč). V nabídce jsou dále například bramboráčky, langoše nebo palačinky.


Celkově se nám v Říčkách líbí kompaktnost areálu, sportovně laděné sjezdovky a výběr domácích dobrot v bufetech za přijatelné ceny. Kdo by chtěl zafandit vycházejícím lyžařským hvězdám, může do Říček dorazit 21. až 22. 1. 2022 na tradiční závod Skiinterkriteria.


Říčky v kostce:

Vzdálenost z Prahy 2 hod.
Celodenní skipas dospělý 690 Kč
Celodenní skipas dítě (do 155 cm) 520 Kč
Provozní doba střediska 8:00 – 16:00
Webové stránky střediska www.skiricky.cz
Parkování zdarma na parkovišti cca 150 m od nástupu na vlek

V Říčkách jsme reportovali na lyžích FISCHER, s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení REHALL a v helmách a brýlích SMITH.