Cesta visutou lanovkou trvá sedm až deset minut ze snadno přístupných údolních obcí Mörel, Betten Talstation nebo Fiesch, což jsou lázeňská střediska bez aut na ledovci Aletsch ležící v srdci švýcarských Alp.

Na slunečné náhorní plošině lemující Aletschský ledovec vysoko nad údolím Rhony mezi 1845 a 2869 metry nad mořem, zjistíte, že pravá zima stále existuje. Díky vysoké nadmořské výšce zaručuje Aletsch Arena jistotu sněhu od prosince do konce dubna. Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp spojuje 104 kilometrů skvěle upravených sjezdovek, včetně sjezdovek pro začátečníky, snowparků, U-rampy a sjezdovek pro freeride. A nejlepší na tom je, že nikam nemusíte nosit lyže, protože v Aletsch Areně vystoupíte ze svých dveří přímo na sjezdovku.

Na své si tu přijdou i milovníci zimních procházek a pěší turisté. Na náhorní plošině Aletsch je k dispozici 75 kilometrů upravených zimních turistických stezek, vhodných i pro rodiny s dětmi. Nedotčenou zimní scenérii si můžete vychutnat například na sněžnicích na 3 km dlouhé mezi Bettmeralpem a Riederalpem. Běžkaři si přijdou na své kolem jezera Bettmersee nebo na golfovém hřišti Riederalp, bruslaři pak na přírodním kluzišti v Bettmeralpu. Pokud potřebujete další adrenalin, vyzkoušejte 13kilometrovou sáňkařskou dráhu z Fiescheralpu dolů do Lax do údolí.

V Aletsch Areně si na své přijde každý, kdo má rád zimu. Najdete tu ubytování pro každý rozpočet, od čtyřhvězdičkových hotelů po jednoduché prázdninové apartmány.

Letošní novinkou v Aletsch Aréně je skialpový výlet s průvodcem přímo po ledovci Aletsch. Startuje se z Fisech do Fiescheralpu a následně na Eggishorn (v závislosti na podmínkách). Po krátkém traverzu na Tängraat začíná dechberoucí sjezd k ledovci Aletsch a poté okružní jízda na ledovci Aletsch, která je zakončená výstupem na Moosfluh. Odtud následuje sjezd zpět do Fiescheralpu. Výlety na skialpech se konají každý pátek a neděli od 7. 1. do 18. 4. 2022 a sraz je vždy v 8:30 u horolezeckého střediska Aletsch (MHD Fiesch).

Nejen na skialpech, ale samozřejmě i na sněžnicích se můžete zúčastnit organizovaného výletu s průvodcem. Vybrat si můžete různě dlouhé a náročné výlety. Méně náročnou túrou je například výlet po hřebeni ledovce Altesch, která zabere cca 2,5 hod a organizuje se v průběhu zimy každé úterý.

Komu přijde lyžařský den krátký, může klidně vyrazit i na večerní lyžování, které se tu koná na Fiescheralpu, Rideralpu a také Bettmeralpu. Ve Fiescheralpu se můžete večerního lyžování zúčastnit každé úterý od 18 do 20 hod od 1. 2. do 15. 3. 2022, v Bettmeralpu rovněž každé úterý, ale už od 16:30 do 21:00, a to od 28. 12. 2021 do 15. 3. 2022, v Riederalpu pak ve stejný termín každé úterý od 19 do 21 hod.