Princip nabídky ČD Ski je jednoduchý, v českých partnerských skiareálech lyžaři získají po předložení platné jízdenky ČD slevu 20 % na denní skipas, ve slovenském skiareálu ve Velké Fatře na Malinu Brdu získají cestující ČD v rámci projektu ČD Ski slevu 20 % na dvoudenní nebo třídenní skipas. Na Šumavě skiareál Lipno v rámci bonusového produktu ČD Yetti nabízí slevu ve výši 30 % na denní skipas pro ty, kteří přijedou na lyže vlakem.

Součástí projektu ČD Ski je pět lyžařských areálů v nejvyšších pohořích České republiky. V Jizerských horách jde o SKI Bižu Tanvaldský Špičák, především pro lyžaře z Liberce a Jablonce nad Nisou. V Jeseníkách mohou cestující ČD lyžovat levněji ve Skiareálu JONAS PARK Ostružná. Ten se nachází na trati mezi Zábřehem na Moravě a Jeseníkem a využijí ho především lyžaři z Olomoucka.

Příznivci Šumavy si přijdou na své ve skiareálu Ski & Bike Špičák díky přímým vlakům z Plzně a Klatov. Lyžaři z Karlovarska mohou vlakem navštívit Skiareál Nádraží Pernink. Nabídka ČD Yetti je připravena ve Skiareálu Lipno na Šumavě především pro milovníky zimních sportů, kteří přijedou na lyže vlakem z Českých Budějovic.

Vlakem do hor rychle a pohodlně

Do českých skiareálů se lyžaři dostanou z krajských měst nebo regionálních center za hodinu, nejpozději do dvou hodin z krajských měst. Na Slovensko díky nejrychlejšímu spojení SuperCity Pendolino jsou lyžaři v Ružomberku z Prahy přibližně za 5 hodin, z Olomouce za 3 hodiny nebo z Ostravy za 2 hodiny. Zpět odjíždí spoj SC 240 Pendolino Košičan z Ružomberka v 17.11 h.

Tipy na vhodné jízdenky, doporučené spoje a bližší informace o partnerských skiareálech najdete na www.cd.cz/cdski