„O přestupu do Česka jsem uvažovala v průběhu kariéry už několikrát, teď k tomu konečně došlo a já z toho mám velkou radost. Zatím je to všechno nové, trochu si zvykám, ale atmosféra v týmu je super a všechno je pozitivní. Mám v Česku rodinu, hodně lidí mi tu fandilo, i když jsem jezdila za Nizozemsko. Moc se na reprezentování Česka těším,“ říká sedmadvacetiletá závodnice.

Ta měla velice slibně nakročeno v předloňské sezóně. Kromě již výše zmíněného 10. místa v paralelu v Lechu-Zürsu si dojela i pro 23. a 17. místo v Courchevelu a rovněž pro 11. místo v prvním ze dvou lednových obřáků v Kranjske Goře, na trati, která bývá považována za jednu z nejnáročnějších v ženské části Světového poháru. Bohužel při prvním kole obřího slalomu o den později se Adrianě Jelínkové na ledovém kopci nepříjemně zařízla hrana – důsledkem byl pád, přetržené vazy v koleni a předčasný konec ročníku.

Kvůli tomu přišla lyžařka také o mistrovství světa v Cortině d’Ampezzo a loňský rok věnovala návratu do top formy. I tak bude s bilancí čtyř účastí na mistrovství světa, jedné na olympijských hrách a osmi dojezdů na bodech ve Světovém poháru jasnou jedničkou v rámci obřího slalomu mezi českými ženami.

Otázkou je, na jaké značce lyží budeme Adrianu Jelínkovou v závodech vídat. V minulých letech své jméno spojila s malým ryze italským výrobcem lyží, firmou Carpani. V rámci oficiálního focení pro Czech Ski & Snowboard ale novopečená posila třímá v ruce neoznačené retro lyže. Je tedy otázkou, zda se nerozhodne následovat své kolegyně Martinu Dubovskou a Ester Ledeckou do stáje rakouské značky Kästle s českým majitelem.

Ti už dříve v letní pauze ukázali, že dovedou nabídnout lyžařkám zajímavé podmínky, ať už v podobě vlastního servismana jako v případě tuzemské slalomářské jedničky, nebo v podobě finanční pobídky, jako tomu bylo podle zákulisních informací v případě zlaté olympijské medailistky z Pchjong-čchangu.