Připomeňme si, že místem realizace nového areálu byl "trojúhelník" Plešivec – Abertamy – Pstruží a lyžaře v něm přepravují hned dvě odpojitelné čtyřsedačkové lanovky (vůbec poprvé u nás tak tehdy byly postaveny v jednom areálu dvě odpojitelné lanovky naráz), jedna neodpojitelná čtyřsedačka, dva lyžařské vleky a čtyři dopravní pásy Sunkid v dětském parku. Celková hodinová přepravní kapacita střediska tak dosahuje hodnoty téměř 13 400 osob. Centrální páteří areálu je 806 metrů dlouhá lanovka Modes Grund (jde tak o jednu z nejkratších odpojitelných lanovek v ČR), která obsluhuje hned 5 sjezdových tratí všech náročností. Naopak lanovka ze Pstruží na Plešivec s délkou trasy 1 392 m má za úkol především primární dopravu lyžařů z parkoviště do areálu, i podél ní se však vinou atraktivní dlouhé modré pisty.


Dolní stanice lanovky Modes Grund

Obě odpojitelné čtyřsedačky jsou provedeny v jednotném provedení, kdy dolní poháněcí stanice s nástupem kolmým k ose trati jsou opatřeny vysokým opláštěním a naopak horní vratné stanice se vyznačují velmi krátkou délkou a nízkým tunelovitým zakrytím staničních dopravníků. Opláštění všech čtyř stanic je opatřeno imitací dřeva, takže vše ladí s okolní přírodou. Jediná neodpojitelná čtyřsedačka dlouhá 358 metrů s rozběhovým pásem je umístěna na Plešivecké louce, což je cvičná sjezdovka určená především pro začátečníky. Celkem napočítáme v novém areálu devět 100 % technicky zasněžovaných a 40 až 60 metrů širokých sjezdových tratí o souhrnné délce 12 km, z nichž jedna je černá, jedna červená a zbývající pak modré, nejdelší sjezdovka vede z vrcholu Plešivce až do Pstruží a se započítáním propojovacích cest měří úctyhodných 4 250 metrů. Tři sjezdovky jsou vybaveny umělým osvětlením pro večerní lyžování. Na základě provedeného výběrového řízení se dodavatelem lanových drah stala firma Leitner a systému technického zasněžování pak skupina Demac-Lenko. Sněžná pásová vozidla pro úpravu sjezdovek dodala firma Prinoth.


Horní stanice lanovky Modes Grund

Původně měl být areál na Plešivci v provozu již v zimní sezóně 2012/13, avšak z důvodu náročnosti byla jeho výstavba rozdělena do dvou částí. Na podzim 2012 tak kromě vykácení tras pro nové lanovky a sjezdovky byly provedeny přípravné práce související s instalací systému technického zasněžování. Hned po zimní přestávce byla z Itálie dodána veškerá technologie všech tří lanových drah, což zahrnovalo mj. také 205 sedaček. Následně byly během května a června vybetonovány betonové základy a patky, díky čemuž bylo možno v půlce července usadit prostřednictvím vrtulníku Kamov 32 švýcarské firmy Heliswiss (jednalo se o premiérové nasazení tohoto stroje na výstavbě lanovky v České republice) podpěry všech lanovek. Jako další na řadu přišla montáž jednotlivých stanic – zatímco krátká neodpojitelná lanovka byla kompletně smontována ještě v průběhu června a července, montáž náročnějších odpojitelných lanovek probíhala v období červenec až září. V půlce září již bylo na všech lanovkách rozvinuto a zapleteno dopravní lano a po usazení sedaček byl přelom září a října ve znamení provádění zátěžových zkoušek. Zbývalo již jen dokončení montáže opláštění stanic odpojitelných lanovek, takže uvedení nového lyžařského areálu do provozu v nové zimní sezóně již nestálo nic v cestě.


Dolní stanice krátké lanovky Plešivecká louka

Centrální parkoviště je umístěno ve Pstruží poblíž silnice z Ostrova do Perninku, další parkovací kapacity jsou umístěny pod sjezdovkou Plešivecká louka, která je dostupná po silnici z Abertam. Taktéž zázemí areálu je centralizováno do Pstruží (půjčovna, servis, apres-ski bar) a pod Plešiveckou louku (servis, půjčovna, lyžařská škola). Celková investice do nového areálu vyšplhala k půl miliardě korun a byla částečně hrazena z dotací Evropské unie.

V další etapě se středisko zaměřilo také na letní aktivity – najdeme zde mj. bikepark a bobovou dráhu, letní provoz mají lanovky Pstruží–Plešivec a Plešivecká louka. Na vrcholu Plešivce vysokém 1 028 m n. m. si lze z 16metrové rozhledny z roku 1895 s 66 schody vychutnat výhled na okolní Krušné hory s jejich nejvyšším vrcholem Klínovec, Doupovské hory, Slavkovský les a Český les. Umístěn zde je také horský hotel.