Planneralm aktuální report z 22.01.2015

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Planneralm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.01.2015 do: 22.01.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po delší době bez lyží a kontaktu se sněhem jsem se už nemohl dočkat, až vyrazíme. V hledáčku nám tentokrát skončilo několik méně známých středisek Rakouska. Prvním námi navštíveným střediskem byl rakouský Planneralm. Již tři roky se chystám Planneralm navštívit, ale až nyní to vyšlo! Malé a ne moc známé středisko vyniká hlavně svou polohou a může se pochlubit zcela přírodním sněhem, zde opravdu nenajdete ani jedno sněžné dělo, těžko říct zda jde o výhodu či nikoli...

Jako tradičně jsem probudil přítelkyni brzy ráno a v půl čtvrté jsme již směřovali k našemu cíli do Rakouska. Do střediska jsme dojeli přesně na čas, tedy chvilku před devátou. Zprvu jsem byl malinko zklamán, čekal jsem trošku větší areál, ale zdání klame a postupem času jsem si lyžování na Planneralmu slušně užil a byl mile překvapen. Pět hvězdiček dávám jen proto, že nemohu dát 4 a půl :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Závratně dlouhé sjezdovky zde nehledejte, jde o spíše středně dlouhé tratě s převýšením okolo 300 m, za to místy slušně široké. Většina tratí je vyobrazena červenou barvou a myslím, že sklon tomu odpovídá. Nejvíce jsme si užili tratě v levé části areálu a to červené 2 a 3. Dále bych mohl pochválit trať č. 6 - všechny tyto sjezdovky jsou obsluhovány pohodlnými sedačkami. Další tratí, která mi na mapě přisla atraktivní, byla černo-červená trať č. 7, nicméně mě nakonec nijak neoslovila, byla místy ledová a raději jsem se vrátil do levé části areálu na tratě 2 a 3.

Sněhové podmínky:

Na stránkách provozovatele byla ve čtvrtek udávána výška sněhu přes 80 cm. Nejsem si úplně jist, zda bych zde toto číslo naměřil, na vrcholcích byl sníh místy vyfoukaný. Na tratích ale bylo vše upravené a sněhu dostatek bez problémů. Zdálo se mi, jako by sníh byl malinko měkčí a lyže se do něj více bořily, těžko říct, zda to byl jen pocit, či absence technického sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pouhé dvě lanovky a tři vleky, víc toho Planneralm nenabídne. Lanovky rychlé pohodlné, ale bez "bubliny". Určitě by zde byla vhodná další sedačková lanovka místo dlouhé kotvy v pravé části střediska, která obsluhje sjezdovku č. 7. Nicméně celkově slušná přepravní zařízení na takto malé středisko.

Zalidněnost:

V tom je Planneralm opravdu perfektní, alespoň v týdnu, kdy zde upravují sjezdovky "jen" pro vás a o to silnější bude dojem z lyžovaní v sice malém, ale - myslím, že mohu říct - skvělém středisku. Nejdelší fronta na lanovku byla v počtu osmi lyžařů. Co dodat... paráda.

Občerstvení a aprés-ski:

Námi navštívená restaurace Seekaralm nabídne rakouskou klasiku za rakouské ceny. Mohu doporučit dobrou gulášovou polévku. Restaurace s venkovním posezením, krásným pohledem na středisko a obsluhou. Ceník k nalezení ve fotografiích.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta je momentálně naprosto bez problémů a ani delší stoupaní v závěru cesty nevyžaduje momentálně sněhové řetězy. Autem se dostanete až do nadmořské výšky více než 1 500 m. Zde je dostatek místa k parkování přímo pod lanovkou. Parkování samozřejmě zdarma.

+ plusy

 • Nulová zalidněnost aneb sjezdovky jen pro nás
 • Krásné výhledy do okolí
 • Slunečné počasí v den návštěvy
 • Přehlédné a bezpečné sjezdovky
 • Parkování zdarma

- mínusy

 • Dlouhá kotva u sjezdovky č. 7
 • Možná bych čekal malinko nižší cenu skipasu (36 euro / den) k počtu km sjezdovek. Nicméně lze vyvážit lyžováním s minimálním počtem návštěvníků
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29. - 30.03.2024  | Planneralm

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Planneralm je malé, ale svým charakterem nezaměnitelné středisko v oblasti Dachsteinu - je přehledné s rozmanitými sjezdovkami a bezpečným freeridem, vyniká i na jaře sněhovou jistotou, je blízko z Česka a nebývá tu příliš plno. A během větrných Velikonoc se ukázala i jeho dostatečná odolnost proti ...

22. - 25.01.2023  | Planneralm

 • autor: luma147
 • hodnocení:

Pro naši rodinnou dovolenou jsme si vybrali menší středisko Planneralm, které je i díky poloze "na konci světa" doslova skryté před pozorností většiny návštěvníků Alp. Kvůli relativně vysoké nadmořské výšce 1 600 až 2 000 m n. m. je zde velká jistota přírodního sněhu, což se potvrdilo a během našeho...

24. - 27.01.2020  | Planneralm

 • autor: Oski
 • hodnocení:

Naše oblíbené středisko v poměru cena / kvalita / délka cesty z domova. Parádní modro-červené sjezdovky, některé carvingové dálnice, některé užší. Ale vybere si každý. Luxusní výhledy do opravdové dálky. Sněhu bylo mnohem méně než loni, ale na sjezdovkách výborně připravený pevný, čistě přírodní sníh. Vzhledem k minimální návštěvnosti i odpoledne byla místa s manšestrem. Středisko je malé. Jedna odpojitelná, jedna pevná lanovka plus dvě kotvy. Restaurací několik, naše oblíbená hned u lanovky - Grimmingblick. Nic nám nechybělo. 1Pusto prázdno. Narozdíl od přeplněného Riesneralmu s plotnovitým a nepříjemným sněhem. Parkování hned u lanovky. Příjezd posledních 11 km serpentinami s převýšením 1 000 metrů. Ale stojí to za to!

24.01.2017  | Planneralm

 • autor: rajdak
 • hodnocení:

Původně jsem měl v úmyslu navštívit Sulden v Ortlerských Alpách, ale vzhledem ke sněhovým podmínkám jsem na poslední chvíli změnil své rozhodnutí. Takže jsem hledal, kde by bylo dobré lyžování a nakonec to padlo na oblast tzv. Schneebärenland ve Štýrsku. Nejvíce se mi líbilo v Planneralmu.

12.03.2014  | Planneralm

 • autor: rakvarka
 • hodnocení:

Planneralm je menší středisko s cca 16 km převážně červených sjezdovek. Lyžuje se od 1 600 do cca 2 100 m, svahy jsou orientovány na sever, takže i v teplém březnovém počasí byl sníh prachový ještě ve dvě odpoledne. Středisko nás mile překvapilo, a troufám si řici, že i nadchlo. Areál je kompaktní, ...

Flims Laax Falera

Flims Laax Falera

Flims Laax Falera

Flims Laax Falera

Flims Laax Falera

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 28
Otevřené sjezdovky 0 z 214 km