Planneralm - aktuální report z 12.03.2014 - SNOW.cz

Planneralm aktuální report z 12.03.2014

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Planneralm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: rakvarka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 12.03.2014 do: 12.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Planneralm je menší středisko s cca 16 km převážně červených sjezdovek. Lyžuje se od 1 600 do cca 2 100 m, svahy jsou orientovány na sever, takže i v teplém březnovém počasí byl sníh prachový ještě ve dvě odpoledne. Středisko nás mile překvapilo, a troufám si řici, že i nadchlo. Areál je kompaktní, přejezdy mezi jednotlivými vleky a lanovkami rychlé, a profil sjezdovek různorodý. O den dříve jsme lyžovali ve větším areálu Lachtalu, zde však byly jižně orientované svahy a již v půl dvanácté byl sníh hodně těžký. V menším areálu jsme si tak zalyžovali výrazně lépe.
Středisko navíc láká na čistě přírodní sníh. Díky specifickému klimatu zde nepoužívají sněžná děla (opravdu jsme na svazích žádná neviděli), přesto zde ještě leželo kolem 150 cm sněhu.
Při koupi skipasu na 1,5 dne a více máte možnost lyžovat v dalších areálech v oblasti (Tauplitz, Riesneralm,Loser a Kaiserau).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Modrá sjezdovka je zde jen jedna v dolní části areálu. Převažují červené, dostatečně široké a nádherně upravené sjezdovky. Barva černá se objevuje na pár úsecích v horní části, kde tratě padají poněkud strměji a pak přecházejí v červené. Sjezdovky se vzájemně kříží, takže každá jízda nabízí novou variantu sjezdu.
Areál navíc nabízí spoustu možností pro jízdu volným terénem (četné stopy svědčí o jejich hojném využívání). Je zde také několik cest pro skialpinisty, které vedou i po bočních hřebenech na sousední vrcholy.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách leželo 120-160 cm sněhu. Ten byl navíc prachový, takže podmínky super. Vzhledem k severní orientaci svahů doporučuji k návštěvě i v jarních měsících.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál obsluhují dvě čtyřsedačky bez bubliny (údajně zde ale prakticky nefouká, takže žádný problém) a v pravé části poměrně dlouhá kotva, která navíc v závěru opravdu strmě stoupá. Dost lidí ji opouští ještě před tímto stoupáním a jedou rovnou na červenou sjezdovku. Kdo vydrží až nahoru, je odměněn sjezdem kratšího černého a značně strmého úseku. Této části střediska by hodně slušela další sedačková lanovka.

Zalidněnost:

V týdnu zalidněnost minimální (přikládám foto). Pár lidí nám říkalo, že v něděli to bylo plnější, ale šlo to. Každopádně ve středu za slunečného počasí žádné fronty u vleku, a nastávaly okamžiky, kdy jsem měla sjezdovku jen pro sebe. Náááááádhera.

Občerstvení a aprés-ski:

Otevřené byly dvě restaurace u sedačkových lanovek. Vynikající polévka za 3,60 Eur, káva 2,40 Eur, velký radler asi 3,40 Eur. Příjemná a rychlá obsluha. Dále zde byla ještě jedna zavřená restaurace. Netuším, zda funguje jen o víkendu.

Doprava do střediska a parkování:

Z ČR po dálníci A9 až na sjezd Lienz a dále směr Tauplitz. Odbočit doleva na Donnersbach. Za městem odbočka vlevo a několikakilometrové stoupání až do střediska. Dostatek parkovacích míst v dosahu kasy i lanovek.

+ plusy

 • severní svahy - parádní sníh i v teplém jarním počasí
 • nízká zalidněnost během týdne
 • velmi pěkné sjezdovky, kompaktnost areálu
 • na své si přijdou i sportovně ladění lyžaři

- mínusy

 • pro klasické polykače kilometrů vhodné na max. 2 dny
 • přes azurovou oblohu důmyslně ukrytá lehátka (viz foto), objevili jsme je až při poslední jízdě

Zajímavé odkazy

www.planneralm.at

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29. - 30.03.2024  | Planneralm

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Planneralm je malé, ale svým charakterem nezaměnitelné středisko v oblasti Dachsteinu - je přehledné s rozmanitými sjezdovkami a bezpečným freeridem, vyniká i na jaře sněhovou jistotou, je blízko z Česka a nebývá tu příliš plno. A během větrných Velikonoc se ukázala i jeho dostatečná odolnost proti ...

22. - 25.01.2023  | Planneralm

 • autor: luma147
 • hodnocení:

Pro naši rodinnou dovolenou jsme si vybrali menší středisko Planneralm, které je i díky poloze "na konci světa" doslova skryté před pozorností většiny návštěvníků Alp. Kvůli relativně vysoké nadmořské výšce 1 600 až 2 000 m n. m. je zde velká jistota přírodního sněhu, což se potvrdilo a během našeho...

24. - 27.01.2020  | Planneralm

 • autor: Oski
 • hodnocení:

Naše oblíbené středisko v poměru cena / kvalita / délka cesty z domova. Parádní modro-červené sjezdovky, některé carvingové dálnice, některé užší. Ale vybere si každý. Luxusní výhledy do opravdové dálky. Sněhu bylo mnohem méně než loni, ale na sjezdovkách výborně připravený pevný, čistě přírodní sníh. Vzhledem k minimální návštěvnosti i odpoledne byla místa s manšestrem. Středisko je malé. Jedna odpojitelná, jedna pevná lanovka plus dvě kotvy. Restaurací několik, naše oblíbená hned u lanovky - Grimmingblick. Nic nám nechybělo. 1Pusto prázdno. Narozdíl od přeplněného Riesneralmu s plotnovitým a nepříjemným sněhem. Parkování hned u lanovky. Příjezd posledních 11 km serpentinami s převýšením 1 000 metrů. Ale stojí to za to!

24.01.2017  | Planneralm

 • autor: rajdak
 • hodnocení:

Původně jsem měl v úmyslu navštívit Sulden v Ortlerských Alpách, ale vzhledem ke sněhovým podmínkám jsem na poslední chvíli změnil své rozhodnutí. Takže jsem hledal, kde by bylo dobré lyžování a nakonec to padlo na oblast tzv. Schneebärenland ve Štýrsku. Nejvíce se mi líbilo v Planneralmu.

22.01.2015  | Planneralm

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Po delší době bez lyží a kontaktu se sněhem jsem se už nemohl dočkat, až vyrazíme. V hledáčku nám tentokrát skončilo několik méně známých středisek Rakouska. Prvním námi navštíveným střediskem byl rakouský Planneralm. Již tři roky se chystám Planneralm navštívit, ale až nyní to vyšlo! Malé a ne moc ...

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 14
Otevřené sjezdovky 0 z 27