Zvičina - aktuální report z 01.02.2015 - SNOW.cz

Zvičina aktuální report z 01.02.2015

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Podkrkonoší

Zvičina - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: sejk68
  • hodnocení:
  • návštěva od: 01.02.2015 do: 01.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnešní reportáž bude o středisku, které se ještě letos ani jednou nerozjelo, ale už se to chystá, jestli nezklame úterní předpověď, kdy má sněžit. Zvičina je kopec za Miletínem, který je vysoký 671 metrů. Zdejší sjezdovky jsou situovány k severu, tak by si člověk řekl, že by se tam mělo v pohodě lyžovat. Ale je tam jeden problém, a to ten, že nemají zasněžování. Jinak ze zdejších sjezdovek je krásný výhled na Krkonoše.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou tam celkem tři jedna červená, která je v dolní části fakt prudká a říká se mezi místními, že kdo ji sjede, tak je schopný lyžovat i v Alpách. Červená je dlouhá slušných 700 metrů. Pak jsou tam dvě modré o délkách kolem 1200 metrů. Pak je tam cvičná loučka s provázkovým vlekem Beruška pro nejmenší, která je dlouhá cca 100 metrů. Okolo celé Zvičiny je natažena spousta běžeckých tratí, jsou sjízdné, ale zatím jen prošláplé.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky zatím nedovolují areál rozjet, na svahu leží cca 25 cm přírodního sněhu. Který dnes začali rolbou upravovat a jestli v úterý nasněží dostatek sněhu, tak se středisko asi rozjede.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní lanovkou ve středisku je kotva, která je dlouhá 650 metrů. Dále od půlky svahu je Poma, a to pro ty, kteří si netroufají jezdit až dolů - ta má délku 250 metrů. Pak je zde ještě jak jsem již výše uvedl provázkový vlek Beruška. Ve středu a v pátek je i večerní lyžování, které probíhá na svahu k Pomě, který je celkem slušně nasvícený.

Zalidněnost:

I dnes, kdy areál nebyl ještě v provozu, tak již spousta lidí z blízkého oklolí vyrazila s dětmi aspoň na cvičnou loučku, kde děti mohly vyzkoušet své umění a tatínkové svou kondici, to když je tahali nahoru na kopec.

Občerstvení a aprés-ski:

Na vrcholu Zvičiny je Raisova chata s restaurací, ve které celkem slušně vaří a jež je o víkendech dost plná, a to i když středisko není v provozu. Přímo u sjezdovky je kiosek, zatím je zavřený.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice od Miletína byla sjízdná s opatrností až po křižovatku se silnicí od Brusnice. Na silnici byl ujetý kluzký sníh, tady to ošetřeuje Suska z Hořic a je obrovský rozdíl jak je ošetřená cesta od Brusnice, tam to bylo rozsolené a celkem vpohodě sjízdné až nahoru.

+ plusy

  • poloviční vzdálenost proti Krkonoším
  • ceny

- mínusy

  • chybí zasněžování

Zajímavé odkazy

http://www.zvicina.info

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Zvičina

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 2 km