Zvičina - aktuální report z 01.02.2015 - SNOW.cz

Zvičina aktuální report z 01.02.2015

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Podkrkonoší

Zvičina - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: sejk68
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.02.2015 do: 01.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnešní reportáž bude o středisku, které se ještě letos ani jednou nerozjelo, ale už se to chystá, jestli nezklame úterní předpověď, kdy má sněžit. Zvičina je kopec za Miletínem, který je vysoký 671 metrů. Zdejší sjezdovky jsou situovány k severu, tak by si člověk řekl, že by se tam mělo v pohodě lyžovat. Ale je tam jeden problém, a to ten, že nemají zasněžování. Jinak ze zdejších sjezdovek je krásný výhled na Krkonoše.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou tam celkem tři jedna červená, která je v dolní části fakt prudká a říká se mezi místními, že kdo ji sjede, tak je schopný lyžovat i v Alpách. Červená je dlouhá slušných 700 metrů. Pak jsou tam dvě modré o délkách kolem 1200 metrů. Pak je tam cvičná loučka s provázkovým vlekem Beruška pro nejmenší, která je dlouhá cca 100 metrů. Okolo celé Zvičiny je natažena spousta běžeckých tratí, jsou sjízdné, ale zatím jen prošláplé.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky zatím nedovolují areál rozjet, na svahu leží cca 25 cm přírodního sněhu. Který dnes začali rolbou upravovat a jestli v úterý nasněží dostatek sněhu, tak se středisko asi rozjede.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní lanovkou ve středisku je kotva, která je dlouhá 650 metrů. Dále od půlky svahu je Poma, a to pro ty, kteří si netroufají jezdit až dolů - ta má délku 250 metrů. Pak je zde ještě jak jsem již výše uvedl provázkový vlek Beruška. Ve středu a v pátek je i večerní lyžování, které probíhá na svahu k Pomě, který je celkem slušně nasvícený.

Zalidněnost:

I dnes, kdy areál nebyl ještě v provozu, tak již spousta lidí z blízkého oklolí vyrazila s dětmi aspoň na cvičnou loučku, kde děti mohly vyzkoušet své umění a tatínkové svou kondici, to když je tahali nahoru na kopec.

Občerstvení a aprés-ski:

Na vrcholu Zvičiny je Raisova chata s restaurací, ve které celkem slušně vaří a jež je o víkendech dost plná, a to i když středisko není v provozu. Přímo u sjezdovky je kiosek, zatím je zavřený.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice od Miletína byla sjízdná s opatrností až po křižovatku se silnicí od Brusnice. Na silnici byl ujetý kluzký sníh, tady to ošetřeuje Suska z Hořic a je obrovský rozdíl jak je ošetřená cesta od Brusnice, tam to bylo rozsolené a celkem vpohodě sjízdné až nahoru.

+ plusy

 • poloviční vzdálenost proti Krkonoším
 • ceny

- mínusy

 • chybí zasněžování

Zajímavé odkazy

http://www.zvicina.info

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.02.2022  | Zvičina

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Počasí o víkendu se fakt povedlo, trochu mrzlo, ale hlavně bylo azuro. To je jistota, že hory budou narvané a ani na běžky to nebylo, Jizerky byly uzavřené kvůli padesátce. Tak jsem zamáčkl slzu a zůstal doma, ale v neděli jsem se alespoň vydal na Zvičinu. Dalo se i tam čekat spoustu lidi. Už z dálk...

07.02.2022  | Zvičina

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Dnes jsem se zatoulal na Zvičinu, kopec je z dálky viditelný, díky tomu, že je od své půlky pokrytý sněhem. Zajímalo mě, jestli se tam něco děje, nebo si areál spí dál spánkem spravedlivých.

22.12.2021  | Zvičina

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Nechtělo se mi tvrdnout doma ani jet okukovat betonové desky ze sněhu v Krkonoších, tak jsem se vydal na Zvičinu. Už dlouho se tam nelyžovalo, ale letos asi mají informace, ze napadne, zasněžování zde nemají. Vytáhli a na kopec zamontovali dětský vlek Beruška, natáhli lano. Sjezdovka zatím bez sněhu, ale odstranili náletové dřeviny. Zatím se tam dá omezeně bobovat. :-D Sněhu cca 5 cm - tam, kde se zmáčkla sněhová pokrývka, co tam byla před oblevou, tak tam se dá. Vypadalo to že už to vzdali, ale asi ne. Doufám, že se tam ještě někdy svezu svezu. Nikde nikdo, jen rodinka tam bobovala. A pár lidí si tady vyrazilo na procházku, bylo hezky slunečno, tak ještě užívali poslední slunečný den. Od 23. 12. už počasí nebude žádná sláva, mlha, sníh s deštěm. Občerstvení o vikendu funguje na Raisově chatě. Mohu doporučit, vaří tam velice dobře. Parkoviště velké, neplatí se tam a cesta od Horní Brusnice nově opravená. Od Miletína by to chtělo generální opravu. Je to tam samá díra.

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

SNOW tipy

Výška sněhu 80 cm
Otevřené lanovky a vleky 3 z 8
Otevřené sjezdovky 3 z 9