Zvičina - aktuální report z 07.02.2022 - SNOW.cz

Zvičina aktuální report z 07.02.2022

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Podkrkonoší

Zvičina - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: sejk68
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.02.2022 do: 07.02.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes jsem se zatoulal na Zvičinu, kopec je z dálky viditelný, díky tomu, že je od své půlky pokrytý sněhem. Zajímalo mě, jestli se tam něco děje, nebo si areál spí dál spánkem spravedlivých.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

K mému překvapení se u pokladny objevila obstarožní rolba a vrchní část sjezdovky má cca 15 - 20 cm sněhu.

Sněhové podmínky:

Sněhu je docela dost, na to, že se jedná o přírodní sníh. Vlek Beruška není ani rozbalený, ale je tam další lanový vlek dlouhý cca 150 - 200 metrů, na laně jsou pevně umístěné plastové držáky. U vleku je z jedné strany plastový plůtek, za kterým se zachytilo poměrně hodně sněhu, který se bude hodit, až přestane foukat vítr.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na kotvovém vleku nejsou ani kotvy, ale na lanovém vleku se evidentně jezdí. Co jsem tam vyposlechl rozhovor, tak to snad pouští o víkendu. Je to jistě vítané pro děti z blízkého okolí, se kterými se nemusí jezdit do hor. To je varianta zřejmě za mnohem méně peněz. A to vím i z vlastní zkušenosti, moje děti se tady taky naučily lyžovat. Je výhoda, když stojí na lyžích každý den.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Pár lidí tu s dětmi sáňkovalo, bylo tu i pár běžkařů. Musím se sem mrknout o víkendu, jestli to tu opravdu jede.

Občerstvení a aprés-ski:

O víkendu je otevřená Raisova chata a u vleku to vypadá, ze je také kiosek v provozu.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta byla v horní části dost zafoukaná snehem, tvořily se tady závěje, na dobrých pneumatikách to šlo vyjet. Lepší je mít s sebou i řetězy, jeden nikdy neví.

+ plusy

 • Areál se rozjel aspoň pro děti
 • Dobré sněhové podmínky

- mínusy

 • Škoda, že to nerozjedou komplet...
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.02.2022  | Zvičina

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Počasí o víkendu se fakt povedlo, trochu mrzlo, ale hlavně bylo azuro. To je jistota, že hory budou narvané a ani na běžky to nebylo, Jizerky byly uzavřené kvůli padesátce. Tak jsem zamáčkl slzu a zůstal doma, ale v neděli jsem se alespoň vydal na Zvičinu. Dalo se i tam čekat spoustu lidi. Už z dálk...

22.12.2021  | Zvičina

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Nechtělo se mi tvrdnout doma ani jet okukovat betonové desky ze sněhu v Krkonoších, tak jsem se vydal na Zvičinu. Už dlouho se tam nelyžovalo, ale letos asi mají informace, ze napadne, zasněžování zde nemají. Vytáhli a na kopec zamontovali dětský vlek Beruška, natáhli lano. Sjezdovka zatím bez sněhu, ale odstranili náletové dřeviny. Zatím se tam dá omezeně bobovat. :-D Sněhu cca 5 cm - tam, kde se zmáčkla sněhová pokrývka, co tam byla před oblevou, tak tam se dá. Vypadalo to že už to vzdali, ale asi ne. Doufám, že se tam ještě někdy svezu svezu. Nikde nikdo, jen rodinka tam bobovala. A pár lidí si tady vyrazilo na procházku, bylo hezky slunečno, tak ještě užívali poslední slunečný den. Od 23. 12. už počasí nebude žádná sláva, mlha, sníh s deštěm. Občerstvení o vikendu funguje na Raisově chatě. Mohu doporučit, vaří tam velice dobře. Parkoviště velké, neplatí se tam a cesta od Horní Brusnice nově opravená. Od Miletína by to chtělo generální opravu. Je to tam samá díra.

01.02.2015  | Zvičina

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Dnešní reportáž bude o středisku, které se ještě letos ani jednou nerozjelo, ale už se to chystá, jestli nezklame úterní předpověď, kdy má sněžit. Zvičina je kopec za Miletínem, který je vysoký 671 metrů. Zdejší sjezdovky jsou situovány k severu, tak by si člověk řekl, že by se tam mělo v pohodě lyž...

Gastein

Gastein

Gastein

Gastein

Gastein

Gastein

SNOW tipy

Výška sněhu 120 cm
Otevřené lanovky a vleky 12 z 24
Otevřené sjezdovky 31 z 111 km