Kyčerka - aktuální report z 08.02.2015 - SNOW.CZ

Kyčerka | aktuální report z 08.02.2015

Kyčerka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Javorníky

průměrné hodnocení Kyčerka:
autor: Dana.ce
hodnocení:
návštěva od: 08.02.2015 do: 08.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jediné, co kazilo náš dojem, bylo počasí. Vzhledem k velikosti areálu oceňuji vysoký standard doprovodných služeb a perfektní úpravu sjezdovek.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Celou Kyčerku lze rozdělit na tři nezávislé oblasti. První tvoří dětský park a přilehlá loučka s dětskými pomami. Proti minulosti došlo k posunutí dětského parku o několik desítek metrů. Tato změna z něj udělala perfektní místo pro výuku nejmenších dětí. Svah má nyní ideální sklon a je vybaven dvěma pohyblivými koberci a spoustou překážek pro děti. Vedle parku jsou 3 talířové vleky pro děti. Tyto vleky lze zároveň využít pro přiblížení k hlavním sjezdovkám. Druhou část tvoří louka se sjezdovkami Sportovní a Rekreační. Jedná se o širokou rovnou louku, po jejíchž stranách je talířový vlek a klasická Poma se zásobníkem. Poslední částí je svah se sjezdovkou Vyhlídková. Ta je mírná až na posledních 100 m a je obsluhována zalomenou kotvou. Všechny sjezdovky jsou zasněžovány. V případě nepříznivých sněhových podmínek je problematický přejezd mezi sjezdovkami Sportovní a Vyhlídková - je závislý na přírodním sněhu.

Sněhové podmínky:

V den návštěvy výborné, na podklad z technického sněhu napadl dostatek sněhu přírodního, který se před obědem začal shrnovat. Dobře se jezdilo i na louce mimo sjezdovku.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vleky fungovaly, u všech byla obsluha, která v případě potřeby pomohla. Celý areál kromě dětského parku je vybaven bezkontaktním odbavovacím systémem.

Zalidněnost:

Přestože hlavní parkoviště bylo plné, u dětských vleků, talířového vleku a Pomy se nečekalo, sjezdovky nebyly přelidněné. Zato dětský park vypadal jako mraveniště. Jaká byla situace u kotvy nevím, dozadu jsme nejeli.

Občerstvení a aprés-ski:

K občerstvení slouží několik bufetů a stanů, jejiž úroveň je průměrná. Vyčnívá stylová restaurace Hospoda Kyčerka pod kotvou, kde dostanete kromě obvyklé nabídky i valašské speciality.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska přijedete po silnici nebo vlakem. Obě cesty vedou ze Vsetína údolím Vsetínské Bečvy. Autem odbočíte doprava na jediném kruhovém objezdu ve Velkých Karlovicích do údolí Pluskovec a po asi 1 km přijedete přímo k hlavnímu parkovišti u dětských vleků. Pokud je v provozu pouze kotva (obvykle na začátku sezony) pokračujte další 1km na parkoviště pod Hospodu Kyčerka. K hospodě se dá dojet - asi 400m, ale kapesní parkoviště u ní je pouze pro hosty. Všechna parkoviště jsou bezplatná.

+ plusy

  • mimimální fronty
  • výborně upravené sjezdovky

- mínusy

  • kratší délka sjezdovek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.03.2019  | Kyčerka

autor: Dwamin
hodnocení:

Původní plán byla Dolní Morava, ale nakonec se nám nechtělo jezdit tak daleko, takže jsme změnili plán na Kyčerku a byla to dobrá volba. Sníh odpoledne vydržel ve slušném stavu a na sjezdovce jsme byli skoro sami. :)

zobrazit celý report

04.03.2018  | Kyčerka

autor: cico
hodnocení:

Kyčerka (stejnojmenný vrchol, 718 m n. m.) je velmi zajímavý a rychle se rozvíjející areál v jednom z bočních údolí, vybíhajícím z údolí Velkých Karlovic, v Pluskovci, kterým protéká stejnojmenný potok. Několik modrých a červených sjezdovek v průměrné délce kolem 600 m, které jsou obsluhovány výhrad...

zobrazit celý report

16. - 17.02.2018  | Kyčerka

autor: batdik
hodnocení:

Počasí nám vyšlo, sněhu bylo dost. Pěkné parkování a okolo areálu potěší pěkné dřevěné sochy. Trochu nás zklamalo, že zrovna prostřední spojovací sjezdovka a vlek nebyly v provozu.

zobrazit celý report

12.03.2017  | Kyčerka

autor: bobu
hodnocení:

Celkový dojem byl velmi příjemný - jarní lyžování obohacené karnevalem pro děti v pohodovém skiareálu, kde si vybere svou sjezdovku každý lyžař.

zobrazit celý report

13. - 20.01.2017  | Kyčerka

autor: Marie K.
hodnocení:
Na Kyčerku jezdíme s rodinou pravidelně již několik let. Areál je vhodný pro rodiny nebo pro aktivní lyžaře. Musím ocenit velmi ochotnou obsluhu na pokladně a u vleku.

24. - 27.02.2017  | Kyčerka

autor: Krumpi
hodnocení:

Dobré lyžování, dostatek sněhu, málo lidí, cena, jídlo, dostupnost pro střední Moraváky, parkoviště je od první pomy 10 metrů, pouze přes cestu. Já pojal lyžování na nácvik funcarvingu a dokonalé uzavírání oblouků a díky výběru sklonu sjezdovek - spokojenost. Dostatečně široké, příjemně dlouhé a rov...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmán Pezzani Monticelli
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 102 Kč/os.
Prázdninová vesnička Murau
Orientační cena za noc 575 Kč/os.
Hotel Schloss Münichau
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 883 Kč/os.