Kyčerka - aktuální report z 04.03.2018 - SNOW.CZ

Kyčerka | aktuální report z 04.03.2018

Kyčerka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Javorníky

průměrné hodnocení Kyčerka:
autor: cico
hodnocení:
návštěva od: 04.03.2018 do: 04.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kyčerka (stejnojmenný vrchol, 718 m n. m.) je velmi zajímavý a rychle se rozvíjející areál v jednom z bočních údolí, vybíhajícím z údolí Velkých Karlovic, v Pluskovci, kterým protéká stejnojmenný potok. Několik modrých a červených sjezdovek v průměrné délce kolem 600 m, které jsou obsluhovány výhradně lyžařskými vleky zajistí příjemnou rodinnou celodenní lyžovačku. Sjezdovky mají východní orientaci a jsou kvalitně upravovány. Součástí areálu je ski crossový funpark a dětský lyžařský park s vlekem a pohyblivými pásy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Přehledné a široké modré tratě v horní části areálu jsou s mírně členitějšími červenými tratěmi v dolní části areálu propojeny modrými přejezdy v horní části. Ještě níže se nachází dětský park s pohyblivými pásy a celkem třemi kratšími dětskými vleky. V den návštěvy byly prakticky všechny sjezdovky v provozu, byť v každé z částí areálu byl v provozu vždy pouze jeden vlek (vleky A a E). Všechny tratě byly perfektně upraveny a navzdory nižší nadmořské výšce si, i díky mrazivému počasí, zachovaly parametry až do odpoledních hodin. Obě hlavní tratě (č. 1 - Vyhlídková a č. 4 - Sportovní) jsou osvětleny po celé délce a je zde provozováno večerní lyžování.

Sněhové podmínky:

Výborné, tak jako i v jiných navštívených lokalitách v průběhu jednoho z nejmrazivějších zimních týdnů této sezóny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V celém areálu jsou pouze vleky, nejčastěji kotvové zn. Doppelmayr, případně kratší oběžné talířové vleky. Výhodou je zázemí několika hospod (Kyčerka, penzion Gaudeamus) a aprés-ski bar U eskymáka v dolní části, bezprostředně vedle dětského parku. V okolí je možné se i ubytovat, několik roubených chalup bylo v nedávné minulosti za tímto účelem zrekonstruováno. Další možnosti viz odkazy

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Mrazivá neděle mnoho lyžařů nepřilákala, přestože podmínky byly takřka ideální.

Občerstvení a aprés-ski:

V bezprostředním okolí několik možností, od stylové valašské hospody Kyčerka s širokou nabídkou místních specialit až po aprés-ski bar u dětského parku.

Doprava do střediska a parkování:

Autem po silnici II/478 do Velkých Karlovic a na hlavním kruhovém objezdu pak odbočit ve směru Kyčerka a údolí Pluskovec (je značeno, silnice III/48713). Od železniční, resp. autobusové zastávky ve Velkých Karlovicích jezdí skibus, vzdálenost od areálu je zhruba 400 m.

+ plusy

  • Zajímavý, rozvíjející se areál
  • Komfort, možnosti stravování a aprés-ski
  • Kvalitní dětský lyžařský park
  • Ubytování v zrekonstruovaných roubených chalupách valašského typu
  • Příznivý poměr cena/výkon

- mínusy

  • Všechny sjezdovky spíše "do modra"
  • V případě plné kapacity parkovišť nutné dojít pěšky nebo využít skibus
  • Relativně nízká nadmořská výška a z toho plynoucí kvalita sněhu v jarních dnech
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.03.2019  | Kyčerka

autor: Dwamin
hodnocení:

Původní plán byla Dolní Morava, ale nakonec se nám nechtělo jezdit tak daleko, takže jsme změnili plán na Kyčerku a byla to dobrá volba. Sníh odpoledne vydržel ve slušném stavu a na sjezdovce jsme byli skoro sami. :)

zobrazit celý report

16. - 17.02.2018  | Kyčerka

autor: batdik
hodnocení:

Počasí nám vyšlo, sněhu bylo dost. Pěkné parkování a okolo areálu potěší pěkné dřevěné sochy. Trochu nás zklamalo, že zrovna prostřední spojovací sjezdovka a vlek nebyly v provozu.

zobrazit celý report

12.03.2017  | Kyčerka

autor: bobu
hodnocení:

Celkový dojem byl velmi příjemný - jarní lyžování obohacené karnevalem pro děti v pohodovém skiareálu, kde si vybere svou sjezdovku každý lyžař.

zobrazit celý report

13. - 20.01.2017  | Kyčerka

autor: Marie K.
hodnocení:
Na Kyčerku jezdíme s rodinou pravidelně již několik let. Areál je vhodný pro rodiny nebo pro aktivní lyžaře. Musím ocenit velmi ochotnou obsluhu na pokladně a u vleku.

24. - 27.02.2017  | Kyčerka

autor: Krumpi
hodnocení:

Dobré lyžování, dostatek sněhu, málo lidí, cena, jídlo, dostupnost pro střední Moraváky, parkoviště je od první pomy 10 metrů, pouze přes cestu. Já pojal lyžování na nácvik funcarvingu a dokonalé uzavírání oblouků a díky výběru sklonu sjezdovek - spokojenost. Dostatečně široké, příjemně dlouhé a rov...

zobrazit celý report

08.02.2015  | Kyčerka

autor: Dana.ce
hodnocení:

Jediné, co kazilo náš dojem, bylo počasí. Vzhledem k velikosti areálu oceňuji vysoký standard doprovodných služeb a perfektní úpravu sjezdovek.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Alpenkönigin
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 376 Kč/os.
Résidence Le Rond Point des Pistes
Orientační cena za noc 1 981 Kč/os.
Mountain Lake Hotel Vernagt
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 679 Kč/os.