Kyčerka - aktuální report z 24. - 27.02.2017 - SNOW.CZ

Kyčerka | aktuální report z 24. - 27.02.2017

Kyčerka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Javorníky

průměrné hodnocení Kyčerka:
autor: Krumpi
hodnocení:
návštěva od: 24.02.2017 do: 27.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dobré lyžování, dostatek sněhu, málo lidí, cena, jídlo, dostupnost pro střední Moraváky, parkoviště je od první pomy 10 metrů, pouze přes cestu. Já pojal lyžování na nácvik funcarvingu a dokonalé uzavírání oblouků a díky výběru sklonu sjezdovek - spokojenost. Dostatečně široké, příjemně dlouhé a rovné sjezdovky bez příčných zlomů, za kterými obvykle sedávají... Areál je ideální pro rodinky s dětmi všech věkových kategorií.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou z pohledu na svah dá se říci tři a ty mají ještě nějaké vedlejší, malé. Úplně vlevo modrá - výuková, uprostřed - červená, rekreační a vpravo dětský park. Pro podrobnější info a náhledy mrkněte zde: www.ceske-sjezdovky.cz/…kycerka.html
Levá výuková je na pohodu, přes týden ji využívají lyžařské výcviku a školy, ale žádná tlačenice. Místa dost. Ideální sklon kopce na nácvik fun curvingu. Je dostatečně široká a když ji dáte na jeden zátah a pořádně do toho budete šlapat z obloku do oblouku, žádné vyhlídkové tempo, budete rádi, že už je před vámi konec a brána s turniketem. Tato sjezdovka má jediná kotvu.
Prostřední sjezdovka je strmější, klasická červená možná trochu domodra. Po obou stranách poma a 2x širší než výuková, modrá. Bohužel i sem jezdí lidi co se tady trápí se sklonem a nenaučí se tu nic.
Dětský park je velký, dvě samostatné sjezdovky, 2 pomy a koberec. Pro děti super.
Přejezdy mezi jednotlivými sjezdovkami jsou klasicky otočeným písmenem Z - jednou vyjetou pomou a následným sjezdem se dostanete k další, vedlejší sjezdovce. Mezi modrou a červenou je to v závislosti na sněhu mimo sjezdovky, ale předpokládám, že až bude sněhu ubývat, obsluha bude přejezdy udržovat v kondici.

Sněhové podmínky:

Kvalita a množství sněhu byla více než dobrá. Mimo sjezdovky takřka všude bez sněhu, pouze na stinných místech a sjezdovkách sněhu dost. Sníh byl hned ráno (-2°C) zmrzlý jako krystal, tvrdý, ale nikde led. Dopoledne postupně rostla teplota (kolem oběda +5 °C, druhý den +8 °C) a sníh na slunci krásně změkl, nebyl mokrý, nikde žádné kaluže a tak se krásně hranilo a vše drželo. Nádhera.
Byla však místa, kde se sluníčko dostalo až odpoledne a tam byl sníh pořád zmrzlý, tvrdý, nerovnosti od rolby pořádně kopaly do nohou. Odpoledne sníh z okolní teploty velice málo změkl,ale pořád zde byly ledové koule a velmi tvrdý povrch. Toto bylo naštěstí jen na jedné malé sjezdovce zcela vlevo. Na zbylých podklad držel, žádný led. Za mě naprostá spokojenost.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pouze na modré je kotva i poma, jinde jen pomy a pro děti v parku koberec a pomy. Prý by se zde měla dělat do 5 let sedačka a sjezdovka i z druhé strany kopce - držím palce ať to vyjde. Zázemí dobré, viz výše.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V pátek a pondělí lidí akorát. Většinou školy, které se kolem oběda na hodinu vypaří. Dle fotek, které jsem dělal kolem jedenácté je na svahu (modrá) cca 20 lidí (to bylo zrovna hluché místo, buď byly všichni nahoře nebo u brány), ale ne víc jak 50.
Fotka s pohledem dolů na zcela prázdnou sjezdovku (červená) je k neuvěření. Nikde nikdo. Víkendy jsou asi nabitejší.

Občerstvení a aprés-ski:

Hospůdky jsou pod každou sjezdovkou - jídlo, alko, nealko. Klasické beskydské dřevěnice a restaurace uvnitř. Bary přímo na svahu nikoliv. Na modré je vyhlídka s posezením (panoramata atd.). V centru byl i stan jako apres-ski bar.
Jídlo je vynikající. Místní tradiční pokrmy jsou příjemnou změnou. Obvykle je všude jen všechno smažené (hranolky, smažáky, bramboráčky) a tady tvaroh, sýry, zelí...

Doprava do střediska a parkování:

Pro valachy kousíček přes Soláň, pro zlíňáky kousek přes Karolinku a z Olomouce 100 km přes Valmez. V okolí je areálů hned několik, stačí si vybrat. Parkování 10 metrů od první pomy.

+ plusy

  • Cena
  • Rozmanitost
  • Okolí, typické beskydské stavby, výhledy
  • Místní strava

- mínusy

  • Snad sedačka, to by ale cena byla někde jinde
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.03.2019  | Kyčerka

autor: Dwamin
hodnocení:

Původní plán byla Dolní Morava, ale nakonec se nám nechtělo jezdit tak daleko, takže jsme změnili plán na Kyčerku a byla to dobrá volba. Sníh odpoledne vydržel ve slušném stavu a na sjezdovce jsme byli skoro sami. :)

zobrazit celý report

04.03.2018  | Kyčerka

autor: cico
hodnocení:

Kyčerka (stejnojmenný vrchol, 718 m n. m.) je velmi zajímavý a rychle se rozvíjející areál v jednom z bočních údolí, vybíhajícím z údolí Velkých Karlovic, v Pluskovci, kterým protéká stejnojmenný potok. Několik modrých a červených sjezdovek v průměrné délce kolem 600 m, které jsou obsluhovány výhrad...

zobrazit celý report

16. - 17.02.2018  | Kyčerka

autor: batdik
hodnocení:

Počasí nám vyšlo, sněhu bylo dost. Pěkné parkování a okolo areálu potěší pěkné dřevěné sochy. Trochu nás zklamalo, že zrovna prostřední spojovací sjezdovka a vlek nebyly v provozu.

zobrazit celý report

12.03.2017  | Kyčerka

autor: bobu
hodnocení:

Celkový dojem byl velmi příjemný - jarní lyžování obohacené karnevalem pro děti v pohodovém skiareálu, kde si vybere svou sjezdovku každý lyžař.

zobrazit celý report

13. - 20.01.2017  | Kyčerka

autor: Marie K.
hodnocení:
Na Kyčerku jezdíme s rodinou pravidelně již několik let. Areál je vhodný pro rodiny nebo pro aktivní lyžaře. Musím ocenit velmi ochotnou obsluhu na pokladně a u vleku.

08.02.2015  | Kyčerka

autor: Dana.ce
hodnocení:

Jediné, co kazilo náš dojem, bylo počasí. Vzhledem k velikosti areálu oceňuji vysoký standard doprovodných služeb a perfektní úpravu sjezdovek.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Sorell Hotel Asora
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 890 Kč/os.
Chalet Bergerblick Wildkogel Arena
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 945 Kč/os.
Tauernsuites Mitterwirt SKI OPENING
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 572 Kč/os.