Tignes / Espace Killy - aktuální report z 10.03.2015 - SNOW.CZ

Tignes / Espace Killy | aktuální report z 10.03.2015

Tignes / Espace Killy - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Francie Francie - Savojsko

průměrné hodnocení Tignes / Espace Killy:
autor: Milka
hodnocení:
návštěva od: 10.03.2015 do: 10.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Velké a přitom poměrně kompaktní lyžařské středisko, skipasem a lanovkami propojené se sousedním Val d’Isère. Pěkné sjezdovky, i když s trochu menším převýšením než má Val d’Isère, na druhou stranu ale končící ve vyšší nadmořské výšce, takže bez největších problémů spojených s jarem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na ledovci Grande Motte svahy všech obtížností, ale v době naší návštěvy byla většina ledovce mimo provoz, v provozu jen sjezdovky Glacier, Leisse a sjezdy do údolí. Z Tovière vedou spíše strmější sjezdovky, na opačných, jihovýchodních svazích pak spíše sjezdovky mírnější. Sjezdovky končí ve výšce nad 2 000 m n. m., takže jarní břečka se nekonala, ani pod přímým náporem slunce výrazně netály. Výjimkou jsou sjezdy do Brevieres, které vedou o cca 500 výškových metrů níže a brzy hodně povolí. Černá Sache vypadala, že není pravidelně upravovaná, přibližně v její polovině, kde se z ní odděluje červená Arcosses, bylo uprostřed sjezdovky upozornění na kameny, kterých bylo po svahu opravdu hodně, takže jsme to objeli právě po té červené.

Sněhové podmínky:

Sněhu všude dostatek, podklad pevný, ale nijak přemrzlý nebo ledovatý, sníh zřejmě přírodní nebo nějaký mix, žádná vydřená místa, sjezdy do Brevieres během dne hodně měknou a na černé Sache v jednom místě hodně kamenů.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní zařízení nejsou nejnovější, nicméně mají kapacitu dostačující tak, že se v době naší návštěvy netvořily žádné fronty. Výjimkou je samozřejmě Funiculaire a visutá kabina na Grande Motte, kde je potřeba počkat na nástup. Spousta sedačkových lanovek je starších neodpojitelných a pomalých, hodně zdlouhavý je například výjezd lanovkou Marais, nicméně z lanovek jsou krásné výhledy a nijak mi pomalejší jízda nevadila. Za největší problém považuji provozní dobu, většina lanovek je v provozu až od 9:00, některé ještě později.

Zalidněnost:

Vyjma ranního nástupu do areálu, Funiculaire a visuté kabiny na Grande Motte a některých páteřních lanovek (např. Tichot) lyžování bez front, většina přepravních zařízení jezdila poloprázdná. Sjezdovky vyjma užších dojezdů do údolí také zcela prázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

Většina stravovacích zařízení je v údolí ve Val Claret a Tignes, několik málo pak roztroušených v areálu. Ten den jsme neměli hlad, takže jsme žádnou restauraci nevyužili.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování zdarma u dolních stanic lanovek Brévières a Sache a v Tignes 1800, odkud jezdí k lanovkám skibus zdarma. Parkování na velkém parkovišti Val Claret zpoplatněné, platili jsme 8 €, ale i když prázdniny už skončily, na parkovišti nebyla v podstatě žádná volná místa.

+ plusy

  • velký výběr sjezdovek
  • větší kompaktnost areálu oproti sousednímu Val d’Isère
  • malá zalidněnost

- mínusy

  • pomalá přepravní zařízení
  • kratší sjezdovky, menší převýšení
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14. - 18.01.2018  | Tignes / Espace Killy

autor: moravecpeta
hodnocení:

Dle cestovek je Tignes jedno z nejkrásnějších středisek na světě. Po návštěvě musím konstatovat, že rozhodně nepřehání. A pokud se sejde slunečné počasí a spousta sněhu, asi každé lyžařské srdce musí plesat radostí. Navíc jde tady najít i jiné vyžití než lyžařské - bazény, sauny, restaurace, puby, b...

zobrazit celý report

24.06. - 03.07.2016  | Tignes / Espace Killy

autor: korsičan
hodnocení:

Po dvou letech opět Tignes. Už jsme věděli do čeho jdeme, takže se bylo na co těšit. Lyžařsky ledovec nezklamal, ubytování v rámci vybrané kategorie bylo bez nejmenších připomínek, ale zbytek socialistické Francie nás vrátil zpět hluboko před rok 1989. A to ještě daleko víc než před dvěma lety. Nega...

zobrazit celý report

30.03. - 05.04.2014  | Tignes / Espace Killy

autor: janinastraků
hodnocení:

Konečně výborná lyžovačka po té letošní nevydařené české zimě. Výborné, moderní lyžařské středisko.

zobrazit celý report

23. - 29.03.2014  | Tignes / Espace Killy

autor: volcano
hodnocení:

Jako vždy kladný, měli jsmě 50:50 prašan + hnusně / pěkné počasí. Ke konci března velmi kvalitní sněhové podmínky.

zobrazit celý report

02. - 09.02.2013  | Tignes / Espace Killy

autor: PUXtravel

Tignes je prašanovým rájem ve francouzských Alpách. Ani během prvního únorového týdne tomu nebylo jinak. Perfektní podmínky trošku kazilo slunce, které se před námi rozhodlo schovat za mraky plné sněhu. I tak jsme si týdenní ježdění v Tignes užili dosyta a opět odjeli maximálně spokojení. I když by ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Alpenkönigin
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 376 Kč/os.
Résidence Le Rond Point des Pistes
Orientační cena za noc 1 981 Kč/os.
Mountain Lake Hotel Vernagt
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 679 Kč/os.