Carezza (Karersee) - aktuální report z 13.12.2015 - SNOW.cz

Carezza (Karersee) aktuální report z 13.12.2015

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Carezza (Karersee) - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 13.12.2015 do: 13.12.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V okolí jezera Karersee mezi údolími Eggental a Val di Fassa se rozpíná polozapomenuté lyžařské středisko Dolomit s dlouhou historií a krátkou „současností“ – lyžovalo se tu již před 50 lety, přitom na začátku minulého desetiletí chátralo a většina vleků byla mimo provoz. Jako „koníček“ si ho pak pořídil spoluzakladatel továrny na sněžná děla TechnoAlpin, takže se dalo očkeávat, že se sněhem tu problém nebude.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ski Carezza, jak zní dnešní značka lyžařského areálu, tvoří „řetěz“ lanovek a vleků na úpatí kouzelného skalního masivu Rosengarten – nižší polohy svahů jsou spíše mírné, vyšší strmější. Celkově je to velmi příjemné a klidné místo pro méně náročné lyžaře nebo rodiny s dětmi, na něž se přirozeně orientuje – novinkou sezóny je dětský park u horní stnaice kabinky z Welschnofenu, který je terénně přizpůsoben přesně potřebám jednotlivých výukových stupňů a má i inovativní „hravé“ prvky (v provozu bude od Vánoc).

Všechna propojení po páteřních tratích od Welschnofenu na jedné straně přes centrum areálu Paolina až po svah Pra di Tori na druhé jsou vysněžená. Mimo provoz jsou jen nejstrmější a nejvýše položené tratě (König Laurin a Paolina nad úrovní mezistanice). Slalomový svah Pra di Tori zčásti omezily závody.

Nejčervenější svezení tak nabídly sjezdovky podél 3sedačky Monte Coronelle (Welschnofen) a Paolina, okolí Moser Almu je převážně mírné.

Sněhové podmínky:

Všechny otevřené sjezdovky jsou bezpečně vysněžené „technickým prašanem“, i když mnohdy jen v omezené šířce, což však vzhledem k nulové návštěvnosti nevadilo. I dosud uzavřené tratě už jsou pokryté zásobami technického sněhu. Bílé koberce na holých loukách každopádně působí kuriozně, nicméně lyžařsky nemají chybu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní park se v posledních letech postupně omlazuje, poslendí „páteřní“ vleky mají být nahrazeny co nevidět. Přístup z Welschnofenu zajišťuje nová, dlouhá kabinková lanovka, rychlé a kryté sedačky jsou i na Paolině a Pra di Tori. Na Moser Almu obsluhuje dlouhou červeno-modrou sjezdovku expresní 6sedačka. Pomalé jsou 3sedačka Monte Coronelle a vlek spojující Moser Alm s Paolinou. Do dvou let bude nahrazena 2sedačka König Laurin novou kabinkovou lanovkou, u jejíž horní stanice vznikne i vyhlídková a naučná atrakce včetně muzea Dolomit.

Zalidněnost:

Navzdory slunečné neděli nebyl na sjezdovkách, vzdálených jen půl hodiny z Bolzana, prakticky nikdo. Místní preferují známější a přeci jen rozmanitější Obereggen.

Občerstvení a aprés-ski:

Na každé sjezdovce stojí horská chata nebo aspoň bar – příjemná je restaurace Moser Alm s výborným jelením gulášem a mj. slovenskou obsluhou.

Doprava do střediska a parkování:

Zaparkovat se dá ve Welschnofenu, v nejníže položeném místě areálu, na štěrkové ploše u kabinkové lanovky, nebo výše u sjezdovek na úpatí Paoliny, Pra di Tori či Frommer Almu.

+ plusy

 • velmi milé, převážně červeno-modré sjezdovky
 • krásná kulisa Rosengartenu a daleký rozhled
 • nulová návštěvnost

- mínusy

 • nejatraktivnější tratě – ze sportovního pohledu – dosud uzavřeny
 • některé sjezdovky vysněžené v omezené šířce
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.03.2024  | Carezza (Karersee)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Carezza je jedním z nejméně známých a nápadných středisek Dolomit, ovšem zároveň se tu v posledních letech hodně investuje, a to především do nových lanovek. Areál má krásnou skalní kulisu Rosengartenu, mírné i strmé sjezdovky a i když se nachází blízko hlavního jihotyrolského města Bolzana, ve všed...

19.01.2022  | Carezza (Karersee)

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Už před dovolenou do oblasti Dolomit jsem byl natěšen na malé středisko Carezza. Měl jsem k tomu několik důvodů. Vidět jméno naší nejlepší sjezdařky na lyžích Ester Ledecké na jedné z kabinek tohoto areálu a pak vidět nejnovější a také nejmodernější lanovku v provedení cabrio. To první se mi splnilo...

14.03.2013  | Carezza (Karersee)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Nevelké, typicky rodinné jihotyrolské středisko na úpatí kouzelného hřebene Rosengarten nabídlo nejen čerstvou vrstvu prašanu, ale i liduprázdné svahy.

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 20
Otevřené sjezdovky 0 z 34 km