Kozákov - aktuální report z 08.01.2016 - SNOW.CZ

Kozákov | aktuální report z 08.01.2016

Kozákov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Podkrkonoší

průměrné hodnocení Kozákov:
autor: Estrella
hodnocení:
návštěva od: 08.01.2016 do: 08.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po příšerném víkendovém lyžování-nelyžování jsem si potřebovala co nejdřív spravit chuť. Nečekajíc na další víkend, využila jsem svojí zkrácené pracovní doby k odpolední lyžovačce ve všední den. Vyrazila jsem na Kozákov, kam to mám 35 km. Do tohoto areálu jsme kdysi jezdili s manželem ještě v dobách, kdy zde bývalo dostatek přírodního sněhu. I zdejší provozovatel TJ Sokol Chuchelna byl však přírodou donucen investovat do sněhových děl. Vloni jsme sem po dlouhém čase zavítali i se synem a docela pěkně si zde zajezdili. Na odpoledko to pro mě byla jasná volba. V tomhle týdnu jsem tu byla už v úterý, počasí byl však "šedý hnus", ale dnes svítilo konečně sluníčko! Stromy byly obalené sněhem, čerstvě napadaná vrstvička prašánku se jiskřivě třpytila, krásný výhled do kraje, teplo a levno v bufetu... Za tu idylu přidávám jednu hvězdičku v hodnocení. Opravdu nepotřebuju jezdit do Špindlu, iluze hor se dá pořídit podstatně levněji.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřená je zatím jen prostřední červená, která je uměle zasněžována. V areálu je ještě jedna červená a jedna modrá vedoucí lesem, dost úzká. Všechny měří cca 500 m.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovce leží tak do 30 cm umělého sněhu plus trochu přírodního. Několik prvních jízd pěkně držel, pak se rozjezdil a navrstvil, takže sjezdovka byla dost hrbolatá. Chtělo by to ještě trochu přírodního sněhu. Místy se vyjezdily i zledovatělé plochy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu jezdí jednomístný vlek, nevím, jestli se to také jmenuje poma, není to ale ta klasická tyčová, ale takové krátké tyčky, které si musíte chytit a přitáhnout. Dětem je podává obsluha, dnes je hodný pán podával i mně a i jiným lyžařkám, za což jsem byla vděčná. Tyčky se musí natáhnout docela silou a v úterý jsem na ně špatně dosáhla, jsem mrňavá. V provozu je i dětský provázkový vlek. V areálu funguje i noční lyžování do 20 hod.

Zalidněnost:

V úterý jen pár lidí. Dnes už díky pátku a sluníčku o poznání více. Při odjezdu před 16. hod. napočítala asi 30 aut. Občas mě zaskočila i fronta 6(!) lidí před turniketem.

Občerstvení a aprés-ski:

Bufet s terasou u spodní stanice vleku s klasickou nabídkou za příjemné ceny (polévka 35,-, párek v rohlíku 20,- atd.). Je v něm pěkný výhled na sjezdovku a báječně teplo.

Doprava do střediska a parkování:

Kozákov se nachází v 744 m n. m. a cesta na něj není úplně jednoduchá, obzvlášť, když leží na úzké silničce plné serpentýn sníh. Ale aspoň nabydete dojmu, že jedete fakt "na hory". Kdo se bojí, ať sem nejezdí.:-) Pokud se vám podaří cestu bez problémů zdolat, zaparkovat se dá jak nahoře na parkovišti u rozhledny, tak i dole na příjezdové cestě pod vlekem.

+ plusy

  • Při pěkném počasí nádherný výhled
  • Ve všední dny málo lidí
  • Příjemné ceny skipasů i občerstvení
  • Super bufet, kde je teplo

- mínusy

  • Zatím otevřená jen jedna sjezdovka
  • Obě červené sjezdovky mají přibližně uprostřed takovou nepříjemnou hranu, kdyby zde došlo k nějaké terénní úpravě a trochu zmírnění profilu, bylo by to super
  • Po rozježdění manšestru hrboly na sjezdovce
  • Trochu složitější příjezd
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.01.2019  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Od 5. ledna je v provozu skiareál na 9. nejvyšším vrcholu Ještědsko-kozákovského hřbetu, na nejvyšší hoře Českého ráje. Podařilo se mi dobře odhadnout, že by dnes mohlo být pěkné lyžování. Opravdu bylo.

zobrazit celý report

18.02.2018  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Malý, ale šikovný - takový je skiareál na severovýchodním úbočí nejvyšší hory Českého ráje.

zobrazit celý report

14.02.2018  | Kozákov

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Dostatek sněhu na prostřední sjezdovce, krásně drží, úprava ok. Boční sjezdovky spoléhají na přírodní sníh, tedy jsou mimo provoz. Ledové plotny žádné. Lidí je málo, vlek bez front. V provozu i lanový vlek a škola. Kiosek jalo vždy perfektní. Ceny příjemné. Parkování dole u vleku, příjezdové cesty suché a pohodlně sjízdné.

19.01.2018  | Kozákov

autor: jannkli
hodnocení:

Konečně napadl přírodní sníh, který umožnil i níže položeným střediskům zahájit lyžařskou sezonu. Ski-opening na Kozákově byl na webových stránkách uvedený na pátek 19.1., a protože bylo i docela příjemné počasí, nebylo co řešit, rozhodli jsme se odpoledne jet před víkendem „rozlyžovat“ právě sem. Z...

zobrazit celý report

13. - 14.02.2017  | Kozákov

autor: Dája71
hodnocení:

Původně jsem chtěla se synem v pondělí nebo v úterý vyrazit do našich oblíbených Pasek. Z nepochopitelných důvodů se mnou odmítl jet a dal přednost škole. Vrtochy puberťáků jsou někdy zvláštní… Samotné se mi tam nechtělo, a tak jsem se po oba dva dny rozhodla pro odpolední dvouhodinovou lyžovačku na...

zobrazit celý report

14.02.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Pět hvězdiček za dopolední dvouhodinové odreagování se od reality dávám skiareálu na nejvyšší hoře Českého ráje, který provozuje TJ Sokol Chuchelna.

zobrazit celý report

02.02.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Když jsme viděli na radaru, jaký pruh se sune od jihozápadu, a četli nějaké zprávy o dešti, a dokonce i o saharském vzduchu, nechali jsme všeho a vydali se před polednem na blízký Kozákov si na dvě hodiny zalyžovat. A vyšlo to výborně.

zobrazit celý report

22.01.2017  | Kozákov

autor: OtaR
hodnocení:

Malý, ale sympatický areál nad městem Semily a pod vyhaslou sopkou Kozákov, tak trochu symbolicky protínající Podkrkonoší a Český ráj. Taková menší srdcovka, zde jsem toho hodně najezdil nejdříve jako dítě v semilské lyžařské škole, pak i jako cvičitel lyžování. Dnes, stejně jako jinde, festival slu...

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Ráno při pohledu na Kozákov bylo jasné, že tam avizované slunečno nebude. Přesto jsme se vydali na dvě hodiny ozdravného pobytu na osmý nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu. Koukám smutně na kamery, dnes bylo dokonce inverzní počasí, Kozákov se ale se svou nadmořskou výškou z bílých mračen ...

zobrazit celý report

05.01.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

V pětihvězdičkovém miniskiareálu na nejvyšší hoře Českého ráje bylo dnes báječné lyžování a snowboarding na prašanu i mimo upravovaný terén.

zobrazit celý report

22.01.2016  | Kozákov

autor: Estrella
hodnocení:

V nejkrásnějším lednovém týdnu, kdy počasí venku konečně začalo připomínat zimu, jsem jak na potvoru dostala nějakou virozu. V pátek mi bylo už trochu líp, a tak jsem se konečně mohla vydat na lyžovačku! Ukecala jsem syna, který překonal svoji teenegerovskou lenost, a vyrazili jsme na odpoledko na n...

zobrazit celý report

21.01.2016  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Kozákov je sice hora jen jedna, ale je na ní skvělé lyžování jako na horách, někdy i lepší. Skiareál je na severním svahu. Již několikrát jsem zažila, že na jižní straně bylo jaro a na severní se ještě lyžovalo.

zobrazit celý report

10.01.2015  | Kozákov

autor: mex
hodnocení:
I kdyz predeslou noc intenzivne prselo, na prostredni sjezdovce pod Kozakovem se cely den lyzuje. Byli jsme tu dnes 2x, po dvanacte a kolem seste vecerni, lidi minimum. Snih taje a sem tam na horni placce vykuje trava, ale jinak je snih OK a lyzovat se da skvele. Snad zitra prituhne a snih vydrzi. Sledujte ski.kozakov.cz. Kiosek jako vzdy bezchybny.

09. - 11.02.2013  | Kozákov

autor: snowboard1

Areál jsem navštívil 9. až 11. 2. 2013. Skiareál se nachází na severním svahu Kozákova asi 11 km od Turnova. Z Prahy trvá cesta asi 60 minut. Je tam jeden lyžařský vlek (poma) dlouhý 500 m. K dispozici jsou tři sjezdovky a je zde i místo pro jízdu volným terénem, ale musí být dostatek sněhu, což nyn...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.