Kozákov - aktuální report z 18.02.2018 - SNOW.CZ

Kozákov | aktuální report z 18.02.2018

Kozákov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Podkrkonoší

průměrné hodnocení Kozákov:
autor: JenaJena
hodnocení:
návštěva od: 18.02.2018 do: 18.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malý, ale šikovný - takový je skiareál na severovýchodním úbočí nejvyšší hory Českého ráje.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou na Kozákově tři, dlouhé asi 400 metrů. V těchto dnech, kdy únor není v Českém ráji vůbec bílý, je v provozu pouze prostřední sjezdovka. Velká chvála TJ Sokolu Chuchelna, že se dá na Kozákově lyžovat.

Sněhové podmínky:

Prostřední sjezdovka je sjízdná díky umělému zasněžování, přírodního sněhu je velmi málo. Pod hranou už začínají prosvítat vydřená místa a snad i kamínky tam jsou. Terén dnes nebyl dobře upraven. Nahoře ano, pak někde byly znát spoje a někde byly zmrzlé hroudičky. Lyžaři, kteří rádi využívají tzv. první lano, měli dnes funkci drtičů hroudiček, takže s přibývajícím časem se terén zlepšoval. Je ale docela dost možné, že se později vytvořily ne snad plotny, ale hladká místa ano. Celkově se mi jezdilo dobře.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovka v areálu není zapotřebí, stačí poma. Ve spodní části je v provozu dětský vlek. Vyhovuje mi podávání kotev obsluhou. Funguje zde lyžařská škola, půjčovna a skiservis.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Měla jsem jen hodinový skipas, po první hodině lyžování se zalidněnost začala zvyšovat, takže jsem včas prchla. Hodně malých dětí tu jezdilo.

Občerstvení a aprés-ski:

O občerstvení je postaráno v bufetu s prosklenou terasou s výhledem na sjezdovky. Mají tam i dětský koutek, televizi, wifi ... ke komfortu lze přidat i parfémovaný toaletní papír s bílými motýly a modrými mořskými ornamenty.

Doprava do střediska a parkování:

Kozákov je pro mě nejbližší lyžařský areál, vzdušnou čarou to mám k rozhledně 3 kilometry, autem serpentýnami přes osadu Kozákov necelých 9 kilometrů. Silnice jsou dnes suché. Parkoviště je u spodní i horní stanice vleku. Dolení se hned zaplnilo a auta stála na obě dvě strany podél silnice.

+ plusy

  • malý areál se vším všudy
  • výhled na Krkonoše

- mínusy

  • horší úprava dnes
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.01.2019  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Od 5. ledna je v provozu skiareál na 9. nejvyšším vrcholu Ještědsko-kozákovského hřbetu, na nejvyšší hoře Českého ráje. Podařilo se mi dobře odhadnout, že by dnes mohlo být pěkné lyžování. Opravdu bylo.

zobrazit celý report

14.02.2018  | Kozákov

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Dostatek sněhu na prostřední sjezdovce, krásně drží, úprava ok. Boční sjezdovky spoléhají na přírodní sníh, tedy jsou mimo provoz. Ledové plotny žádné. Lidí je málo, vlek bez front. V provozu i lanový vlek a škola. Kiosek jalo vždy perfektní. Ceny příjemné. Parkování dole u vleku, příjezdové cesty suché a pohodlně sjízdné.

19.01.2018  | Kozákov

autor: jannkli
hodnocení:

Konečně napadl přírodní sníh, který umožnil i níže položeným střediskům zahájit lyžařskou sezonu. Ski-opening na Kozákově byl na webových stránkách uvedený na pátek 19.1., a protože bylo i docela příjemné počasí, nebylo co řešit, rozhodli jsme se odpoledne jet před víkendem „rozlyžovat“ právě sem. Z...

zobrazit celý report

13. - 14.02.2017  | Kozákov

autor: Dája71
hodnocení:

Původně jsem chtěla se synem v pondělí nebo v úterý vyrazit do našich oblíbených Pasek. Z nepochopitelných důvodů se mnou odmítl jet a dal přednost škole. Vrtochy puberťáků jsou někdy zvláštní… Samotné se mi tam nechtělo, a tak jsem se po oba dva dny rozhodla pro odpolední dvouhodinovou lyžovačku na...

zobrazit celý report

14.02.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Pět hvězdiček za dopolední dvouhodinové odreagování se od reality dávám skiareálu na nejvyšší hoře Českého ráje, který provozuje TJ Sokol Chuchelna.

zobrazit celý report

02.02.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Když jsme viděli na radaru, jaký pruh se sune od jihozápadu, a četli nějaké zprávy o dešti, a dokonce i o saharském vzduchu, nechali jsme všeho a vydali se před polednem na blízký Kozákov si na dvě hodiny zalyžovat. A vyšlo to výborně.

zobrazit celý report

22.01.2017  | Kozákov

autor: OtaR
hodnocení:

Malý, ale sympatický areál nad městem Semily a pod vyhaslou sopkou Kozákov, tak trochu symbolicky protínající Podkrkonoší a Český ráj. Taková menší srdcovka, zde jsem toho hodně najezdil nejdříve jako dítě v semilské lyžařské škole, pak i jako cvičitel lyžování. Dnes, stejně jako jinde, festival slu...

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Ráno při pohledu na Kozákov bylo jasné, že tam avizované slunečno nebude. Přesto jsme se vydali na dvě hodiny ozdravného pobytu na osmý nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu. Koukám smutně na kamery, dnes bylo dokonce inverzní počasí, Kozákov se ale se svou nadmořskou výškou z bílých mračen ...

zobrazit celý report

05.01.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

V pětihvězdičkovém miniskiareálu na nejvyšší hoře Českého ráje bylo dnes báječné lyžování a snowboarding na prašanu i mimo upravovaný terén.

zobrazit celý report

22.01.2016  | Kozákov

autor: Estrella
hodnocení:

V nejkrásnějším lednovém týdnu, kdy počasí venku konečně začalo připomínat zimu, jsem jak na potvoru dostala nějakou virozu. V pátek mi bylo už trochu líp, a tak jsem se konečně mohla vydat na lyžovačku! Ukecala jsem syna, který překonal svoji teenegerovskou lenost, a vyrazili jsme na odpoledko na n...

zobrazit celý report

21.01.2016  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Kozákov je sice hora jen jedna, ale je na ní skvělé lyžování jako na horách, někdy i lepší. Skiareál je na severním svahu. Již několikrát jsem zažila, že na jižní straně bylo jaro a na severní se ještě lyžovalo.

zobrazit celý report

08.01.2016  | Kozákov

autor: Estrella
hodnocení:

Po příšerném víkendovém lyžování-nelyžování jsem si potřebovala co nejdřív spravit chuť. Nečekajíc na další víkend, využila jsem svojí zkrácené pracovní doby k odpolední lyžovačce ve všední den. Vyrazila jsem na Kozákov, kam to mám 35 km. Do tohoto areálu jsme kdysi jezdili s manželem ještě v dobách...

zobrazit celý report

10.01.2015  | Kozákov

autor: mex
hodnocení:
I kdyz predeslou noc intenzivne prselo, na prostredni sjezdovce pod Kozakovem se cely den lyzuje. Byli jsme tu dnes 2x, po dvanacte a kolem seste vecerni, lidi minimum. Snih taje a sem tam na horni placce vykuje trava, ale jinak je snih OK a lyzovat se da skvele. Snad zitra prituhne a snih vydrzi. Sledujte ski.kozakov.cz. Kiosek jako vzdy bezchybny.

09. - 11.02.2013  | Kozákov

autor: snowboard1

Areál jsem navštívil 9. až 11. 2. 2013. Skiareál se nachází na severním svahu Kozákova asi 11 km od Turnova. Z Prahy trvá cesta asi 60 minut. Je tam jeden lyžařský vlek (poma) dlouhý 500 m. K dispozici jsou tři sjezdovky a je zde i místo pro jízdu volným terénem, ale musí být dostatek sněhu, což nyn...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.