Nauders - aktuální report z 03.02.2016 - SNOW.CZ

Nauders | aktuální report z 03.02.2016

Nauders - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Nauders:
autor: peko172
hodnocení:
návštěva od: 03.02.2016 do: 03.02.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V rámci Ski Paradise Reschenpass jsme na jeden den sjeli i do Nauders. Je to největší středisko a po dvou dnech strávených v Schönebenu jsme byli zvědaví - udává něco přes 70 km sjezdovek. Počasí v ten den nebylo zrovna ideální a okolo 11 h začalo hustě sněžit. Celkově jsme ze střediska byli rozpačití. Sjezdovky jsou rozeseté docela nekompaktně a část značení dle mého neodpovídá, některé červené jsou vyloženě černé a sklon některých sjezdovek je relativně šikmý a tahá stále na jednu nohu. Úprava tratí také proti italské části pokulhávala a bylo zde mnohem více lidí. Sjezdovky, které byly opravdu pěkně upravené a plynulé, obsadilo ihned zrána velké množství lyžařů.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Všechny obtížnosti s převahou sportovnějších a členitých. Spousta přejezdových cest a naprosto plytký dojezd k moderní centrální stanici Bergkastelbahn. Za zmínku stojí ostré červeno-černé sjezdovky pod 6sedačkou Tscheyeckbahn, které nejsou svým sklonem pro slabší nátury. Zde nejvíce pokulhávala úprava trati. Hlavní lesní trať Bergkastel Talabfahrt je slušně členitá a široká červená trať, bohužel se na ní doslova motají lyžaři všech úrovní a je nutno dávat výrazný pozor.

Sněhové podmínky:

Dole asi 10 cm a v průběhu poledne začalo sněžit. Nahoře cca 40 až 100 cm dle nadmořské výšky. Na sjezdovkách směs technického a přírodního. Na některých místech přemrzlé plotny. Černo-červená pod Tscheyeckbahn v exponovaných místech vyloženě led. Jinak ok.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Moderní kabinka, 6sedačka s krytem a jedna bez krytu - v době sněžení bublina chyběla (Zirmbahn). Podél páteřní kabinky z údolí vede obstarožní 2sedačka - nedoporučuji. Snad jsem nejel na pomalejší... Nějaké spojovací kotvy a dětská poma.

Zalidněnost:

Na středu a v porovnání s italskou částí střední až vysoká. Na lanovku Zirmbahn se čekalo i 10 minut. Jinde plynulé, dole kabinka max. 5 min nárazově.

Občerstvení a aprés-ski:

Spousta horských chat podél sjezdovek. Stačí si vybrat dle množství lidí.

Doprava do střediska a parkování:

Od Landecku na levé straně obrovské centrální parkoviště. Bez problémů.

+ plusy

  • Největší středisko v rámci Ski Paradise Reschenpass
  • Zastoupení sportovních červeno-černých tratí

- mínusy

  • Nekompaktní a rozházený areál
  • V porovnání s italskou částí úprava tratí horší
  • Nejvíce navštěvovaný areál - zejména lidé z okolí Landecku a údolních vesnic
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 16.03.2018  | Nauders

autor: zemlo
hodnocení:

Nauders je tyrolské středně velké středisko na rakousko-italské hranici v oblasti Reschenpassu. V Nauders se lyžuje na 70 km sjezdovek všech obtížností, ležících v nadmořské výšce od 1 400 do 2 850 metrů. Rovněž je zde poměrně slušné množství freeridových možností.

zobrazit celý report

25. - 26.01.2018  | Nauders

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Nauders je rodinně zaměřené, ale v podstatě opravdu všestranné, přitom celkem kompaktní středisko. Dominují mu široké sjezdovky s „dálničními“ rysy, a to od lehkých přes pohodově až sportovně červené až po černé „střechy“, byť krátké. Najdou se i spletité, terénně neposedné tratě. Opravdu lehkých a ...

zobrazit celý report

24. - 26.03.2017  | Nauders

autor: doum25
hodnocení:

Zima se pomalu chýlí ke svému konci, a tak jsme se ještě rozhodli na pár dní vyrazit do Alp. Jako cíl jsme si vybrali rakouské městečko Nauders, ležící na hranici se Švýcarskem a Itálií. Zhruba 1,5 km od městečka se nachází stejnojmenný lyžařský areál, který disponuje 70 km sjezdovek, z nichž bylo v...

zobrazit celý report

18. - 22.01.2016  | Nauders

autor: rajdak
hodnocení:

Středisko Nauders/Reschenpass se nachází v trojmezí Rakousko, Itálie a Švýcarsko v nadmořské výšce 1 400-2 850 metrů nad mořem. Nauders je velmi dobře dostupné z České republiky, od dálnice směr Bregenz je vzdáleno zhruba 40 km.
Samotné městečko je situováno v krásné přírodě při hlavní silnici smě...

zobrazit celý report

28.02.2014  | Nauders

autor: eva
hodnocení:

Celá oblast zahrnuje ještě Schöneben a Haideralm, dohromady 117 km sjezdovek. Je propojená pouze skibusy. Samotné Nauders má 65 km sjezdovek s 1 kabinovou lanovkou od parkoviště. Středisko zahrnuje tratě různých obtížností, na své si přijdou i pokročilí lyžaři. Nejvyšší vrchol, kam se dá zajet, je v...

zobrazit celý report

15.01.2014  | Nauders

autor: skiwelt
hodnocení:

Nauders - středisko, o kterém jsem toho před naší návštěvou v recenzích mnoho nenašel, a tak jsem se sem opravdu hodně těšil, i když jsem nevěděl, co přesně čekat. Stránky střediska jsou moc pěkné a dle interaktivní mapy jsem usoudil, že toto středisko by mohlo být to, co mám rád. V době naší návště...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Gästehaus Braunegger
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 053 Kč/os.
Gut Wenghof Family Resort
Orientační cena za noc vč. all-inclusive 3 488 Kč/os.
Almhotel Kärnten
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 168 Kč/os.