Nauders - aktuální report z 15.01.2014 - SNOW.CZ

Nauders | aktuální report z 15.01.2014

Nauders - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Nauders:
autor: skiwelt
hodnocení:
návštěva od: 15.01.2014 do: 15.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Nauders - středisko, o kterém jsem toho před naší návštěvou v recenzích mnoho nenašel, a tak jsem se sem opravdu hodně těšil, i když jsem nevěděl, co přesně čekat. Stránky střediska jsou moc pěkné a dle interaktivní mapy jsem usoudil, že toto středisko by mohlo být to, co mám rád. V době naší návštěvy bylo v Nauders v provozu téměř vše, a tak jsem se nemohl dočkat, jak si všechny svahy pěkně projedeme. Do střediska jsme nepřijeli hned na ranní manžestr a parkoviště bylo zaplněno přibližně z poloviny. Hned po výjezdu lanovkou mě ale zklamal výstup, tedy spíše sestup po schodech. No nic, sice to není příjemné pochodovat v přezkačích ze schodů po každém výjezdu kabinkou, ale dobře.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

První sjezdovka kterou jsem zvolil, byla červená číslo 3 a následně navazující modrá 11, vedoucí k sedačkové lanovce. Celá byla zledovatělá s plotnami. Nejela se mi vůbec hezky, první část je sice široká, ale její povrch mě nenadchl. Dále jsme vyjeli lanovkou na Tscheyeck a následně se spustili kolem této lanovky po trati dolů - a i tato trať byla plná ploten a místy nafoukaného sněhu ze sněhových děl. Tato sjezdovka je ve své spodní části navíc celkem úzká. Příjemným překvapením byl měřený slalom vedle sedačkové lanovky Gaislochbahn. Od této lanovky vede modrá sjezdovka zpět ke spodní stanici kabinkové lanovky. Sjezdovka číslo 21 je spíše přejezdem, i když její povrch byl asi nejlépe upravený z celého areálu. Další sjezdovka, která se mi celkem líbila, byla červená sedmička, ale opět její povrch byl pro mé slalomky velice špatně sjízdný, bylo zde mnoho nahrnutého sněhu. Celkový stav sjezdovek v celém areálu mě zklamal.

Sněhové podmínky:

Ve spodní části byl převážně tvrdý technický sníh. V horní polovině se jednalo o mix sněhu přírodního a sněhu vyrobeného z děl, která byla v provozu i přes den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky jsou ve středisku moderní a rychlé, ale sestup po schodech z horní stanice kabinkové lanovky je celkem nepříjemný. Na rozdíl od blízkého a menšího střediska Schöneben je v Nauders většina sedačkových lanovek bez ochraného krytu.

Zalidněnost:

Na sjezdovkách se občas vyskytl hlouček lyžařů a kvalita sjezdovek se velmi rychle zhoršovala. U lanovek bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

V celém areálu je několik "hospůdek", velmi příjemná se zdála chata Goldseehtte. Námi ale nevyzkoušena.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska absolutně bez problémů, ceta mokrá a velké parkoviště u stanice kabinkové lanovky je zdarma.

+ plusy

  • Společný skipas se dvěma menšími středisky v Itálii
  • Rozumné ceny skipasu a navíc například skipas 2 in 3
  • Parkování zdarma
  • Krásné panorama hor
  • Vyšší nadmořská výška aneb jistota sněhu

- mínusy

  • Špatná kvalita povrchu sjezdovek
  • Místy úzké sjezdovky
  • Sestup od horní stanice kabinkové lanovky po schodech
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 16.03.2018  | Nauders

autor: zemlo
hodnocení:

Nauders je tyrolské středně velké středisko na rakousko-italské hranici v oblasti Reschenpassu. V Nauders se lyžuje na 70 km sjezdovek všech obtížností, ležících v nadmořské výšce od 1 400 do 2 850 metrů. Rovněž je zde poměrně slušné množství freeridových možností.

zobrazit celý report

25. - 26.01.2018  | Nauders

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Nauders je rodinně zaměřené, ale v podstatě opravdu všestranné, přitom celkem kompaktní středisko. Dominují mu široké sjezdovky s „dálničními“ rysy, a to od lehkých přes pohodově až sportovně červené až po černé „střechy“, byť krátké. Najdou se i spletité, terénně neposedné tratě. Opravdu lehkých a ...

zobrazit celý report

24. - 26.03.2017  | Nauders

autor: doum25
hodnocení:

Zima se pomalu chýlí ke svému konci, a tak jsme se ještě rozhodli na pár dní vyrazit do Alp. Jako cíl jsme si vybrali rakouské městečko Nauders, ležící na hranici se Švýcarskem a Itálií. Zhruba 1,5 km od městečka se nachází stejnojmenný lyžařský areál, který disponuje 70 km sjezdovek, z nichž bylo v...

zobrazit celý report

03.02.2016  | Nauders

autor: peko172
hodnocení:

V rámci Ski Paradise Reschenpass jsme na jeden den sjeli i do Nauders. Je to největší středisko a po dvou dnech strávených v Schönebenu jsme byli zvědaví - udává něco přes 70 km sjezdovek. Počasí v ten den nebylo zrovna ideální a okolo 11 h začalo hustě sněžit. Celkově jsme ze střediska byli rozpači...

zobrazit celý report

18. - 22.01.2016  | Nauders

autor: rajdak
hodnocení:

Středisko Nauders/Reschenpass se nachází v trojmezí Rakousko, Itálie a Švýcarsko v nadmořské výšce 1 400-2 850 metrů nad mořem. Nauders je velmi dobře dostupné z České republiky, od dálnice směr Bregenz je vzdáleno zhruba 40 km.
Samotné městečko je situováno v krásné přírodě při hlavní silnici smě...

zobrazit celý report

28.02.2014  | Nauders

autor: eva
hodnocení:

Celá oblast zahrnuje ještě Schöneben a Haideralm, dohromady 117 km sjezdovek. Je propojená pouze skibusy. Samotné Nauders má 65 km sjezdovek s 1 kabinovou lanovkou od parkoviště. Středisko zahrnuje tratě různých obtížností, na své si přijdou i pokročilí lyžaři. Nejvyšší vrchol, kam se dá zajet, je v...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány Winkler
Orientační cena za noc vč. skipasu 4 269 Kč/os.
Sporthotel Wagrain
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 669 Kč/os.
Hotel Norica Therme
Orientační cena za noc vč. skipasu 4 977 Kč/os.