Kitzbühel - aktuální report z 26.02.2016 - SNOW.CZ

Kitzbühel | aktuální report z 26.02.2016

Kitzbühel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kitzbühel:
autor: Sparťan
hodnocení:
návštěva od: 26.02.2016 do: 26.02.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na pár dní si s partou kamarádů odskakujeme z Krkonoš zalyžovat do Rakouska. Dnes je na pořadu slavný Kitzbühel.
Do areálu nastupujeme v Jochbergu, kde před pár lety k naprosto dokonalé sjezdovce vyrostla i moderní kabinka. Je zde velmi málo lidí, ale to se mění po přejezdu kdysi nejdražší kabinkou 3S směrem blíže ke Kizbühelu. Ale dá se to. Počasí přeje - je skoro jasno, sněhu je taky celkem dost, ale musí se vyjet výše. Jen je tady dosti méně zdatných lyžařů, a tak nebývá nouze o nepředvídatelné manévry některých lyžařů = karamboly.
Celodení skipas je za 51 euro, ale dnes dávají pánům nějakou slevičku, prý pánský den a tak platím jen 41 éček! Děkuji. :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde zastoupeny ve všech barevných provedeních, a to v hojném počtu - a hlavně ty černé jsou fakt černé. Třešnička je slavná trať Streif, na které se jezdí koncem ledna Hahnenkamm. Je to ski-route, takže některé úseky se neupravují. Pak tam jsou velké boule, vydřená místa, ledové plotny, ale dá se to vždy objet. Super adrenalin poskytne Myší past. Pohled dolů stojí za to!

Sněhové podmínky:

Sněhu zde taky není moc. Dole v údolí ho je cca 20 cm a s přibývajícími výškovými metry sněhu přibývá až na udávaných 95 cm. Je to ale dosti zmrzlé až ledovaté. Po polední to v nižších polohách i firnovatí a tvoří se muldy. Trošku mě mrzí úprava sjezdovek, hlavně napojení mezi pruhy manšestru. Ten ale vydrží jen velmi krátkou dobu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tak to je naprostá dokonalost! Letos přibyla nová osmisedačka E2 Ochsalm od firmy Leitner, která je samozřejmě vyhřívaná, ale dokonce i kožená! Fakt luxus. V provozu bylo 55 dopravních zařízení, takže vše.

Zalidněnost:

Lidí je zde dost, ale fronty díky velké kapacitě lanovek jsem za celý den neviděl. Max. se čekalo na 4 až 5 sedaček nebo kabinek. Ale na sjezdovkách to bylo celkem mraveniště.

Občerstvení a aprés-ski:

Tak toho je tady všude dost a taky tomu odpovídají ceny. Ty jsou celkem dosti vysoké: gulášovka 5,4 eura, pivko 4,9 eura, Germknödel 6,8 eura, 3 dcl koly 3,3 eura. Ale hospody jsou kolem oběda narvané k prasknutí!

Doprava do střediska a parkování:

Od nás z domů (les Řáholec) to je cca 6,5 hodiny cesty přes Prahu, Budějky, Linz, Salzburg, Zell am See, tam spíme, pak Mittersill, Pass Thurm - sedlo v nadmořské výšce 1 274 m, kde můžou být při sněhové nadílce problémy, a pak dolů do Kizbühelu. Parkujeme v Jochbergu, kde je hned u lanovky velké bezplatné parkoviště.

+ plusy

 • rozmanitost areálu
 • dopravní zařízení celého areálu
 • délka sjezdovek
 • ski safari
 • pánský den cena permice o 10 euro levnější
 • slavný to sjezd Hahnenkamm

- mínusy

 • úprava sjezdovek
 • ceny občerstvení
 • chybí prášan na volné terény
 • hodně málo zdatných lyžářů - spíš turistů - na sjezdovkách
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02. - 09.03.2019  | Kitzbühel

autor: filipek.cihla
hodnocení:

Již podesáté jsem navštívil rakouská střediska, která spadají pod Kitzski - jedná se o několik areálů od Kitzbühelu po Hollersbach, které jsou vzájemně propojené až na jednu výjimku. Celkem tvoří 230 km sjezdovek a na sjezdovku vás vyveze 57 lanovek.
Letos byly naše jarní prázdniny až v březnu, ni...

zobrazit celý report

25. - 27.02.2019  | Kitzbühel

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Kitzbühel patří mezi nejznámější rakouská lyžařská střediska. Skládá se z hlavní lyžařské houpačky Kitzbühel – Kirchberg – Jochberg – Mittersill, která je doplněna samostatným středně velkým areálem Kitzbüheler Horn a dále menšími samostatnými svahy Gaisberg a Bichlalm.

zobrazit celý report

25. - 26.02.2019  | Kitzbühel

autor: Sparťan
hodnocení:

Po dvou dnech skvělého lyžování na Kaprunu mířím nyní do Kitzbühelu trochu s obavami, zda budou sněhové podmínky v těchto skoro letních teplotách taky tak dobré. :-( No a bylo to skoro super lyžování. Jen na jižních stráních to bylo trošku měkčí, ale na severních to bylo dosti zmrzlé a na Streifu to...

zobrazit celý report

15.02.2019  | Kitzbühel

autor: cestmir
hodnocení:

Na poslední den naší dovolené jsme si nechali poslední dvě lokality v oblasti Kitzbühelu - Jochberg a Resterhöhe. A opět jsme byli maximálně spokojení. Krásně upravené sjezdovky a zajímavý snowpark v nás zanechaly hluboké zážitky. Sjezdovky se rozkládají ve vysokohorské scenérii.

zobrazit celý report

13.02.2019  | Kitzbühel

autor: cestmir
hodnocení:

Návštěva tohoto legendárního střediska a sjezdovky Streif byl dlouho očekávaný zážitek. Dvoudenní vytrvalé sněžení v předchozích dnech a slunečné počasí nasvědčovalo skutečnosti, že jsme na správném místě ve správnou dobu.

zobrazit celý report

06. - 10.02.2019  | Kitzbühel

autor: lapierre
hodnocení:

První lyžování v Kitzbühlu v životě a veskrze pozitivní zkušenost. Měl jsme obavy ze snobského střediska, kde je lyžování až na druhém místě, tak jsme se mu dlouho vyhýbali a navštívili ho až jako poslední velké středisko v Rakousku. Nyní bych ho řadil do top 5, možná i top 3 v Rakousku.

zobrazit celý report

12. - 14.01.2018  | Kitzbühel

autor: radek1
hodnocení:

Do Kitzbuhelu jsme vyrazili na prodloužený víkend, který sliboval přívětivou předpověď počasí, která se do puntíku vyplnila, jen v neděli bylo nutno se dostat nad 1 500 m n. m., níže byla mlha.

Každý den jsme jezdili v jiné části střediska:

 • první den Panoramabahn a okolní sjezdovky
 • druhý den ...
zobrazit celý report

28.01.2017  | Kitzbühel

autor: sedlikonen
hodnocení:
Zatim nejlepsi lyzovacka v Rakousku... Malo lidi a super upravene sjezdovky.

29.11.2016  | Kitzbühel

autor: HausGassner
hodnocení:
Pro pondelni rano jsme vybrali rychlou lyzovacku na Pass Thurn, soucast arealu KitzSki. Z Mittersillu jsme nevyjizdeli nahoru do sedla autem, ale zvolili jsme novejsi cestu do Hollersbachu k lanovce Panoramabahn. Ta nas pres mezistanici Breitmoos zavezla do 1 900 m na Resterhoehe. Tady fucelo a bylo asi minus deset stupnu. Zjistili jsme, ze v provozu jsou jen dve lanovky: Resterkogel a Hanglalm. Na Resterkogelu tradicne trenovali profi slalomari (reprezentace Koreje, Chorvatska a dalsi), cili jsme se presunuli na trosicku slunnejsi (a teplejsi) Hanglalm. Zhruba dve hodiny jsme zde jezdili na tvrdem dobre upravenem povrchu (mix prirodniho a technickeho snehu) a za tu dobu videli mozna 5 dalsich lyzaru. Kolem jedenacte bylo treba vratit se do udoli. A nam bylo lito opoustet prakticky privatni lyzovacku se super vyhledy na panorama Vysokych Taur. Dobre upravene sjezdovky, smes prirodniho a technickeho snehu. Velky parking v Hollersbachu u Panoramabahn, zdarma.

21.12.2015  | Kitzbühel

autor: Rychle
hodnocení:

Zklamání, zklamání a ještě jednou zklamání. Předtím jsem navštívil Obertauern a Kals a obě střediska byla co do sněhových podmínek na daleko vyšší úrovni než slovutný Kitzbühel. Rozměklý sníh a především vydřená místa toho byla bohužel důkazem. Chápu, že letošní zima je, jaká je, ale jde to i lépe, ...

zobrazit celý report

07.03.2015  | Kitzbühel

autor: sipa32
hodnocení:

Lyžování v Kitzbühelu jsme si naplánovali jako jednodenní zastávku cestou do Zell am See. Chtěli jsme poznat toto vyhlášené středisko a zejména na vlastní oči, resp. lyže, zažít legendární sjezdovku Streif. Díky absolutně dokonalému slunečnému počasí byl den v tomto středisku opravdu dokonalý.

zobrazit celý report

19.01.2014  | Kitzbühel

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Kitzbühelské Alpy s 1 000 km sjezdovek v 10 střediscích na území 50 x 30 km jsou jednou z nejkoncentrova­nějších lyžařských oblastí na světě – nejenže je pokrývá jeden superskipas (All Star Card), ale díky tomu, že autem jsou i ta nejvzdálenější místa od sebe zhruba hodinu jízdy, zcestovalý lyžař je ...

zobrazit celý report

27. - 29.12.2013  | Kitzbühel

autor: eva
hodnocení:

Střediska Kitzbühel a Hollersbach tvoří propojenou oblast s celkem 170 km sjezdovek a patří mezi nejprestižnější místa v Rakousku. Spojuje je obří kabinová lanovka 3S-Bahn. Nadmořská výška je až 2 000 m. Hlavní spojení z městečka Kitzbühel je kabinkovou lanovkou, odkud si můžete sjet známý Hahnenkam...

zobrazit celý report