Les 2 Alpes - aktuální report z 15. - 17.01.2013 - SNOW.CZ

Les 2 Alpes | aktuální report z 15. - 17.01.2013

Les 2 Alpes - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Francie Francie - Isere

průměrné hodnocení Les 2 Alpes:
autor: MD
návštěva od: 15.01.2013 do: 17.01.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Prakticky celý areál je tvořen jednou linií pod lanovkami Jandri Express I a II s možností několika sjezdů, vše ale jedním údolím. Z planiny Cretes (2 100 m) několik sjezdů do samotného Les 2 Alpes - především černé sjezdy. Možno objet po zelené cestě. Krásné a málo zalidněné svahy na protisvahu Vallée Blanche. Díky skipasu La Grande Galaxie možno lyžovat dva dny v Alpe d'Huez a po dni v Serre Chevalier, Sestriere a Puy St. Vincent.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dle skimapy 225 km sjezdovek, ty byste ale hledali velmi dlouho. Toto číslo tvoří velké množství zelených a nekonečných přejezdů a dojezdů, opravdu dobrých sjezdovek bude odhadem 60 km. Perfektní černé sjezdy Vallentin, Belecombes a hodně zmrzlá a vyfoukaná Diable uspokojí každého náročného lyžaře. Krásně upravená červená Glacier od Jandri Express II.

Sněhové podmínky:

Velmi dobré, až na červenou Vallons, kde bylo velké množství kamenů po celý den. V údolí především zmrzlý sníh a od 2 100 m krásná tvrdá pista, na ledovci Mantel pak absolutně přemrzlá.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál nabízí vždy několik možností lanovek jdoucích jedním stejným směrem - novou a starou lanovku. Jandri Express I a II je nová moderní kabina pro 20 lidí, je velmi rychlá a překonává vzdálenost 8 km. Velmi špatně se v ní ale sedí, a to i ve dvou lidech. Dále především sedačky různých typů. Nová, rychlá a komfortní u sjezdovky Diable. Velmi pomalá Village 1 800, která sváží lyžaře zpět do města na oběd. Za svezení stojí i historická čtyřkabinka Ceufs Blancs, která se otvírá ručně a i pro dva je v ní málo místa.

Zalidněnost:

Centrální sjezdovky pod lanovkami Jandri I a II bývají zalidněnější, ne však přeplněné. Nejvíce vytížená je červená do údolí Vallons a černá Vallentin. Nádherná černá Bellecombes celý den bez lidí. Na Vallé Blanche prakticky prázdno.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace u lanovky Jandri Express nabízí i fastfood za nižší ceny. Velmi dobrá restaurace na protistraně Vallée Blanche má výbornou domácí stravu.

Aprés-ski párty u přestupu lanovek Jandri I a II v Piano Baru s DJ od 15 do 17 hod. Vždy velmi vydařená.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska bez problémů, cesta v osm ráno protažena a čistá.
Při cestě z Alpe d'Huez navádí navigace na zkratku, která je jen pro silnější povahy a 2,2 metru široká. Cesta je kratší cca o 5 km.
Nedostatečné značení, kde je možno parkovat a kde ne. V blízkosti hlavních lanovek parkovací automaty, jinak zdarma v ulicích města cca 200 metrů od nástupu na lanovky.

+ plusy

  • rychlá lanovka Jandri Express I a II, která dopraví lyžaře až do 3 200 m, kde začíná ledovec
  • velmi dlouhé sjezdy z 3 421 m až do údolí bez nutnosti využití lanovky
  • nádhrené černé tratě Diable, Valentin a Bellecombes
  • rozsáhlý a denně upravovaný freestyle land
  • slunečný protisvah Vallé Blanche s minimem lyžařů

- mínusy

  • chybějící centrální parkoviště, či lepší značení kde zaparkovat (možno parkovat zdarma v ulicích města)
  • fronta na přestupu mezi lanovkami Jandri Express I a II
  • prakticky jediná linie sjezdu z vrcholu pod lanovkou Jandri, kde je hodně lyžařů po celý den
  • velikost areálu a možnosti sjezdu rozhodně neodpovídají uváděným 225 km
  • středisko oblíbeno českými lyžaři
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.12.2017  | Les 2 Alpes

autor: TheNecumson
hodnocení:
Část sjezdovek je stále zavřených, ale obecně se v Les 2 Alpes dá slušně zalyžovat hlavně díky tomu, že v posledním týdnu velmi vydatně sněžilo a přes den jsou stále teploty pod nulou, což svědčí i umělému zasněžování. Bohužel počasí v prosinci není příliš stabilní - viditelnost je občas velmi malá a kazí zážitek z lyžování. Mimo sjezdovky přibylo prašanu, ale vrstva zatím není tak velká a objevují se stále kamenité úseky. V horách je momentálně kvůli přívalům sněhu vyhlášená trojka lavinového nebezpečí; na skialpy nebo freeridy to tedy v současné době příliš není.

13. - 19.01.2013  | Les 2 Alpes

autor: eva

Dojem z pohledu od centra města nijak oslňující, avšak vyjedete-li kabinkou Jandri Express do mezistanice, nebo až na konečnou stanici, nadchnou vás krásné carvingové dálnice a nádherný výhled do okolí. Velikost areálu je rozložena do výšky (s ledovcem v 3 421 m), možná i proto se zdá prostor menší,...

zobrazit celý report

20. - 22.03.2011  | Les 2 Alpes

autor: Jan Herget

225 kilometrů sjezdovek, ledovec ve výšce 3 200 až 3 600 metrů nad mořem, pestré varianty pro freeride a propojení s La Grave - to jsou největší lákadla Čechy poněkud opomíjeného francouzského resortu Les 2 Alpes. Lyžařský areál Les 2 Alpes je rozdělen do 8 vzájemně propojených sekcí s celkem 104 sj...

zobrazit celý report

02.02.2011  | Les 2 Alpes

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

„Dvěalpy“ patří mezi českými lyžaři k méně navštěvovaným francouzským obřím střediskům – jsou na první pohled poněkud netypické s jedinou hlavní osou lanovek a tratí stoupajících po protáhlém masivu, samotné rozměry dostupného terénu jsou ale ohromné – jak převýšením, tak členitostí s množstvím údol...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Silvretta
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 592 Kč/os.
Berghotel Tyrol
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 509 Kč/os.
Apartmánový dům Villa dei Fiori
Orientační cena za noc vč. skipasu 970 Kč/os.