Les 2 Alpes - aktuální report z 13. - 19.01.2013 - SNOW.CZ

Les 2 Alpes | aktuální report z 13. - 19.01.2013

Les 2 Alpes - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Francie Francie - Isere

průměrné hodnocení Les 2 Alpes:
autor: eva
návštěva od: 13.01.2013 do: 19.01.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dojem z pohledu od centra města nijak oslňující, avšak vyjedete-li kabinkou Jandri Express do mezistanice, nebo až na konečnou stanici, nadchnou vás krásné carvingové dálnice a nádherný výhled do okolí. Velikost areálu je rozložena do výšky (s ledovcem v 3 421 m), možná i proto se zdá prostor menší, než je udávaných 225 km sjezdovek.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Krásné, široké, většina červených a modrých, dobře sjízdné svou náročností i černé - za pozornost stojí Diable 1 a Diable 2, bohužel v době mé návštěvy se zde tvořily ledové plotny a ranní manšestr chyběl. Nejvíce mě nadchla červená Feé 3 a krásný sjezd sjezdovkou Signal odshora ledovce. Jinak hezky vypadající sjezdovka Vallons 4 zklamala množstvím kamenů. Další kameny se objevovaly v oblasti pod mezistanicí Jandri Express ve sjezdu do Crétes. Dojem z protisvahu Vallée Blanche s krásnými dlouhými sjezdy kazily neskutečně pomalé sedačkové lanovky. Jak to bylo s možností přejezdu do La Grave nevím, freeride mě nezajímá, ale snowboardisti a "jezdiči" v prašanu si zde užijí ráj.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek, zasněženo i v nejnižších místech areálu. Počasí bylo celý týden mrazivé, na vrcholu okolo -20 stupňů, takže místy sjezdovky zledovatělé a přemrzlé.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Směs starých pomalých i novějších lanovek, rychlou dopravu nahoru zajišťuje především hlavní kabinka Jandri Express. Místo kotev se na vrchol ledovce lze také svézt pohodlně metrem. V Crétes je nový tunel s pojízdným chodníkem, jehož význam mi zde připadá zbytečný.

Zalidněnost:

Tak akorát, fronty se netvořily.

Občerstvení a aprés-ski:

V porovnání s Rakouskem nebyly restaurace na svazích příliš (ani mnou) využívány. Ceny vysoké. V centru města možnost využít kluziště s půjčením bruslí a venkovní vyhřívaný bazén zdarma na skipas. Též možnost dopravy helikoptérou do Alpe d 'Huez za 60 eur nebo levněji skibusem.

Doprava do střediska a parkování:

Bezproblémová, jeli jsme autobusem CK.

+ plusy

  • krásné, dlouhé, široké sjezdovky
  • možnost využít venkovní bazén
  • hezká procházka v městečku, množství nejrůznějších obchodů
  • doprava řešena skibusy, intervaly po 15 min. do 19.00 hod.
  • bydlení ve většině případů v pěším dosahu u sjezdovek

- mínusy

  • místy kameny na sjezdovkách
  • starší přepravní zařízení
  • ne vždy ideálně upravené sjezdovky
  • vysoké ceny občerstvení
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.12.2017  | Les 2 Alpes

autor: TheNecumson
hodnocení:
Část sjezdovek je stále zavřených, ale obecně se v Les 2 Alpes dá slušně zalyžovat hlavně díky tomu, že v posledním týdnu velmi vydatně sněžilo a přes den jsou stále teploty pod nulou, což svědčí i umělému zasněžování. Bohužel počasí v prosinci není příliš stabilní - viditelnost je občas velmi malá a kazí zážitek z lyžování. Mimo sjezdovky přibylo prašanu, ale vrstva zatím není tak velká a objevují se stále kamenité úseky. V horách je momentálně kvůli přívalům sněhu vyhlášená trojka lavinového nebezpečí; na skialpy nebo freeridy to tedy v současné době příliš není.

15. - 17.01.2013  | Les 2 Alpes

autor: MD

Prakticky celý areál je tvořen jednou linií pod lanovkami Jandri Express I a II s možností několika sjezdů, vše ale jedním údolím. Z planiny Cretes (2 100 m) několik sjezdů do samotného Les 2 Alpes - především černé sjezdy. Možno objet po zelené cestě. Krásné a málo zalidněné svahy na protisvahu Val...

zobrazit celý report

20. - 22.03.2011  | Les 2 Alpes

autor: Jan Herget

225 kilometrů sjezdovek, ledovec ve výšce 3 200 až 3 600 metrů nad mořem, pestré varianty pro freeride a propojení s La Grave - to jsou největší lákadla Čechy poněkud opomíjeného francouzského resortu Les 2 Alpes. Lyžařský areál Les 2 Alpes je rozdělen do 8 vzájemně propojených sekcí s celkem 104 sj...

zobrazit celý report

02.02.2011  | Les 2 Alpes

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

„Dvěalpy“ patří mezi českými lyžaři k méně navštěvovaným francouzským obřím střediskům – jsou na první pohled poněkud netypické s jedinou hlavní osou lanovek a tratí stoupajících po protáhlém masivu, samotné rozměry dostupného terénu jsou ale ohromné – jak převýšením, tak členitostí s množstvím údol...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány  Veysonnaz
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 445 Kč/os.
Hotel Shandranj
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 985 Kč/os.
Apartmány Casa Someda
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 221 Kč/os.