Kozákov - aktuální report z 05.01.2017 - SNOW.CZ

Kozákov | aktuální report z 05.01.2017

Kozákov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Podkrkonoší

průměrné hodnocení Kozákov:
autor: JenaJena
hodnocení:
návštěva od: 05.01.2017 do: 05.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V pětihvězdičkovém miniskiareálu na nejvyšší hoře Českého ráje bylo dnes báječné lyžování a snowboarding na prašanu i mimo upravovaný terén.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou v areálu tři. Já je mám pojmenované jako hlavní, lesem a snowpark. Nejsou příliš dlouhé, ale co jim chybí do délky, to dohánějí svou šířkou.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou v těchto dnech nejenom na Kozákově asi vynikající. I sjezdovka "lesem", která není uměle zasněžovaná, má dostatek sněhu, přírodního sněhu. Nahoře na hraně snowparku trčelo trochu suché trávy. Snowpřekážky zatím vybudovány nejsou. Myslím, že to snowboardistům nevadilo, stačil prachový sníh.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jak jsem pojmenovala v úvodu - miniskiareál, který si pět hvězdiček určitě zaslouží. Snad tam chybí jen lanovka. Lyžaře vozí spolehlivě poma a v dolní části funguje ještě dětský vlek. Ke komfortu řadím i výhledy. Když se vyjíždí nahoru, objevuje se rozhledna. Při jízdách dolů se lze kochat Krkonošemi. V areálu je skiservis, půjčovna lyží a také lyžařská škola. A večerní lyžování!

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Když to člověk dobře odhadne, jako já dnes, je zalidněnost malá. Nejezděte tam :), nemám ráda fronty a davy na sjezdovkách, ale TJ Sokol Chuchelna bude mít radost, když přijedete.

Občerstvení a aprés-ski:

A když zůstanete celý den, hlady, žízní a zimou neumřete. Je tam bufet s prosklenou terasou s výhledem na sjezdovky a prý i s wifi. Mají tam i hračky pro děti. Na WC mě dnes zaujal růžovobílý papír. :)

Doprava do střediska a parkování:

My odbočujeme na Kozákov v osadě Bačov a po chvíli v Komárově doprava silničkou na parkoviště u dolní stanice vleku. Oproti dřívějšku je tam už více parkovacích míst. Kdo by pokračoval v Komárově dál nahoru, přijede k horní stanici vleku, kde je docela velké parkoviště. Další je pak nahoře u rozhledny.

+ plusy

  • sníh
  • slunce
  • málo lyžařů
  • příjemné ceny

- mínusy

  • dnes žádné
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.01.2019  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Od 5. ledna je v provozu skiareál na 9. nejvyšším vrcholu Ještědsko-kozákovského hřbetu, na nejvyšší hoře Českého ráje. Podařilo se mi dobře odhadnout, že by dnes mohlo být pěkné lyžování. Opravdu bylo.

zobrazit celý report

18.02.2018  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Malý, ale šikovný - takový je skiareál na severovýchodním úbočí nejvyšší hory Českého ráje.

zobrazit celý report

14.02.2018  | Kozákov

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Dostatek sněhu na prostřední sjezdovce, krásně drží, úprava ok. Boční sjezdovky spoléhají na přírodní sníh, tedy jsou mimo provoz. Ledové plotny žádné. Lidí je málo, vlek bez front. V provozu i lanový vlek a škola. Kiosek jalo vždy perfektní. Ceny příjemné. Parkování dole u vleku, příjezdové cesty suché a pohodlně sjízdné.

19.01.2018  | Kozákov

autor: jannkli
hodnocení:

Konečně napadl přírodní sníh, který umožnil i níže položeným střediskům zahájit lyžařskou sezonu. Ski-opening na Kozákově byl na webových stránkách uvedený na pátek 19.1., a protože bylo i docela příjemné počasí, nebylo co řešit, rozhodli jsme se odpoledne jet před víkendem „rozlyžovat“ právě sem. Z...

zobrazit celý report

13. - 14.02.2017  | Kozákov

autor: Dája71
hodnocení:

Původně jsem chtěla se synem v pondělí nebo v úterý vyrazit do našich oblíbených Pasek. Z nepochopitelných důvodů se mnou odmítl jet a dal přednost škole. Vrtochy puberťáků jsou někdy zvláštní… Samotné se mi tam nechtělo, a tak jsem se po oba dva dny rozhodla pro odpolední dvouhodinovou lyžovačku na...

zobrazit celý report

14.02.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Pět hvězdiček za dopolední dvouhodinové odreagování se od reality dávám skiareálu na nejvyšší hoře Českého ráje, který provozuje TJ Sokol Chuchelna.

zobrazit celý report

02.02.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Když jsme viděli na radaru, jaký pruh se sune od jihozápadu, a četli nějaké zprávy o dešti, a dokonce i o saharském vzduchu, nechali jsme všeho a vydali se před polednem na blízký Kozákov si na dvě hodiny zalyžovat. A vyšlo to výborně.

zobrazit celý report

22.01.2017  | Kozákov

autor: OtaR
hodnocení:

Malý, ale sympatický areál nad městem Semily a pod vyhaslou sopkou Kozákov, tak trochu symbolicky protínající Podkrkonoší a Český ráj. Taková menší srdcovka, zde jsem toho hodně najezdil nejdříve jako dítě v semilské lyžařské škole, pak i jako cvičitel lyžování. Dnes, stejně jako jinde, festival slu...

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Ráno při pohledu na Kozákov bylo jasné, že tam avizované slunečno nebude. Přesto jsme se vydali na dvě hodiny ozdravného pobytu na osmý nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu. Koukám smutně na kamery, dnes bylo dokonce inverzní počasí, Kozákov se ale se svou nadmořskou výškou z bílých mračen ...

zobrazit celý report

22.01.2016  | Kozákov

autor: Estrella
hodnocení:

V nejkrásnějším lednovém týdnu, kdy počasí venku konečně začalo připomínat zimu, jsem jak na potvoru dostala nějakou virozu. V pátek mi bylo už trochu líp, a tak jsem se konečně mohla vydat na lyžovačku! Ukecala jsem syna, který překonal svoji teenegerovskou lenost, a vyrazili jsme na odpoledko na n...

zobrazit celý report

21.01.2016  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Kozákov je sice hora jen jedna, ale je na ní skvělé lyžování jako na horách, někdy i lepší. Skiareál je na severním svahu. Již několikrát jsem zažila, že na jižní straně bylo jaro a na severní se ještě lyžovalo.

zobrazit celý report

08.01.2016  | Kozákov

autor: Estrella
hodnocení:

Po příšerném víkendovém lyžování-nelyžování jsem si potřebovala co nejdřív spravit chuť. Nečekajíc na další víkend, využila jsem svojí zkrácené pracovní doby k odpolední lyžovačce ve všední den. Vyrazila jsem na Kozákov, kam to mám 35 km. Do tohoto areálu jsme kdysi jezdili s manželem ještě v dobách...

zobrazit celý report

10.01.2015  | Kozákov

autor: mex
hodnocení:
I kdyz predeslou noc intenzivne prselo, na prostredni sjezdovce pod Kozakovem se cely den lyzuje. Byli jsme tu dnes 2x, po dvanacte a kolem seste vecerni, lidi minimum. Snih taje a sem tam na horni placce vykuje trava, ale jinak je snih OK a lyzovat se da skvele. Snad zitra prituhne a snih vydrzi. Sledujte ski.kozakov.cz. Kiosek jako vzdy bezchybny.

09. - 11.02.2013  | Kozákov

autor: snowboard1

Areál jsem navštívil 9. až 11. 2. 2013. Skiareál se nachází na severním svahu Kozákova asi 11 km od Turnova. Z Prahy trvá cesta asi 60 minut. Je tam jeden lyžařský vlek (poma) dlouhý 500 m. K dispozici jsou tři sjezdovky a je zde i místo pro jízdu volným terénem, ale musí být dostatek sněhu, což nyn...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.