Kozákov - aktuální report z 22.01.2017 - SNOW.CZ

Kozákov | aktuální report z 22.01.2017

Kozákov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Podkrkonoší

průměrné hodnocení Kozákov:
autor: OtaR
hodnocení:
návštěva od: 22.01.2017 do: 22.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malý, ale sympatický areál nad městem Semily a pod vyhaslou sopkou Kozákov, tak trochu symbolicky protínající Podkrkonoší a Český ráj. Taková menší srdcovka, zde jsem toho hodně najezdil nejdříve jako dítě v semilské lyžařské škole, pak i jako cvičitel lyžování. Dnes, stejně jako jinde, festival slunce, ale i spousty lyžařů. A ty úžasné rozhledy na skoro celé Krkonoše!

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sice dost krátké a nahoře s plochým startem, 500 až 600 m dlouhé, ale jsou tu tři na výběr a k tomu jízda volným terénem. Asi nejlepší je ta hlavní poblíž vleku, která má uprostřed pěkný červený sklon, ta je i nejbohatší na sněhovou pokrývku. Lehce objízdná a členitá modro-červená a modrá z druhé strany vleku, kde jsou instalovány i překážky pro snowboarďáky a freestylisty - tady palec nahoru členům TJ Sokol Chuchelna, kteří areál provozují, protože ještě nedávno (nevím jak teď) vůbec nic z toho neudělali v mnohem větších areálech. Dvě sjezdovky jsou i osvětlené. Jen velká škoda, že zejména přírodní podmínky nedovolily tratě delší..

Sněhové podmínky:

Parádní, zhruba něco kolem půlmetru kvalitního sněhu, výborně upravené tratě. Snad jen na jednom až dvou místech u dvou sjezdovek malý flek s prorůstající trávou, jinak ale velmi dobré.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lehce pomalejší poma s navíjením lana, menším lyžařům musí obsluha kotvu - talíř podávat, nedosáhli by na ni. Rychlejší vlek by zde našel hlavně o víkendech a prázdninách opodstatnění, kor když jsou všechny sjezdovky v provozu, velmi lehce se vytvoří fronta u vleku, přitom sjezdovky jsou i tak málo zalidněné. Místní se snaží, samozřejmostí je půjčovna, lyžařská škola, zastřešený skibar. Jen pozor, mějte u sebe hotovost, kartou zde za permanentky nezaplatíte.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

První 1,5 hod. provozu minimální fronta, ale kolem 11. hod. už bylo lidí hodně, ve vrcholu se čekalo asi 10 min., což je u krátkých sjezdovek dost. Ale s tím se při dokonalém počasí a víkendu muselo počítat. Dnes byly davy jistě úplně všude. Další množství lidí bylo kousek od vleku na Bačově kvůli zdejšímu autoskijöringu.

Občerstvení a aprés-ski:

Zastřešený skibar u dolní stanice, další možnost je nahoře v turistické chatě na Kozákově. Byli jsme lyžovat pouze na 3 hod., takže tentokrát jsme nic neochutnali - příště. Solidní ceny dle nabídky.

Doprava do střediska a parkování:

Bezproblémové, dobře vypluhovaná spojka pod vlekem, malé parkoviště ještě i nahoře u vleku. Zde všude bezplatné parkování. Nejhorší část silnice ve směru na Semily na Bačově, zde to měla určitě korigovat Policie, davy lidí s auty ucpaly hlavní komunikaci kvůli autoskijöringu.

+ plusy

  • Slunce, rozhledy na Krkonoše, kvalitně upravené tratě
  • Všechny sjezdovky v provozu, snowpark
  • Ceny, časové permanentky, dětský i juniorský tarif
  • Blízkost od Semil
  • Denní provoz 9-20 hodin, 2 osvětlené sjezdovky na večerní lyžování

- mínusy

  • Krátké sjezdové tratě, poma by mohla být rychlejší
  • Fronty na vlek, byť to nebylo znát na sjezdovkách - místa dostatek
  • Nemožnost platit kartou
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.01.2019  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Od 5. ledna je v provozu skiareál na 9. nejvyšším vrcholu Ještědsko-kozákovského hřbetu, na nejvyšší hoře Českého ráje. Podařilo se mi dobře odhadnout, že by dnes mohlo být pěkné lyžování. Opravdu bylo.

zobrazit celý report

18.02.2018  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Malý, ale šikovný - takový je skiareál na severovýchodním úbočí nejvyšší hory Českého ráje.

zobrazit celý report

14.02.2018  | Kozákov

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Dostatek sněhu na prostřední sjezdovce, krásně drží, úprava ok. Boční sjezdovky spoléhají na přírodní sníh, tedy jsou mimo provoz. Ledové plotny žádné. Lidí je málo, vlek bez front. V provozu i lanový vlek a škola. Kiosek jalo vždy perfektní. Ceny příjemné. Parkování dole u vleku, příjezdové cesty suché a pohodlně sjízdné.

19.01.2018  | Kozákov

autor: jannkli
hodnocení:

Konečně napadl přírodní sníh, který umožnil i níže položeným střediskům zahájit lyžařskou sezonu. Ski-opening na Kozákově byl na webových stránkách uvedený na pátek 19.1., a protože bylo i docela příjemné počasí, nebylo co řešit, rozhodli jsme se odpoledne jet před víkendem „rozlyžovat“ právě sem. Z...

zobrazit celý report

13. - 14.02.2017  | Kozákov

autor: Dája71
hodnocení:

Původně jsem chtěla se synem v pondělí nebo v úterý vyrazit do našich oblíbených Pasek. Z nepochopitelných důvodů se mnou odmítl jet a dal přednost škole. Vrtochy puberťáků jsou někdy zvláštní… Samotné se mi tam nechtělo, a tak jsem se po oba dva dny rozhodla pro odpolední dvouhodinovou lyžovačku na...

zobrazit celý report

14.02.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Pět hvězdiček za dopolední dvouhodinové odreagování se od reality dávám skiareálu na nejvyšší hoře Českého ráje, který provozuje TJ Sokol Chuchelna.

zobrazit celý report

02.02.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Když jsme viděli na radaru, jaký pruh se sune od jihozápadu, a četli nějaké zprávy o dešti, a dokonce i o saharském vzduchu, nechali jsme všeho a vydali se před polednem na blízký Kozákov si na dvě hodiny zalyžovat. A vyšlo to výborně.

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Ráno při pohledu na Kozákov bylo jasné, že tam avizované slunečno nebude. Přesto jsme se vydali na dvě hodiny ozdravného pobytu na osmý nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu. Koukám smutně na kamery, dnes bylo dokonce inverzní počasí, Kozákov se ale se svou nadmořskou výškou z bílých mračen ...

zobrazit celý report

05.01.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

V pětihvězdičkovém miniskiareálu na nejvyšší hoře Českého ráje bylo dnes báječné lyžování a snowboarding na prašanu i mimo upravovaný terén.

zobrazit celý report

22.01.2016  | Kozákov

autor: Estrella
hodnocení:

V nejkrásnějším lednovém týdnu, kdy počasí venku konečně začalo připomínat zimu, jsem jak na potvoru dostala nějakou virozu. V pátek mi bylo už trochu líp, a tak jsem se konečně mohla vydat na lyžovačku! Ukecala jsem syna, který překonal svoji teenegerovskou lenost, a vyrazili jsme na odpoledko na n...

zobrazit celý report

21.01.2016  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Kozákov je sice hora jen jedna, ale je na ní skvělé lyžování jako na horách, někdy i lepší. Skiareál je na severním svahu. Již několikrát jsem zažila, že na jižní straně bylo jaro a na severní se ještě lyžovalo.

zobrazit celý report

08.01.2016  | Kozákov

autor: Estrella
hodnocení:

Po příšerném víkendovém lyžování-nelyžování jsem si potřebovala co nejdřív spravit chuť. Nečekajíc na další víkend, využila jsem svojí zkrácené pracovní doby k odpolední lyžovačce ve všední den. Vyrazila jsem na Kozákov, kam to mám 35 km. Do tohoto areálu jsme kdysi jezdili s manželem ještě v dobách...

zobrazit celý report

10.01.2015  | Kozákov

autor: mex
hodnocení:
I kdyz predeslou noc intenzivne prselo, na prostredni sjezdovce pod Kozakovem se cely den lyzuje. Byli jsme tu dnes 2x, po dvanacte a kolem seste vecerni, lidi minimum. Snih taje a sem tam na horni placce vykuje trava, ale jinak je snih OK a lyzovat se da skvele. Snad zitra prituhne a snih vydrzi. Sledujte ski.kozakov.cz. Kiosek jako vzdy bezchybny.

09. - 11.02.2013  | Kozákov

autor: snowboard1

Areál jsem navštívil 9. až 11. 2. 2013. Skiareál se nachází na severním svahu Kozákova asi 11 km od Turnova. Z Prahy trvá cesta asi 60 minut. Je tam jeden lyžařský vlek (poma) dlouhý 500 m. K dispozici jsou tři sjezdovky a je zde i místo pro jízdu volným terénem, ale musí být dostatek sněhu, což nyn...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.