Kozákov - aktuální report z 14.02.2017 - SNOW.CZ

Kozákov | aktuální report z 14.02.2017

Kozákov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Podkrkonoší

průměrné hodnocení Kozákov:
autor: JenaJena
hodnocení:
návštěva od: 14.02.2017 do: 14.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pět hvězdiček za dopolední dvouhodinové odreagování se od reality dávám skiareálu na nejvyšší hoře Českého ráje, který provozuje TJ Sokol Chuchelna.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Všechny tři kozákovské sjezdovky byly dobře sjízdné, nejlépe hlavní prostřední. Čerstvě upravené byly dvě. Snowpark jsem projela jen jednou, nechtěla jsem namáhat kolena, když jinde se jezdilo lépe. Po sjezdovce vlevo lesem jsem se svezla dvakrát, na ní jsem postřehla asi tři kamínky.

Sněhové podmínky:

Sněhu je zatím dost, ale ale... dlouho nesněžilo a ve vzduchu začíná být cítit hodně jaro. Nějaký ten nedostatek sněhu byl vidět nahoře pod hranou ve snowparku, kde pak následoval kousek úsek s plotnami. Dvakrát mi to trochu ujelo uprostřed pod hranou hlavní sjezdovky.
Jinak úpravu chválím, jezdilo se mi výborně a první jízdy byly jako v Pasekách nad Jizerou. :) Ke konci našeho dvouhodinového lyžování byl již po levé straně hlavní sjezdovky sníh mokrý, sluníčko mají lyžaři taky rádi, ale bohužel má velký negativní vliv na kvalitu sněhu. V noci bude mrznout, takže ráno to bude zase fajn.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jediné, co skiareálu chybí, jak už jsem psala dřív, je lanovka. Na krátké sjezdovky by byla ale zbytečná. Zapomněla jsem ale zmínit večerní lyžování za dobrého osvětlení. Na Kozákově se lyžuje nonstop od devíti do osmé večerní. Na WC mívají pěkný papír - dnes měli bílý s labutěmi :)

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost, která byla malá až střední a česko-německá, jsme tvořili také my tři. Většinou jsme přijížděli k turniketům a nikdo tam nebyl. Jednou jsem si spočítala lyžaře před sebou - bylo jich sedm.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení většinou nevyužíváme, neboť to máme blízko domů, a často to bývá takové příjemné odskočení od práce.
Polévku nabízeli dnes gulášovou, opět za 35 Kč.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava byla rychlá po suché silnici, parkování možné nahoře i dole.

+ plusy

  • slunečno
  • výhledy
  • úprava

- mínusy

  • začíná pomalu mizet sníh, zatím jen znatelné do výšky
  • několikrát mi ujela kotva :)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.01.2019  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Od 5. ledna je v provozu skiareál na 9. nejvyšším vrcholu Ještědsko-kozákovského hřbetu, na nejvyšší hoře Českého ráje. Podařilo se mi dobře odhadnout, že by dnes mohlo být pěkné lyžování. Opravdu bylo.

zobrazit celý report

18.02.2018  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Malý, ale šikovný - takový je skiareál na severovýchodním úbočí nejvyšší hory Českého ráje.

zobrazit celý report

14.02.2018  | Kozákov

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Dostatek sněhu na prostřední sjezdovce, krásně drží, úprava ok. Boční sjezdovky spoléhají na přírodní sníh, tedy jsou mimo provoz. Ledové plotny žádné. Lidí je málo, vlek bez front. V provozu i lanový vlek a škola. Kiosek jalo vždy perfektní. Ceny příjemné. Parkování dole u vleku, příjezdové cesty suché a pohodlně sjízdné.

19.01.2018  | Kozákov

autor: jannkli
hodnocení:

Konečně napadl přírodní sníh, který umožnil i níže položeným střediskům zahájit lyžařskou sezonu. Ski-opening na Kozákově byl na webových stránkách uvedený na pátek 19.1., a protože bylo i docela příjemné počasí, nebylo co řešit, rozhodli jsme se odpoledne jet před víkendem „rozlyžovat“ právě sem. Z...

zobrazit celý report

13. - 14.02.2017  | Kozákov

autor: Dája71
hodnocení:

Původně jsem chtěla se synem v pondělí nebo v úterý vyrazit do našich oblíbených Pasek. Z nepochopitelných důvodů se mnou odmítl jet a dal přednost škole. Vrtochy puberťáků jsou někdy zvláštní… Samotné se mi tam nechtělo, a tak jsem se po oba dva dny rozhodla pro odpolední dvouhodinovou lyžovačku na...

zobrazit celý report

02.02.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Když jsme viděli na radaru, jaký pruh se sune od jihozápadu, a četli nějaké zprávy o dešti, a dokonce i o saharském vzduchu, nechali jsme všeho a vydali se před polednem na blízký Kozákov si na dvě hodiny zalyžovat. A vyšlo to výborně.

zobrazit celý report

22.01.2017  | Kozákov

autor: OtaR
hodnocení:

Malý, ale sympatický areál nad městem Semily a pod vyhaslou sopkou Kozákov, tak trochu symbolicky protínající Podkrkonoší a Český ráj. Taková menší srdcovka, zde jsem toho hodně najezdil nejdříve jako dítě v semilské lyžařské škole, pak i jako cvičitel lyžování. Dnes, stejně jako jinde, festival slu...

zobrazit celý report

10.01.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Ráno při pohledu na Kozákov bylo jasné, že tam avizované slunečno nebude. Přesto jsme se vydali na dvě hodiny ozdravného pobytu na osmý nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu. Koukám smutně na kamery, dnes bylo dokonce inverzní počasí, Kozákov se ale se svou nadmořskou výškou z bílých mračen ...

zobrazit celý report

05.01.2017  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

V pětihvězdičkovém miniskiareálu na nejvyšší hoře Českého ráje bylo dnes báječné lyžování a snowboarding na prašanu i mimo upravovaný terén.

zobrazit celý report

22.01.2016  | Kozákov

autor: Estrella
hodnocení:

V nejkrásnějším lednovém týdnu, kdy počasí venku konečně začalo připomínat zimu, jsem jak na potvoru dostala nějakou virozu. V pátek mi bylo už trochu líp, a tak jsem se konečně mohla vydat na lyžovačku! Ukecala jsem syna, který překonal svoji teenegerovskou lenost, a vyrazili jsme na odpoledko na n...

zobrazit celý report

21.01.2016  | Kozákov

autor: JenaJena
hodnocení:

Kozákov je sice hora jen jedna, ale je na ní skvělé lyžování jako na horách, někdy i lepší. Skiareál je na severním svahu. Již několikrát jsem zažila, že na jižní straně bylo jaro a na severní se ještě lyžovalo.

zobrazit celý report

08.01.2016  | Kozákov

autor: Estrella
hodnocení:

Po příšerném víkendovém lyžování-nelyžování jsem si potřebovala co nejdřív spravit chuť. Nečekajíc na další víkend, využila jsem svojí zkrácené pracovní doby k odpolední lyžovačce ve všední den. Vyrazila jsem na Kozákov, kam to mám 35 km. Do tohoto areálu jsme kdysi jezdili s manželem ještě v dobách...

zobrazit celý report

10.01.2015  | Kozákov

autor: mex
hodnocení:
I kdyz predeslou noc intenzivne prselo, na prostredni sjezdovce pod Kozakovem se cely den lyzuje. Byli jsme tu dnes 2x, po dvanacte a kolem seste vecerni, lidi minimum. Snih taje a sem tam na horni placce vykuje trava, ale jinak je snih OK a lyzovat se da skvele. Snad zitra prituhne a snih vydrzi. Sledujte ski.kozakov.cz. Kiosek jako vzdy bezchybny.

09. - 11.02.2013  | Kozákov

autor: snowboard1

Areál jsem navštívil 9. až 11. 2. 2013. Skiareál se nachází na severním svahu Kozákova asi 11 km od Turnova. Z Prahy trvá cesta asi 60 minut. Je tam jeden lyžařský vlek (poma) dlouhý 500 m. K dispozici jsou tři sjezdovky a je zde i místo pro jízdu volným terénem, ale musí být dostatek sněhu, což nyn...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpenhotel Fernau
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 927 Kč/os.
Lifthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 643 Kč/os.
Hotel Zirbenhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 829 Kč/os.