Karolinka - aktuální report z 14.03.2017 - SNOW.CZ

Karolinka | aktuální report z 14.03.2017

Karolinka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Karolinka:
autor: bobu
hodnocení:
návštěva od: 14.03.2017 do: 14.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Velmi vydařené jarní lyžování, nízká návštěvnost, sice po obědě už to bylo spíš vodní lyžování, ale přesto super půlden na lyžích.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní sjezdovka je poměrně dlouhá, úvodní pasáž je docela ostrá, pak následuje mírná loučka a závěr je opět pěkně sportovní svezení. Šířka v horním úseku je trochu menší, ale zbytek je bohatě široký. Dole u nástupu na vlek je malý svážek pro děti a v prostřední mírné pasáží je taktéž cvičná loučka pro začátečníky. Horní úsek hlavní sjezdovky je možné objet mírnějším lesním "rukávem", který je sice úzký, ale je fajn, že ho tam mají. Pro děti je příjemnější než ten prudký hang.

Sněhové podmínky:

Na to jaro, co venku panuje, byly velmi dobré. Dostatečná sněhová vrstva, nevylézalo ani bláto, ani kamení. Ráno výborně uhlazené, tvrdé až ledové. Postupem času to měklo, až kolem oběda už to byla velmi měkká sněhová kaše. Jinak velmi dobře udržovaná sjezdovka (ve srovnání s jinými v okolí).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jedna kotva, na to málo lyžařů co zde lyžovalo bohatě postačovala. Na dětském plácku v prostředním úseku hlavní sjezdovky je tažné lano, ale to nebylo v provozu. Na plácku pro nejmenší hned dole u nástupu na vlek bylo taktéž tažné lano a to bylo v provozu. Trochu mi zde chyběl koberec - 3letý syn byl poprvé na lyžích a tak by jsme koberec hodně využili.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Velmi málo lidí po celé dopoledne co jsme zde byli, žádné fronty se netvořily.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je hned u sjezdovky, v dolní části. Výběr dostatečný, i nějaké jídlo nabízeli, ale to jsme si nedávali.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd k areálu je velmi příjemný, je to jen kousek od hlavní cesty Vsetín-Velké Karlovice, parkování pár kroků od svahu, samozřejmě zadarmo.

+ plusy

  • pěkná sjezdovka, dlouhá, široká a v dobrém spádu
  • málo lidí, sluníčko a po ránu super upravený kopec
  • občerstvení na dosah, ceny velmi mírné
  • příjemná obsluha vleku, dětem automaticky podávali kotvu (někde ani na požádání nepomáhají)

- mínusy

  • teplé počasí, od oběda dál už je to spíš vodní lyžování
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.12.2016  | Karolinka

autor: jajos
hodnocení:

Rozhodl jsem se využít poslední možnost lyžování před vánočními svátky a zamířil jsem do okolí Velkých Karlovic. V okolí jede ještě Kyčerka a Kohútka. Zbytek středisek asi čeká na oblevu, která má mezi svátkama dorazit. :-) Volba nakonec padla na skiareál Karolinka. Je to areál, který je krásně přís...

zobrazit celý report

17.01.2016  | Karolinka

autor: Ina.cz
hodnocení:
Návštěva byla týden po Michalovi. Sněhu zase o něco přibylo a celou neděli jela po stranách sjezdovky děla. V noci byl hodně mráz, některá místa tvrdá. Potřebovali jsme už dobrousit lyže, tak jsme využili místní skiservis. Obsluha tam měla teplo :) a dost práce, ale šlo to pánovi od ruky a byl maximálně ochotný. Vzal si 250,- za pár a my nelitovali, jezdilo se skvěle i na tvrdých místech. Rukáv, kterým by se dala objet horní "černá" část sjezdovky, byl ještě kamenitý, takže s ohledem k lyžím - zatím ne. Ale dá se z vleku pohodlně vystoupit už pod tímto kritickým místem a v pohodě si užít "červenou" sjezdovku. Jediný problém bude asi parkování, protože my jsme taky neměli frontu na vleku, ale parkoviště už vypadalo poměrně plné.

03.01.2016  | Karolinka

autor: blbe policko
hodnocení:
Szjezdovka nebyla puštěná ještě celá, ale byl to její druhý den této sezony a sjezdovka byla dobře upravená. Žádná fronta, málo lidí, jediné mínus bylo těch mínus 10 stupňů :-)

11.01.2015  | Karolinka

autor: MichalW
hodnocení:

Karolinka je jedním z pěti valašských středisek s kilometrovou sjezdovkou. Neděle po propršené sobotě se teoreticky zdála být ideálním dnem na lyžování bez davů. Teorie vyšla, se synem jsme bezproblémově uplatnili kupon na 1+1 skipas a prožili druhou letošní parádní lyžovačku.

Čtyři hvězdy jsem ...

zobrazit celý report

04.01.2015  | Karolinka

autor: StepanovaGabriela
hodnocení:
Super sníh, dobře upravená sjezdovka, nejezdilo se až z vrchu, ale nevadilo to. Fronta tak na minutku na dvě.

14.12.2013  | Karolinka

autor: petr.c
hodnocení:

Vzhledem k množství sněhu v Javorníkách a na Valašsku celkově se nám lyžovalo velmi dobře. Proti loňsku se zlepšil i stav silnice mezi Vsetínem a Karolinkou. Přestože bylo dobré počasí a Karolinka jedním z mála míst, kde se lyžuje, jezdilo se bez front.

zobrazit celý report

13.02.2013  | Karolinka

autor: petr.c

Naše časné vstávání a cesta po zasněžené a prosolené silnici byla odměněna perfektním lyžováním. Po nočním sněžení se v Karolince nezaklínali sněhovou kalamitou. Vlekaři přišli do práce včas a do 8.30 urolbovali sjezdovku a trasu pod vlekem. Vzhledem k mlze a sněžení jsme si užívali jen lyžování a k...

zobrazit celý report