Pfelders - aktuální report z 23.01.2018 - SNOW.cz

Pfelders aktuální report z 23.01.2018

    průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Pfelders - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Radek Holub - SNOW
  • hodnocení:
  • návštěva od: 23.01.2018 do: 23.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Až na konci světa, nebo spíš ještě o kus dál, se zdá být Pfelders, malé jihotyrolské středisko, přilepené z jižní strany k hlavnímu hřebeni Ötztalských Alp. Díky vysokým horám má téměř himálajskou atmosféru, parádní sportovní sjezdovky a hromady sněhu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Poměrně strmý horský kotel pod dvouapůltisícovým sedlem Karjoch je jediným lyžařským prostorem Pfeldersu, ovšem dostatečně prostorným a s geniálně trasovanými sjezdovkami. Ty se přimykají ke dvěma navazujícím lanovkám a dokonale využívají přirozeně strmější sklon svahu. Dokonce i „lehčí“ úseky sjezdovek, které svahem traverzují, jsou dostatečně široké a z velké části vymodelované do spádnice. Vyloženě lehké sjezdovky – kromě cvičných luk na kraji vesnice – tu sice nejsou, hlavní svah je zato aspoň opravdu široký, a dovoluje tak i pohodovější styl jízdy.

Sněhové podmínky:

Sněhová nálož, která dorazila zvláště na sever Alp, spolu s mikroklimatem a nadmořskou výškou zanechala až dvoumetrové peřiny i v Pfeldersu. Sjezdovky byly pokryté hebkým měkkým prašanem, ještě ne zcela utemovaným, tedy ne tak rychlým, zato neskutečně tolerantním.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí vede kombinovaná kabinko-sedačková lanovka s vyhřívanými sedáky (Telemix Grünboden Express), na niž nad hranicí lesa navazuje 4sedačka s bublinou (Karjoch).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Odhadem několik desítek lyžařů v areálu s 900m převýšením si na tratích nijak nepřekáželo, dokonce se jen zřídkakdy setkali u nástupu na lanovku.

Občerstvení a aprés-ski:

V mezistanici je moderní, vkusná a s okolím ladící budova se samoobslužnou restaurací a standardní „alpskou“ nabídkou (polévky, řízek, těstoviny), na dojezdu sjezdovek je pak ještě jedna tradičněji vyhlížející chata.

Doprava do střediska a parkování:

V zimě vede prakticky jediná přístupová cesta od Merana, nepočítaje vysokohorskou silnici přes Jaufenpass od Sterzingu. Jede se stále vzhůru a vzhůru, jedna zatáčka za druhou, cesta se zdá nekonečná. Parkuje se bezplatně kousek nad nástupní stanicí telemixu, ještě před samotnou vesničkou Pfelders.

+ plusy

  • parádní sportovní sjezdovky
  • moderní lanovky
  • vynikající sníh

- mínusy

  • malý areál...
  • ... na konci světa
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 39
Otevřené sjezdovky 0 z 186 km