Pfelders - aktuální report z 23.01.2018 - SNOW.cz

Pfelders aktuální report z 23.01.2018

    průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Pfelders - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Radek Holub - SNOW
  • hodnocení:
  • návštěva od: 23.01.2018 do: 23.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Až na konci světa, nebo spíš ještě o kus dál, se zdá být Pfelders, malé jihotyrolské středisko, přilepené z jižní strany k hlavnímu hřebeni Ötztalských Alp. Díky vysokým horám má téměř himálajskou atmosféru, parádní sportovní sjezdovky a hromady sněhu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Poměrně strmý horský kotel pod dvouapůltisícovým sedlem Karjoch je jediným lyžařským prostorem Pfeldersu, ovšem dostatečně prostorným a s geniálně trasovanými sjezdovkami. Ty se přimykají ke dvěma navazujícím lanovkám a dokonale využívají přirozeně strmější sklon svahu. Dokonce i „lehčí“ úseky sjezdovek, které svahem traverzují, jsou dostatečně široké a z velké části vymodelované do spádnice. Vyloženě lehké sjezdovky – kromě cvičných luk na kraji vesnice – tu sice nejsou, hlavní svah je zato aspoň opravdu široký, a dovoluje tak i pohodovější styl jízdy.

Sněhové podmínky:

Sněhová nálož, která dorazila zvláště na sever Alp, spolu s mikroklimatem a nadmořskou výškou zanechala až dvoumetrové peřiny i v Pfeldersu. Sjezdovky byly pokryté hebkým měkkým prašanem, ještě ne zcela utemovaným, tedy ne tak rychlým, zato neskutečně tolerantním.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí vede kombinovaná kabinko-sedačková lanovka s vyhřívanými sedáky (Telemix Grünboden Express), na niž nad hranicí lesa navazuje 4sedačka s bublinou (Karjoch).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Odhadem několik desítek lyžařů v areálu s 900m převýšením si na tratích nijak nepřekáželo, dokonce se jen zřídkakdy setkali u nástupu na lanovku.

Občerstvení a aprés-ski:

V mezistanici je moderní, vkusná a s okolím ladící budova se samoobslužnou restaurací a standardní „alpskou“ nabídkou (polévky, řízek, těstoviny), na dojezdu sjezdovek je pak ještě jedna tradičněji vyhlížející chata.

Doprava do střediska a parkování:

V zimě vede prakticky jediná přístupová cesta od Merana, nepočítaje vysokohorskou silnici přes Jaufenpass od Sterzingu. Jede se stále vzhůru a vzhůru, jedna zatáčka za druhou, cesta se zdá nekonečná. Parkuje se bezplatně kousek nad nástupní stanicí telemixu, ještě před samotnou vesničkou Pfelders.

+ plusy

  • parádní sportovní sjezdovky
  • moderní lanovky
  • vynikající sníh

- mínusy

  • malý areál...
  • ... na konci světa
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Pfelders

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 18 km