Monínec - aktuální report z 03.02.2018 - SNOW.CZ

Monínec | aktuální report z 03.02.2018

Monínec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Česká Sibiř

průměrné hodnocení Monínec:
autor: tereskaska
hodnocení:
návštěva od: 03.02.2018 do: 03.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Hlavní výhodou Monínce pro Pražáky a část Středočechů je malá vzdálenost od domova. Na to, že jste na Monínci za cca hodinku z Prahy, je to celkem slušná lyžovačka. S horama ale raději nesrovnávat. =)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ať se Monínec v rámci své propagace tváří jakkoliv, je zde prakticky jedna sjezdovka.
Bokem od areálu v jeho horní části je ještě dětská pomička, ani ne 200 m, a mini areálek lyžařské školy s pojízdným pásem a dole u parkoviště ještě jeden mini areálek s pojízdným pásem, kde operuje druhá zdejší lyžařská škola + snowtubing.
Hlavní a pro běžného lyžaře jedinou sjezdovku obsluhuje pomalejší čtyřsedačka a v horní cca třetině kotva.

Sněhové podmínky:

Vzhledem k poloze areálu - Středočeský kraj, je vůbec zázrak, že při letošní bídné zimě je zde dostatek sněhu. Především díky technologii Snowfactory, která dokáže vyrábět sníh až do +15 °C. Tento sníh je ale dle mého názoru ještě umělejší než technický sníh, na který jsme jinak docela zvyklí. Pokud bylo chladněji a byl možná namixován i s běžným technickým sněhem, nebo i s troškou toho přírodního a byl více dotvrda urolbovaný, říkala jsem si, že není o nic horší, a proč ho v recenzi, kterou jsem četla, pohaněli. Při včerejší návštěvě jsem ale pochopila, proč. Kdybych měla tento "sníh" k něčemu přirovnat, tak ke zmrazkům, které obrousíte ze stěn mrazáku. Jeho chování pod lyžemi nedokážu lépe popsat než jako namydlený písek. V místech blízko trubek, které tento "sníh" dopravují z "továrny" na určená místa a kde se ho tedy nachází větší vrstva než jinde, je hluboký, ale nechová se vůbec jako prašan, ani jako žádný jiný sníh, ve kterém jsme na horách zvyklí jezdit. Těžko se v něm brzdí, ještě hůře zatáčí a hodně méně zkušených, ale nakonec i těch zkušenějších lyžařů, v něm nevyzpytatelně popadá. O to větší je potřeba dávat kolem sebe pozor. V místech, kde nebylo tolik hlubšího sněhu, např. podél kotvy, poslouchaly lyže o mnoho lépe. Celkově jsem ale měla pocit, že jet dobře vyžadovalo větší soustředění, více snažení a možná i lepší fyzičku, než je člověk zvyklý na přírodním sněhu, nebo na tom klasickém technickém.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na hlavní sjezdovce je jedna pomalejší čtyřsedačka a v horní části kotva. Ochotní vlekaři, kteří když vidí dítě, lanovku zpomalí. Fronta na skipasy, doporučuji nákup skipasu online přes web skiareálu, je o pár desetikorun levnější, ale hlavně nemusíte do fronty. Je k tomu ale potřeba čipová karta, respektive její unikátní kód a tak vám toto při první návštěvě příliš nepomůže, respektive musíte si nechat zálohovanou čipovku u sebe pro případnou příští návštěvu. Údajně by ale měly fungovat i čipovky z jiných vybraných skiareálů, pro přesnější info doporučuji prozkoumat web, případně se obrátit na uvedené kontakty, kde mi konkrétně na dotaz vznesený e-mailem poměrně rychle a mile odpověděli.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost, co se týče fronty na lanovku nebo pomu, nulová, bez front. Na sjezdovce ale bylo celkem narváno, hlavně v jejích užších částech se lidé logicky dost koncentrovali a v kombinaci s typem sněhu, viz výše, bylo na některých místech potřeba opravdu dávat veliký pozor, aby nedošlo ke srážce. Jak asi vypadá množství lidí na svahu v případě, že lanovka přepravuje nahoru počty osob v plné své kapacitě a ještě lidé třeba využívají kotvu, na které včera téměř nikdo nejezdil?

Občerstvení a aprés-ski:

Velká restaurace v dolní části areálu M2 je moderní samoobsluhou, poměr cena x kvalita jídla mne ale moc nenadchnul. Boloňské špagety bez chuti, svíčková omáčka dobrá, ale maso nešpikované a hlavně tvrdé, krkovička dobrá, ale jen malinká porce masa. Na smažené jídlo fronta, hotovky bez čekání. Oceňuji čepované nealko pivo.

Doprava do střediska a parkování:

Jiné možnosti než autem z Prahy jsem netestovala. Areál je od určité vzdálenosti dobře značený, k dispozici je zde velké parkoviště ve spodní části areálu a ještě dvě menší výše, jedno z nich, u dolní stanice kotvy naleznete, když minete hlavní parkoviště a budete pokračovat ještě kousek po silnici serpentinami vzůru.

+ plusy

 • slušné lyžování ve Středočeském kraji
 • možnost nákupu levnějšího skipasu online a vyhnout se tak frotnám na skipas
 • dostatečná kapacita parkovišť
 • pozorní vlekaři, pomohou dětem a začátečníkům
 • možnost sněhu, i když zima nepřeje
 • možnosti pro děti - lyžařské školy s vlastními areálky pro výuku, snowtubing
 • lanovka i kotva bez front

- mínusy

 • horší kvalita umělého sněhu
 • kvalita jídel v restauraci M2 spíše průměr
 • pro zdatnějšího lyžaře pouze jedna sjezdovka
 • přestože jsou lanovka i vlek bez front, na sjezdovce zalidněno
 • fronta na pokladně, to ale může řešit nákup skipasu online

Zajímavé odkazy

www.moninec.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.01.2019  | Monínec

autor: Joho
hodnocení:

Na Monínci jsem byl poprvé a nevěděl jsem, co od něj mám očekávat. Lyžařský areál uprostřed Vlašimské pahorkatiny nedaleko Tábora by čekal málokdo. Svou polohou nic nenasvědčovalo, že by zde byla nějaká delší sjezdovka. Až na parkoviště byla cesta na večerní lyžování suchá a bez sněhu. Parkoviště by...

zobrazit celý report

20.01.2019  | Monínec

autor: Dušanbe
hodnocení:

Příjemný svah pro rekreační lyžaře poskytující večerní lyžování 18-21 h, kde celodenní stres odpluje jako lodička po vodě.

zobrazit celý report

19.01.2019  | Monínec

autor: doum25
hodnocení:

Sobota slibovala konečně pěkné, i když mrazivé, počasí, a tak jsme vyrazili na dopolední lyžování na středočeský Monínec. Stejný nápad mělo více lyžařů, návštěvnost byla poměrně vysoká.

zobrazit celý report

05.01.2019  | Monínec

autor: tereskaska
hodnocení:

Rodinné lyžování ve středních Čechách se zárukou sněhu, kde i v dešti bylo docela dost lidí. Sníh byl vzhledem k počasí v celkem slušném stavu. Hospoda přecpaná.

zobrazit celý report

02.01.2019  | Monínec

autor: sparrow1
hodnocení:

Včera jsem vyrazil na večerní na monínecký ledovec, aby syn vyzkoušel nové lyže, než vyrazíme do Alp. Myslím, že to bylo asi nejméně povedené lyžování na Monínci tak pět sezon zpět. Tentokrát to byl fakt ledovec. :-(

zobrazit celý report

21.12.2018  | Monínec

autor: 0ndra
hodnocení:

Na Monínec jezdím už pravidelně v poslední den platnosti kuponu na skipas zdarma ze SNOW, většinou se jedná i o první (druhý) den spuštění sedačkové lanovky. Na pátek bylo slibováno deštivé počasí, které však mělo úderem páté odpolední odeznít. To znamenalo jediné - naději na večerní lyžovačku na up...

zobrazit celý report

21.12.2018  | Monínec

autor: 2181989
hodnocení:
Příjemně překvapená! Rozhodovali jsem se, že vyrazíme na večerní lyžování na poslední chvili a dobře jsme udělali. Nikdo tam nebyl, jen par nadšenců! Perfektní podmínky a super lyžovačka. Horní část sjezdovky se mi líbila víc. Jelo to, sjezdovka vydržela upravená skoro do konce večerního lyžování, žádné muldy ani plotny. Chtěla jsem vyzkoušet jízdu na sněhu ze Snowfactory a byla jsem překvapená, jak sníh drží a opravdu jede. Jelikož bylo po dešti, sedačka byla mokrá a to bylo dost nepříjemné. Na celém kopci nás mohlo byt tak 25 až 30 lidí. Po lyžování jsme navštívili Restaurací M2. Moc příjemná obsluha a krásné prostředí. Cesta z Dobříše ok. Značení ke středisku také super. Jen mi chybělo osvětlené parkoviště.

09.12.2018  | Monínec

autor: tereskaska
hodnocení:

Vzhledem k termínu a k počasí (plusové teploty) slušná vrstva sněhu přijatelné kvality. Lyžování pouze na horní kotvě, bez front. Menší zalidněnost. Vhodné pro start do nové sezóny...

zobrazit celý report

25.11.2018  | Monínec

autor: sněžný sobík
hodnocení:

Monínec je výjimečné středisko díky zasněžovací technologii Snowfactory, spočívající ve výrobě sněhu při plusových teplotách na dvě hromady, které pak rozvezou rolby. V provozu byla horní část areálu - horní kotva v délce 500 m. Hned v 9 ráno byla teplota -1,5 °C, tak to na mančestru jelo úžasně. Vy...

zobrazit celý report

22.11.2018  | Monínec

autor: sparrow1
hodnocení:
Dnes jsem zahájil sezónu. Sněhu bylo dost a pocitově kvalita jako jarní lyžování. Sjezdovka je vysněžená cca do poloviční šířky. Výstup z kotvy je těsně před vrcholem. Lidí bylo málo, takže žádné čekání. Pokladna je dohromady s bufetem. K jídlu jsem si dal smažák v housce slušné velikosti za 55 Kč. Parkoviště už je oproti minulému roku dobře osvětlené.

15.03.2018  | Monínec

autor: Bubla
hodnocení:

Vyšla předpověď počasí, ráno -1 a jasno, tak vše bylo připraveno na kvalitní poježdění. Pár fajnšmekrů dalo 2 hodiny a odjelo a zůstali pohodáři, co nepotřebují mondénní středisko nebo zkrátka bydlí blízko.

zobrazit celý report

11.03.2018  | Monínec

autor: 0ndra
hodnocení:

Po pár měsících jsem se opět vrátil na starý známý Monínec. Potěšil mě zlevněný skipas na večerní lyžování, který se objevil před měsícem na Skipasomatu, a tak jsem ho dnes využil.
S večerním lyžováním jsem tu měl nedobré zkušenosti, hlavně kvůli návalu, který tu dřív o víkendových dnech býval. Pr...

zobrazit celý report

03.03.2018  | Monínec

autor: doum25
hodnocení:

Sobotní počasí slibovalo oproti týdenním mrazům již podstatně vlídnější předpověď, a tak jsme vyrazili na denní lyžovaní na středočeský Monínec a nakonec jsme se dočkali i sluníčka.

zobrazit celý report

24.01.2018  | Monínec

autor: peta_dr
hodnocení:

Po roce jsem se opět rozhodl zkusit večerní lyžovačku na Monínci. Teplota sice moc kompatibilní s lyžováním nebyla :-) (v Praze +10 °C), ale jaké bylo moje překvapení, když se ještě před šestou večerní rozjela čtyřsedačka a pode mnou se objevil krásně upravený svah. Lyžování na dané podmínky bylo ví...

zobrazit celý report

29.12.2017  | Monínec

autor: 0ndra
hodnocení:

Tentokrát jsme se na Monínec vydali v období vánočních svátků. Samozřejmě jsme očekávali plno, ale fronta na permanentky stejně naše očekávání předčila.

zobrazit celý report

22.12.2017  | Monínec

autor: 0ndra
hodnocení:

Sezonu jsme zahájili tradičně na Monínci, kde je v provozu již více než týden sedačková lanovka a hlavní sjezdovka v celé délce 1,2 km. Do Štědrého dne zde panuje klidná atmosféra, už jen proto, že denní provoz funguje pouze v režimu pátek až neděle. Pátek byl proto jasnou volbou pro nejklidnější ly...

zobrazit celý report

22.11.2017  | Monínec

autor: sparrow1
hodnocení:

Na začátek sezóny jsem vyrazil stejně jako loni na večerní lyžování na Monínecký ledovec. Oproti minulému roku je par změn, bohužel spis k horšímu. Beru to tedy ve srovnání s loňskou návštěvou ve stejnou dobu. Přesto je pořád Monínec pro Stredočechy, Jihočechy a Pražáky natěšené na lyžování dobrou v...

zobrazit celý report

18.11.2017  | Monínec

autor: mottomb
hodnocení:

V letošní sezóně 2017/18 to bylo moje první lyžování v ČR. Středisko jsem navštívil poprvé, lákala mě technologie Snowfactory. Škoda, že nemrzlo a nemohlo se zasněžovat, ale sněhu na sjezdovce bylo dostatek. Trochu mě překvapila velká fronta na skipas, ale po úvodním ranním náporu už se dále fronta ...

zobrazit celý report

26.03.2017  | Monínec

autor: human
hodnocení:

Monínec je momentálně nejbližší středisko z Prahy, kde mají sníh a dá se jezdit. Podle jejich odhadů v zimě psali, že by se u nich mělo lyžovat až do Velikonoc, ale myslím, že proti tomuhle téměř letnímu počasí, co bude (teploty skoro 20 stupňů), těžko něco udělají. Ani Snowfactory už nemá smysl. Ka...

zobrazit celý report

07. - 09.03.2017  | Monínec

autor: garry
hodnocení:

Na Monínec jezdíme již několik let, tentokrát jsme se ho rozhodli vyzkoušet tento areál s dětmi - čtyři děti začínající lyžovat a jedno bobující hlídané babičkou.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Monínec

Lyžařské zájezdy

Hotel Mattmarkblick
Orientační cena za noc vč. skipasu 3 870 Kč/os.
Chalet Harmonie
Orientační cena za noc 2 595 Kč/os.
Hotel Lukasmayr Bruck a.d. Glocknerstrasse
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 570 Kč/os.