Kreischberg - aktuální report z 03.03.2013 - SNOW.CZ

Kreischberg | aktuální report z 03.03.2013

Kreischberg - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Štýrsko

průměrné hodnocení Kreischberg:
autor: rakvarka
návštěva od: 03.03.2013 do: 03.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V rámci třídenní dovolené v Rakousku jsme zvolili jeden lyžařský den v středisku Kreischberg.
Z Českých Budějovic sem cesta trvá cca 4 hodiny a z velké části se jede po dálnici.
Středisko disponuje velkým parkovištěm (1 000 míst), které bylo v době našeho příjezdu zcela plné (neděle a nádherné počasí). Fronty se však vytvořily pouze u pokladen a u nástupu na šestimístnou kabinu, která jako jediná zajišťuje spojení do horní části areálu. Pak davy lidí záhadně mizí, na sjezdovkách i u vleků jsme takřka sami.
V areálu si své najdou naprostí začátečníci i zkušení borci. Z vrcholu Kreischberg vedou poctivé červené a jedna černá sjezdovka.
Z druhého vrcholu Rosenkranzhöhe pak velmi pěkné červené a černé sjezdovky. Začátečníci a milovníci dálnic si své užijí přímo pod kabinkovou lanovkou nebo na nové sjezdovce číslo 18, která se červeně jen tváří a jedná se spíše o modrou.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Přes zaplněné parkoviště si lze najít i liduprázdné svahy. Naší nejoblíbenější trasou se staly červená 9 a černá 11 na Rosenkranzhöhe a také sjezd z vrcholu Kreischberg po červené 18 a následně černé 1 až k parkovišti. Sjezdovky se nám líbily, protože se měnil jejich profil během jízdy a byly opravdu zábavné.
Areál s 46 km sjezdovek je vhodný pro 1- až 3denní návštěvu. Při koupi skipasu od 1,5 dne možnost lyžování také ve středisku Lachtal (40 km tratí). Při kombinaci obou areálů vychází slušná týdenní dovolená. Cena jednodenního skipasu 35,5 eur odpovídá kvalitě areálu.

Sněhové podmínky:

Celý den pražilo sluníčko, ale svahy vydržely až do pozdních hodin. Nádherný prašan takřka celou dobu ježdění. Svahy jsou situovány na sever (na vlecích nám svítilo slunce do obličeje a při jízdě do zad), proto sníh nepovolil. Sjezdovky byly skvěle upravené, takže i jízda na černých byla zážitkem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní transport zajišťuje šestimístná kabinka, která končí ve druhé třetině areálu. Dál je nutné využít kotvy a dopravit se na vrchol. Odtud je možné jezdit vpravo, kde jezdí supermoderní oranžová bublina nebo přejet na svahy Rosenkranzhöhe, obsluhované starší dvousedačkou a kotvou.
Odměnou za pomalejší transport v této části jsou liduprázdné sjezdovky. Zázemí u nástupu na kabinku hned pod pokladnami je vyhřívaná místnost se skříňkami a lavičkami, WC je hned vedle. U pokladen se nachází také půjčovna, dva sportovní obchody a lyžařská škola. Od prosince 2013 bude stát nahoře nová desetimístná kabinka, která zlepší obsluhu levé části areálu.

Zalidněnost:

Více lidí bylo vidět na sjezdovkách pouze v prostřední části areálu, kde převažují modré sjezdovky. Kopec Rosenkranzhöhe takřka bez lidí, ačkoliv byla neděle, azuro a plné parkoviště.

Občerstvení a aprés-ski:

Využili jsme pouze občerstvení pod dvousedačkou. Káva 2,20, Radler 3,20.
Několik lehátek, venkovní posezení. Na vrcholu Kreischberg je prosklený bar Panorama schirm. Na svazích cca 8 restaurací.

Doprava do střediska a parkování:

Pohodlný příjezd po dálnici na Graz a dále po pěkné silnici na Judenburg a Murau. Druhou možností je sjet již v Triebenu a jet přes horskou silničku a město Hohentauern. Cesta je o 60 km kratší, ale překonává značné převýšení.
Přímo u pokladen je parkoviště pro 1 000 aut.

+ plusy

  • prázdné a dokonale upravené svahy, díky orientaci svahu kvalitní sníh i v jarním slunci
  • pestrá nabídka sjezdovek pro každého
  • dobrá dostupnost občerstvení na svahu
  • skvělé zázemí v prostoru pokladen

- mínusy

  • větší vzdálenost z ČR
  • nutnost využít pouze kotvových vleků při výjezdu na vrchol
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23. - 25.03.2017  | Kreischberg

autor: Parta
hodnocení:
Za naši partu můžeme toto středisko jen pochválit, i když sněhové podmínky v tuto dobu již nebyly ideální. Parádní třídenní lyžovačka, nic nám nechybělo, po lyžování v sobotu byla zahájena grilovací sezona u apartmánu, kde jsme byli ubytovaní. Je to tak na 3 dny, pokud byste jeli do této oblasti na více dní, doporučila bych navštívit i vedlejší středisko.

24.03.2016  | Kreischberg

autor: sipa32
hodnocení:

Původně jsme chtěli zařadit Kreischberg na závěr třídenního putování, ale počasí rozhodlo, že zde začneme. Plánovaný začátek na Hauser Kaibling jsme kvůli hustému celodennímu sněžení při ranní cestě z Čech přehodnotili a jeli o cca 60 km dále do jižnějšího údolí Murtal. Sledovat podrobnou předpověď ...

zobrazit celý report

17. - 20.03.2016  | Kreischberg

autor: emilio
hodnocení:

Jedná sa o menšie, ale atraktívne stredisko ležiace v oblasti Murtal na juhozápade Štajerska medzi pohoriami Nízke Taury a Nockberge.

zobrazit celý report

29.01.2016  | Kreischberg

autor: sipa32
hodnocení:

Na Kreischbergu jsem byl opět po třech letech. Hlavní změnou bylo vybudování nové desetimístné kabiny v horní části areálu, takže odpadá nutnost dostat se na vrchol pouze pomocí dlouhých kotev. Tak jako minule byly ráno všechny sjezdovky upraveny do kvality německé dálnice. tady si na rovině opravdu...

zobrazit celý report

07.02.2013  | Kreischberg

autor: toom007
hodnocení:

Na Stuhleck to mám 182 km, na Kresichberg 350 km, ale i tak to za tu cestu aspoň jednou za sezónu stojí. Jediné, co člověka kapku štve, jsou kotvy kolem nejlepší sjezdovky areálu, ale na letošek bude otevřena nová gondola, tak už se těším.

zobrazit celý report

14. - 15.01.2013  | Kreischberg

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Štýrské údolí Murtal je turisticky pustou, málo zalidněnou oblastí bez velkých měst i turistických letovisek – malé vesničky působí obyčejně, žádná velká zdobnost jako v Tyrolsku. Z Čech i Moravy je jedním z bližších lyžařských cílů, i když s omezeným rozsahem sjezdovek. Zajímavou je krajina oblých ...

zobrazit celý report