Kreischberg - aktuální report z 30.12.2021 - 01.01.2022 - SNOW.cz

Kreischberg aktuální report z 30.12.2021 - 01.01.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Kreischberg - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: parezzbablu
 • hodnocení:
 • návštěva od: 30.12.2021 do: 01.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Návrat na Kreischberg po cca 7 až 8 letech - okouknu, co je nového. Sympatické středisko cca 4 a půl hoďky jízdy z Brna. Na dva tři dny dostačující. Na delší dobu už bych to nedoporučoval, případně zkombinovat s více či méně vzdálenými středisky - Lachtal, Turracher hohe, Fanninberg, Katschberg, ...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko je takový třípatrový areál, kde nejhornější patro je ještě rozděleno na tři části.

Spodní patro, které je obsluhováno od letošního roku novou desetimístnou kabinkou, tvoří jedna černá sjezdovka, která se ještě v nejspodnější části ještě rozdělí na několik variant. Jde o jedinou návratovou sjezdovkou do údolí. Slabší lyžaři musí využít kabinku. Nejspodnější část je obsluhována také pomalou čtyřsedačkovou lanouvkou, toho času v provozu, ale nevyužil jsem.

Prostřední patro od horní stanice kabinkové lanovky z údolí do mezistanice je tvořeno jednou širokánskou sjezdovkou, která nese modré označení. Na mapě jsou sice naznačeny sjezdovky dvě, ale je to fakt jen jedna širokánská louka s proměnlivým sklonem jak v podélném, tak příčném směru. Obsluhu této části areálu zajišťuje horní úsek kabinkové lanovky z údolí.

Horní patro bych rozdělil na tři části - levá, prostřední a pravá.

Prostřední část je obsluhována dvěma dlouhými kotvami, které začínají hned u horní stanice kabinky, jeden kratší kotvový vlek, který začíná kousek nad lanovkou. Kolem kotev vedou dvě modré sjezdovky, které mají na začátku několik desítek metrů dlouhý červený úsek, ale nic dramatického ani pro méně zdatné lyžníky. Zbytek bych označil jako jednu velkou fun zónu. Nejvýše je položený úsek na Speed check, kde si omladina porovnává, jak má kdo připravený lyže, následuje snowpark pro pokročilejší, kde jsou nějaké ty blbinky jako zábradlíčka, bedničky, následují dva nebo tři menší Big Airy. Případně lze ze speed check úseku přejet na měřený obřák, který je bohužel na nějakej drobák. Asi půl euro, ale nechtělo se mě jej lovit z kapsy, tak jsem jel bez měření. V čase návštěvy byla trať dost ledovatá a chtělo velmi dobře připravené lyže a taky trochu toho umu. Ten mě nějak opustil a tak jsem se tam rozmáznul. :-) Žádný aplaus plných ochozů se nekonal. Další část Fun zóny je Baby snowpark s malýma skokama, bedničkama, zábradlíčkama pro mladé naděje akro riderů jako stvořené. Já to jednou projel se svejma švitorama a stačilo, přeci jen už jsem na takový blbosti starej.


Dolní část je už dost plochá, ale pořád to jede, není třeba odpichování ani bruslení jako na běžkařských závodech. U stanice kabinky je možné si prodloužit sjezd k druhé kabinkové, opět desetimístné lanovce v areálu. Tuto lze využít buď na ježdění po sjezdovkách okolo Fun zóny, nebo po velmi pěkné červené osumnáctce, podle mě je mírnější než modré sjzedovky č. 2 a 2a okolo horního úseku kabinky z údolí, ale co. Sjezdovka má velmi příjemný zvlněný profil v šířce větší než dostatečné. Sjezdovka má podle mých Garminů délku cca 2 km a když jsem ji dal v tempu s makáním v obloucích, tak jsem se i slušně zapotil.


Z této sjezdovky je potom přejezd ke svahům z bezlesého vrcholu Rosenkranzhöhe, který je se svýma 2 118 m n. m. nejvyšším místem areálu. Bohužel/bohudík ;-) tento vrchol je obsluhován druhou nejpomalejší lanovkou ve střední Evropě, pomalejší je už jen přibližovací dvojsic Hochzellerbahn nad Zell am see. Nebo alternativně je možnost výjezdu kotvou. Ale 1,7 km a skoro 400 výškových metrů na kotvě? Bolí mě nohy jen na to pomyslím. Nicméně je výrazně rychlejší než lanovka. Ovšem, když si jedno nebo druhé peklo užijete, naskytnou se parádní červené sjezdovky č. 9, 10 a 10a. Tyto sjezdovky jsou poctivě červené, s mírnějším začátkem, aby se pak v prudších pasážích schovaly do lesních průseků a skončily u dolní stanice dvojsedačky či kotvy. Další varianty sjezdu jsou černé č. 11, 7 a 7a, které jsou poctivě černé. A vzhledem k malé návštěvnosti tak i odpoledne ve velmi dobrém stavu.


Poslední část areálu je obsluhovaná expresní šestisedačkou, kolem které postupně mírně se dvěma prudšími a kratšími schody padá červená sjezdovka č. 15. Posléze je možné volit přímý a velmi příjemný černý padák č. 16 nebo objízdnou červenou variantu č. 15, případně ještě jednu objízdnou variantu č. 17a, toho času zavřenou, nejspíše pro nedostatek sněhu.

Sněhové podmínky:

Při příjezdu údolím byly jižní svahy téměř bez sněhu, tak jsem měl trochu strach, jestli bude na čem lyžovat. Obavy se naštěstí nenaplnily. Téměř celé středisko je roztaháno na severních kopcích, takže sněhové podmínky velmi dobré, co se týče množství. Na pár místech se sice objevila vykukující tráva, ale to bylo tak na dvou místech, takže nic dramatického.

Pár úseků, na které se dopoledne opíralo slunce, velmi rychle povolily a byly dost měkké. Úseky schované ve stínu nebo ty, které nejsou vystaveny přímému slunci a nebyly příliš frekventované, vydržely ve velmi dobrém stavu po celý den. Vzhledem k teplejšímu počasí ale frekventované úseky dost povolily a dělaly se na nich kupky mokré krupice.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Od letošní sezóny nová destimístná kabinka z údolí, která nahradila starší šestikabinu. Druhá destikabinka společně se třemi kotvičkami obsluhuje horní patro areálu. Jedna expresní šestisedačka. A pak ta pomalá dvojsedačka. Myslím, že kdyby se pravěká dvojsedačka nahradila šestisedačkou a ty dvě "hlavní" kotvy také, tak by to bylo parádní středisko. Ale věřím tomu že management střediska to vidí podobně a dočkáme se upgradu. Nová nástupní stanice má vše, co má takové místo mít - kasy, toalety a z venku prodejna a půjčovna vybavení.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na nástupu bez front. Nárazově se tvořily fronty na dvojsedačce, ale nejdelší byla asi na 5 minut. A pak na šestisedačce, tam byla tak 3 až 4 minuty. Občas jsem si myslel, že se budu bát, když jsem kolem sebe široko daleko nikoho neviděl.

Občerstvení a aprés-ski:

Dostatečné množství restaurací. Já si na jednu návštěvu vybral Rieglerhütte - útulná samoobslužná restaruce s velkou terasou. Na druhou návštěvu jsem vybral "závodku" u horní stanice kabinky z údolí. Stylová samoobslužná jídelna s obrovskou terasou a venkovním barem. Potěšilo "drive-in" okýnko pod novou Panorama restaurací Eagl na místě, kde kdysi stával Schrimbar. Ceny klasické rakouské - polévka 4,5 až 6 eur, pizza 10,5 eur, jídlo cca 15 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta domov - Brno - Vídeň - Semmering - Judenburg - Murau cca 430 km a něco kolem 4 a půl hodiny. Bez jakýchkoliv zdržení a překážek. Jen ve Vídni na průjezdu severojižním směrem jsou za mostem přes Dunaj omezení z důvodu prací na silnici, jsou průjezdné sice 2 až 3 pruhy, ale jsou zúžené a při cestě v dopravní špičce tu může vzniknout nějaké zdržení. Uvidím za tři týdny, kdy tu pojedu kolem páté odpoledne.

U nástupu dostatečně velké parkoviště. Při příjezdu v poledne jsem zaparkoval jen pár kroků od lanovky a pár kroků od dojezdu sjezdovky.

+ plusy

 • dobrá dostupnost z Brna
 • nová kabinka z údolí
 • ideální velikost na víkendovou lyžovačku

- mínusy

 • aktivní blbec!
 • menší areál a nic pro skituristu
 • nejkrásnější sjezdovky obsluhovány pomalou lanovkou nebo kotvou

Zajímavé odkazy

Hvězdičku ubírám za aktivního týpka, kterej byl dost značně přeangažovanej v nošení FFP2 respirátorů. Nebyl schopen pochopit, že nano rouška s filtrem má větší účinnost než profuněnej a blbně nasazenej respirátor. Lidé s blbě nasazeným respirátorem ho nezajímali, ale ti, co ho neměli, tak měli smolíka, stoupnul si před ně a nepustil do lanovky. U kabinkové lanovky bych to ještě nějak zkousnul. Ale když ho po mě chtěl i na sedačce a prostě mě na ni nepustil, tak už jsem ho chtěl hodit do závěje... Tady se přesně potvrdilo pořekadlo "Dej blbci funkci a vymyslí nesmysl".

Aktuální info ohledně COVID-19 a cestování do AT https://www.austria.info/…-information

Stránky střediska https://www.kreischberg.at/

Příjemné ubytování a restaurace https://www.schafferwirt.at/de/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08. - 09.04.2023  | Kreischberg

 • autor: 22988
 • hodnocení:

Chladné počasí o Velikonocich lákalo na lyžovačku a areál Kreischberg byl kompletně v provozu. Sobota a neděle byla zamračená a během dne padal nový prašan zhruba od 1 400 m n. m., zato v údolí sice zamračeno, ale bez srážek a sucho. Zamračené počasí odradilo hodně lyžařů, kterých na sjezdovkách neb...

08.01.2023  | Kreischberg

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Kreischberg, středně velký areál nedaleko štýrského města Murau, se i přes svou menší rozlohu rozvinul na úroveň místního top resortu s velkou návštěvnickou kapacitou, dálničními a perfektně upravenými sjezdovkami, moderními lanovkami a špičkovým snowparkem. Díky severní orientaci svahu jsou aktuáln...

17. - 18.12.2022  | Kreischberg

 • autor: cypysek
 • hodnocení:

Středisko dostupné pohodlně z údolí - v polovině prosince v provozu téměř vše, i černočerná sjezdovka ve spodní části areálu. Za pár hodin se člověk může ulyžovat k smrti.

16. - 18.12.2022  | Kreischberg

 • autor: kejsina
 • hodnocení:

Předvánoční lyžování v tomto menším středisku opět potěšilo. V provozu vše včetně sjezdu do údolí.

06. - 08.03.2022  | Kreischberg

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:

V naší oblasti jsou tento týden jarní prázdniny, tak jsme zvolili pro nás dobře dostupný Kreischberg v oblasti Murau ve Štýrsku. Z pohledu rakouského měřítka nepříliš veliké středisko, pro nás na dva dny výborné. Bonusem parádní počasí - Vídeňáci měli volno v předchozím týdnu, takže už volné sjezdov...

29.02. - 07.03.2020  | Kreischberg

 • autor: Špaky
 • hodnocení:

Týdenní pobyt čtyř rodin o jarních prázdninách s dětmi splnil očekávání: dobře jsme si zalyžovali, počasí celkem přálo, středisko menší, ale každý si zde svoje našel. Výhodou pro nás bylo ubytování hned u nástupní kabinky, takže jsme šli lyžovat podle nálady a počasí.

15. - 22.02.2020  | Kreischberg

 • autor: .
 • hodnocení:
Z některých reportů mám pocit, že jsme byli někde jinde... Na Kreischberg jezdíme opakovaně, letos znovu po cca 3 letech a nepříjemně jsme byli překvapeni přelidněností areálu. Ráno jsme čekali na kabinku od 20 do 60 minut, čekalo se i na ostatní lanovky a sedačky v horní části, byť ne tak dlouho. Ale oproti předchozím letům velké zklamání, opravdu hodně lidí na lanovkách, v restauracích jsme za celý týden nedostali místo uvnitř. Jeli jsme sice v atraktivním termínu jarních prázdnin, ale tak jezdíme kvůli dětem vždy. Jinak středisko příjemné, dobré široké sjezdovky, na Rosenkranzhöhe náročnější.

30. - 31.01.2020  | Kreischberg

 • autor: pyrotech
 • hodnocení:

Jedno z top středisek v Rakousku. Byli jsme zde již podruhé a opět vše perfektní.

27. - 28.12.2019  | Kreischberg

 • autor: fialov.lucie
 • hodnocení:

Navštívili jsme středisko Kreischberg po Vánocích. Ubytováni jsme byli cca 15 km od střediska. Příjezd byl velmi pohodlný, každý den jsme dorazili cca v 8.30 a bylo možné bez problémů zaparkovat. Středisko jako takové jsme si opravdu užili. Jezdili jsme pouze v horním patře areálu, dolu po černých n...

14. - 16.12.2019  | Kreischberg

 • autor: kejsina
 • hodnocení:

Již třetím rokem jsme zde zahájili sezónu předvánočním lyžařským víkendem. Slunečné počasí, teploty kolem nuly a téměř všechny sjezdovky otevřeny.

23.02.2019  | Kreischberg

 • autor: Bobulini
 • hodnocení:

Moc příjemné středisko se sjezdovkami všech obtížností, takže ač nevelké, tak pestré. Dá se dobře zajezdit sportovně i možnost vyblbnutí pro děti. Když se spojí s ideálním počasím a přiměřenou zalidněností, tak celková spokojenost. Hvězdičku ubírá jen zledovatělá spodní černá. Zvolil jsem jako alter...

21. - 23.12.2018  | Kreischberg

 • autor: IIIvan
 • hodnocení:

Veľmi dobré stredisko, kde si každý typ lyžiara vyberie to svoje. Úprava svahov perfektná aj v poobedných hodinách. Ako som vedel už po predošlých reportoch, ozaj je to asi národné stredisko Maďarov - sú to mimochodom rovnakí "strelci" ako naši severní susedia z PL a takmer nikto z nich nevie brzdiť...

18. - 21.03.2018  | Kreischberg

 • autor: Nuxe
 • hodnocení:

Menší, ale zajímavé středisko s různě náročnými sjezdovkami. Na dvou- až třídenní lyžařský výlet ideální. Až na posledních pár hodin nebylo hezké počasí, ale i tak jsme si pořádně zajezdili.

21.01.2018  | Kreischberg

 • autor: zemlo
 • hodnocení:

Při posledním dnu našeho třídenního pobytu v Mauterndorfu padla volba na 40 km vzdálený Kreischberg, jelikož zde byla hlášená nejlepší předpověď počasí. A toto se i vyplnilo, vrchol hřebene byl sice po celý den v mracích, ale ve zbytku areálu pokukovalo sluníčko. Ač je Kreischberfg relativně malý ar...

23. - 25.03.2017  | Kreischberg

 • autor: Parta
 • hodnocení:
Za naši partu můžeme toto středisko jen pochválit, i když sněhové podmínky v tuto dobu již nebyly ideální. Parádní třídenní lyžovačka, nic nám nechybělo, po lyžování v sobotu byla zahájena grilovací sezona u apartmánu, kde jsme byli ubytovaní. Je to tak na 3 dny, pokud byste jeli do této oblasti na více dní, doporučila bych navštívit i vedlejší středisko.

24.03.2016  | Kreischberg

 • autor: sipa32
 • hodnocení:

Původně jsme chtěli zařadit Kreischberg na závěr třídenního putování, ale počasí rozhodlo, že zde začneme. Plánovaný začátek na Hauser Kaibling jsme kvůli hustému celodennímu sněžení při ranní cestě z Čech přehodnotili a jeli o cca 60 km dále do jižnějšího údolí Murtal. Sledovat podrobnou předpověď ...

17. - 20.03.2016  | Kreischberg

 • autor: emilio
 • hodnocení:

Jedná sa o menšie, ale atraktívne stredisko ležiace v oblasti Murtal na juhozápade Štajerska medzi pohoriami Nízke Taury a Nockberge.

29.01.2016  | Kreischberg

 • autor: sipa32
 • hodnocení:

Na Kreischbergu jsem byl opět po třech letech. Hlavní změnou bylo vybudování nové desetimístné kabiny v horní části areálu, takže odpadá nutnost dostat se na vrchol pouze pomocí dlouhých kotev. Tak jako minule byly ráno všechny sjezdovky upraveny do kvality německé dálnice. tady si na rovině opravdu...

07.02.2013  | Kreischberg

 • autor: toom007
 • hodnocení:

Na Stuhleck to mám 182 km, na Kresichberg 350 km, ale i tak to za tu cestu aspoň jednou za sezónu stojí. Jediné, co člověka kapku štve, jsou kotvy kolem nejlepší sjezdovky areálu, ale na letošek bude otevřena nová gondola, tak už se těším.

03.03.2013  | Kreischberg

V rámci třídenní dovolené v Rakousku jsme zvolili jeden lyžařský den v středisku Kreischberg.
Z Českých Budějovic sem cesta trvá cca 4 hodiny a z velké části se jede po dálnici.
Středisko disponuje velkým parkovištěm (1 000 míst), které bylo v době našeho příjezdu zcela plné (neděle a nádherné...

Další reporty ze střediska: Kreischberg

Červená Voda

Červená Voda

Červená Voda

Červená Voda

Červená Voda

Červená Voda

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 2 z 2
Otevřené sjezdovky 0 z 6