Klínovec - aktuální report z 15.02.2018 - SNOW.CZ

Klínovec | aktuální report z 15.02.2018

Klínovec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krušné hory

průměrné hodnocení Klínovec:
autor: 0ndra
hodnocení:
návštěva od: 15.02.2018 do: 15.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Z Klínovce jsem před pěti lety nebyl příliš nadšený. Tehdy jsem zde trávil dovolenou mezi vánočními svátky, areál byl sice v provozu, ale sněhu málo, lidí dost, ceny prakticky neupravené (bez ohledu na to, že nebylo v provozu ani 50%). Tehdy byla nová sjezdovka s lanovkou do Jáchymova už tuším hotová, ale v provozu ještě ne (další zklamání). Řekl jsem si tedy, že v budoucnu se sem ještě podívám a třeba na mě areál udělá lepší dojem. Návštěva v polovině února není ideálním termínem, ale zrovna jsem zde byl na pár dní ubytován a využil jsem slevy na skipas ze Skipasomatu. Teď si mohu říct, že jsem areál viděl v plném provozu a tedy mohu hodnotit. Bohužel se na jeho stavu značně podepsal počet návštěvníků a všudypřítomné ledové plotny. To ale areálu příliš nevyčítám, počasí a jarní prázdniny ovlivnit nelze. Co se týče samotného areálu - vyloženě zklamaný nejsem, ale v několika příštích letech sem cíleně určitě nepojedu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Všechny sjezdovky byly v provozu, pokryté buď ledem nebo muldami, které lyžaři už během prvních dvou hodin vytvořili. Červená Jáchymovská, kvůli které jsem přijel, byla spíše zklamáním, opět ale nutno dodat, že povrch nebyl uzpůsoben ke kvalitnímu lyžování, takže těžko hodnotit. Nejlépe sjízdná byla ve finále asi modrá sjezdovka číslo 2, ta však byla po celý den značně přelidněna a lyžování mělo tak náboj adrenalinový, místo zábavného. Přispěla k tomu i její malá šířka, je asi nejužší sjezdovkou v areálu.

Sněhové podmínky:

Jak již bylo zmíněno, led a muldy. Sněhu v okolí bylo dost, odpoledne začalo navíc znovu padat. Škoda celodenních mrazů, které z prašanu všude okolo udělaly tvrdý zmrzlý sníh. Terén na freeride se tu na české poměry nezdál vůbec špatný. V těchto podmínkách jsem ale neměl odvahu ani náladu ho zkoušet.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě lanovky s bublinami, dvě bez. Všechny lanovky i vleky byly v provozu, přesto se tvořila fronta. Vzhledem k mrazivému počasí hlavně u Cinestar Expressu, kde se mohli lyžaři krýt bublinou před větrem a zimou. Ostatní lanovky naopak prakticky bez front, po několika jízdách se ale člověk musel zahřát, v horních částech areálu foukal poměrně silný vítr, který mráz ještě stupňoval, navíc se odpoledne přidalo sněžení. Moderní lanovky jezdily velice rychle, třísedačka musí být naopak za normálních okolností nedostačující, je také znatelně méně pohodlná.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Jarní prázdniny poloviny Prahy, k tomu početná návštěva soudruhů z pohraničí, kterým se areál líbí. Nebýt počasí, lidé by se asi více rozprostřeli a zalidněnost nemusela být místy tak kritická. Nejvolněji bylo asi na Jáchymovské.

Občerstvení a aprés-ski:

Zmíněná obliba u návštěvníků z Německa se promítá jak do cen lyžování, tak hlavně do cen občerstvení. Obešli jsme asi 4 restaurace, ale žádná z nich příznivé ceny nenabízela. Smažený sýr za 165, hranolky za 75 a tak dále. U spodní stanice sjezdovky číslo 2 se podařilo sehnat burger s hranolkami za 165, s pitím za 200. "Nižší" cena však zas odpovídala menší velikosti. Po 16. hodině všichni končí, za apres-ski jeďte jinam.

Doprava do střediska a parkování:

Přestože již nesněžilo několik dní, silničáři si s úpravou příliš hlavu nelámali. Silnice byla sjízdná bez problémů, ale střední pruh tvořený ledem nikdo neodstranil. Komunikace přes Klínovec směrem na Boží Dar byla pokrytá malou vrstvou sněhu.
Parkování na zasněžené (jinak zřejmě blátivé) ploše, vzdálenost ke sjezdovce v rámci možností ok, některým však mohla přijít velká (parkoval jsem relativně na kraji parkoviště, blízko sjezdovky). Organizace v pořádku, několik provozovatelů v reflexních vestách navigovalo k volným místům.

+ plusy

  • Dvě moderní lanovky
  • Prostorné parkoviště
  • Snowpark
  • Vyžití pro děti

- mínusy

  • Nevýhodná poloha - na vrcholu vždy značně fouká
  • Zalidněnost
  • Úprava sjezdovek
  • Některé sjezdovky by potřebovaly rozšířit
  • Vyšší ceny skipasů i občerstvení
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.01.2019  | Klínovec

autor: Nojby
hodnocení:

Předem domluvené lyžování se známými nemohlo být načasováno lépe. Slunečný mrazivý den bez větru, na sjezdovkách skiareálu převažoval prašanový manšestr, zalidněnost byla i přes ideální podmínky na klínovecké poměry spíše nižší. Dnešní lyžování na Klínovci nemůžu ohodnotit jinak než plným počtem vlo...

zobrazit celý report

12.01.2019  | Klínovec

autor: valda
hodnocení:

Klínovec se snaží dosadit na top středisko, ale tam ještě nepatří....

zobrazit celý report

09.01.2019  | Klínovec

autor: Nojby
hodnocení:

Podle meteorologické předpovědi Krušné hory očekávají vydatné sněžení, které jsme tu několik let neměli. To jsem si nemohl nechat ujít. Na Plešivci ještě stále rozmrazují lano, silnice z Božího Daru na Klínovec byla včera a možná i dnes ráno uzavřena, a tak jsem vyrazil do Jáchymova na Prima Express...

zobrazit celý report

07.01.2019  | Klínovec

autor: Nojby
hodnocení:

Ráno jsem mrkl na weby blízkých středisek, rozhodl jsem se pro Plešivec a vydal se do Pstruží k lanovce. V době mého příjezdu asi 10 minut před devátou bylo na parkovišti jen několik aut. Začal jsem si chystat lyže, když přišel pán obsluhující parkoviště a informoval mě, že lanovka ze Pstruží je kvů...

zobrazit celý report

03.01.2019  | Klínovec

autor: Nojby
hodnocení:

Po včerejším vichru a nové sněhové nadílce jsem ráno vyrazil do Jáchymova na Prima Express. Už před zahájením provozu se parkoviště začalo povážlivě rychle zaplňovat i u pokladny se vytvořila fronta. Dalším nepříjemným zjištěním byly zapnuté zasněžovací sprchy na dojezdu Jáchymovské sjezdovky.
Sje...

zobrazit celý report

29.12.2018  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Spojení víkendu a Silvestra znamená hory v obležení návštěvníků. Všude lidi! Dnes mlhavé počasí. Z nebe padala zmrzlá mlha, takže nic příjemného na pobyt venku. Novinka letošní sezóny - propojení na Neklid - je dobrý nápad. Jen pro ty, co jezdili pouze na Neklid, je to cenově nevýhodné. Člověk je n...

zobrazit celý report

26.12.2018  | Klínovec

autor: Erenaethan
hodnocení:

Včera jsme s přáteli vyrazili na naši první letošní lyžovačku. Vzhledem k možnosti nakoupit levnější skipas na Skipasomatu a k letošnímu rozšíření střediska padla volba právě na Klínovec. Velice kladně hodnotím propojení s Neklidem, což otevírá další možnosti, jak se vzdálit od nejvíce exponovaných ...

zobrazit celý report

26.12.2018  | Klínovec

autor: Bublina78
hodnocení:
První lyžování letošní sezóny. Lidí bylo tak akorát, takže čekání na lanovkách celkem bez problémů. Na první pohled bylo i dost sněhu, ale kvalita sjezdovek nic moc.

15.12.2018  | Klínovec

autor: Chyndak 2
hodnocení:
Včera návšteva Klínovce po cca 10 letech. Sjezdovky Dámská a Pařezovka velice slušně upravené, pevné, tvrdé. Trochu mlha, v průběhu dne menší, cca -8 °C. Dost lidí na sjezdovce, ale fronty u lanovky cca do 10 minut. Všude fajn obsluha lanovek.

15.12.2018  | Klínovec

autor: Rychle
hodnocení:

První lyžování v nové sezóně nebylo špatné. Klínovec nachystal výborné sněhové podmínky včetně lehčího "freeridu" na sjezdovce U zabitého. Na druhou stranu bylo mraky lidí (kdyby se aspoň začínalo od půl deváté) a celý den bylo zataženo s proměnlivou mlhou (hlásili polojasno, ale slunce se téměř neu...

zobrazit celý report

01.12.2018  | Klínovec

autor: plamice
hodnocení:

Otevření lyžařské sezony na Klínovci jsme si nemohli nechat ujít. Zkušenost vždy taková, že otevření a zakončení sezony bývá nejmíň lidí. A možná to bylo i předchozí ledovkou, že tu bylo opravdu prázdno...

zobrazit celý report

30.03.2018  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Pro nás poslední lyžování této sezóny. Lyžovali jsme naposledy minulý týden 21.3.2018, kdy bylo krásně mrazivo, zima, že zalézala všude a bylo to nejkrásnější lyžování za celou sezónu. Sjezdovky super upravené a téměř bez lidí. A to jsme si říkali, že je to poslední lyžování a přesto nás klínovecký ...

zobrazit celý report

27.03.2018  | Klínovec

autor: Rychle
hodnocení:

Ačkoliv to podle předpovědi nevypadalo, tak nakonec se z dneška vyklubal krásný den. K tomu navíc kombinace super sníh a minimum lidí zajistila jeden z nejlepších lyžařských dnů letošní sezony.

zobrazit celý report

24.03.2018  | Klínovec

autor: Milka
hodnocení:

Klínovec sliboval otevřené všechny sjezdovky, takže jsem s vírou v malou návštěvnost zamířila za sobotním lyžováním tam.

zobrazit celý report

24.03.2018  | Klínovec

autor: plamice
hodnocení:

Klínovec máme nejraději buď na začátku, nebo na konci sezony. A ani dnes na poslední nebo předposlední jarní lyžovačce nezklamal.

zobrazit celý report

03.03.2018  | Klínovec

autor: jilk
hodnocení:

Sobotu jsme strávili na Klínovci. Lyžovali jsme tu poprvé a středisko nás potěšilo především množstvím lanovek a sjezdovek. Silné mrazy trochu polevily a odpoledne jsme si užili i trochu sluníčka. Celkově jsme sice odjížděli spokojeni, ale překvapilo nás i několik nedostatků.

zobrazit celý report

06. - 07.02.2018  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Tyto dny jsou opravdu ledově mrazivé, na návštevnosti to však není znát, počet návštěníků spíš odpovídá víkendům. V úterý ještě k mrazu foukal vítr a na sedačkové lanovce Suzuki opravdu přituhovalo, bylo tam však nejméně lidí ve frontě.

zobrazit celý report

04. - 05.02.2018  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Navštívili jsme v neděli Klínovec a již na parkovišti bylo všude plno aut a lidiček. Proto jsme ani nezaparkovali a rozhodnutí bylo rychlé. Naše cesta pokračovala na Plešivec, který je vzdálen cca 16 km. I tady bylo na parkovišti dost aut oproti jiným dnům, ale dalo se bez problémů zaparkovat.
Nav...

zobrazit celý report

02.02.2018  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Celkový dojem po měsíční pauze nebyl zase až tak špatný. Až na pár vyjímek. Sníh se udržuje v relativně stejné výši a jeho kvalita je víceméně stejná. Potřebovalo by nasněžit, alespoň třicet a více centimentrů, pak by bylo vše v naprostém pořádku.

zobrazit celý report

13.01.2018  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Když přijedete s dostatečným předstihem (cca 30 min.) před otevírací dobou, bez problémů zaparkujete, koupíte si skipas a stojíte na začátku fronty na lanovku.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Klínovec

Lyžařské zájezdy

Apartmány Alpenlandhof
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 709 Kč/os.
Hotel Molino
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 279 Kč/os.
Ski Skiarea Sole Alto
Orientační cena za noc 1 358 Kč/os.