Zillertal Arena - aktuální report z 07. - 11.04.2018 - SNOW.CZ

Zillertal Arena | aktuální report z 07. - 11.04.2018

Zillertal Arena - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Zillertal Arena:
autor: TMa
hodnocení:
návštěva od: 07.04.2018 do: 11.04.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Byli jsme ubytováni v Königsleitenu, což je vysoko položená vesnice s asi 10 stálými rodinami a obrovským množstvím vkusných dřevěných domů pro turisty, kde se dá ubytovat v dochozí vzdálenosti od lanovek. Což v Rakousku není běžné. V Hochrimmlu bude situace podobná. Ve středisku jezdí skibus, ale intervaly nejsou moc časté. Otevírací doba vleků je nešikovně krátká 9 až 16 hod. V Gerlosu od 8:45, Zell od 8:30.
Zillertal arena je rozlehlá a skládá se z několika propojených středisek. V rámci jednoho dne sice lze objet ale "vychutnat si lahůdky" vícekrát už těžko. Značení velmi dobré, vesměs všude mapy s "You are here". Čekal bych ale víc "vyhlídek", ze kterých lze identifikovat okolní vrcholy. Našel jsem akorát na Plattenkogel.
Nevýhodou je vysoká cena skipasů, kdy existují pouze denní, vícedenní, odpolední skipasy. V případě brzkého vrácení lze vrátit část ceny (tedy jakýsi dopolední skipas). Děti zdarma pouze do 6 let.
Docela mě překvapilo pročtení obchodních podmínek, kdy pokud se něco stane na straně "prodejce" (nejde proud, něco se rozbije, klimatické podmínky, ...), tak má zákazník smůlu. Jediná refundace je na základě potvrzení lékaře. Pokud se koupí skipas v nějaké (ubytovací) agentuře, je na něm uvedeno jméno a je možná náhrada za jiný. Jak se porovnává podoba držitele sejmutá po prvním průchodu jsem nikde neviděl, ale obsluhy ve velínech kabinek koukají zádumčivě do monitorů.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky spíše červené pro sportovní jízdu. Nejhezčí sjezdovka č.18 z Karsspitz, členitá s proměnlivým sklonek, zatáčkami, široká i v lese, č.20 Kapauns (pokud tedy není difuze) ostrá proměnlivá červená. č.39 z Königspitze dlouhá carvingová červená, č.42 ostrá široká černá s konstantním sklonem.
Modrých pro začátečníky poměrně málo. Možnosti jsou ve střední části nad Gerlosem v Arena centru, kde je obrovská pláň nebo Hochkrimml na Plattenkogel.
Off-piste možnosti z Königsleitenspitze nebo v Zellu.

Sněhové podmínky:

Výborné sněhové podmínky na 2. dubnový týden, na jehož konci se středisko zavírá. Jižní svahy byly odpoledne měkké a o víkendu kdy byla ještě nějaká návštěvnost s nahrnutým sněhem. Na od sluníčka odkloněných svazích i odpoledne ještě poměrně tvrdý sníh. Dopoledne tvrdé a upravené manchestery. Kromě Zell dojezdy všude do údolí. Akorát v Gerlosu dole sjezdovky mezi zelení. Nikde žádné kameny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Až na pár vyjímek rychlé sedačky, často s bublinami a dostatek rychlých kabinek. Vyjímkou jsou sedačky na Isskogel, který je nutno překonat při cestě mezi Zell a Gerlosem. Zejména při cestě do Zellu je zdržující dlouhá pomalá sedačka Stoanmandl. Jediná pomalejší dvojsedaččka v Zellu je Kapauns, ale u té je zase paradní červená.
Množství měřených slalomů, absolutních rychlostí, 2 crossy, snowparky, visualizace prolyžování skiline, photopointy.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V končícím velikonočním týdnu v sobotu ráno ještě lidi, ale odpoledne liduprázdno. Zdržení u sedaček z důvodu mě nepochopitelného intervalování obsluhou, kdy se neotevřou brány třeba 3 sedačky za předchozím lyžařem.

Občerstvení a aprés-ski:

Mnoho chat na sjezdovkách, na Hochrimmlu už většinou zavřené v posledním týdnu.
Množství sáňkařských drah, kdy je ale třeba dojít zpět po svých. V dubnu byla byla v Königsleiten sice měkká ale použitelné.
Stav běžeckých stop jsem nevíděl.
V Zell je odpoledne v provozu coaster (pozemní horská dráha).

Doprava do střediska a parkování:

Rozumná vzdálenost z Čech. Parkoviště u lanovek zdarma, v Königsleiten přímo kryté pod lanovkou. Skibusy jezdí ale nejsou určeny na chytání otevíračky. Silnice Krimml-Hochkrimml je placená ale tomu se lze vyhnout předložením rezervace ubytování nebo ubytovací karty nebo skipasu nebo pozdním příjezdem nebo použitím užší silnice přímo z Waldu.

+ plusy

  • moderní zařízení
  • různorodé sjezdovky
  • safari
  • sáňkařské a běžecké dráhy
  • nedaleké Krimmlské vodopády

- mínusy

  • otevírací doba (9-16)
  • ceny skipasů (žádné bodové nebo jednotlivé jízdy, děti 6+)
  • zdlouhavý přesun mezi Zell a Gerlosem
  • obchodní podmínky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15.12.2018  | Zillertal Arena

autor: 0ndra
hodnocení:

Dojem z první zimní návštěvy Zillertal Areny kazil větší počet návštěvníků, ani s nižší zalidněností by ode mě ale vyšší počet hvězdiček pravděpodobně nezískala.

zobrazit celý report

18. - 21.03.2017  | Zillertal Arena

autor: HH
hodnocení:

Vynikající středisko pro jarní lyžování. Vzájemně propojené skiarály Wald, Königsleiten, Krimml, Gerlos a Zell am Ziller tvoří dohromady jedno z největších skiareálů v Rakousku. Aktuálně je otevřeno 124 z celkového počtu 141 kilometrů sjezdovek a funguje všech 52 lanovek. Při nákupu skipasu na 3 a v...

zobrazit celý report

17.03.2016  | Zillertal Arena

autor: janousekml
hodnocení:

První den návštěvy Zillertalského údolí jsme zaparkovali v Zell am Zillertalu přímo u kabinkové lanovky Karspitzbahn 1 startující v osm hodin. Aréna je poměrně rozlehlá s krásnými především červenými sjezdovkami a občas trochu nudnými přejezdy. Návštěvu bych doporučil rozdělit do dvou dní, v rámci v...

zobrazit celý report

10.03.2016  | Zillertal Arena

autor: Cipous
hodnocení:

Díky až 60 cm nového sněhu během posledních dní se lyžuje na přírodním podkladu. Bohužel jsem se utvrdil o pravdivosti předešlých reportů a sice, že probíhá "stěhování národů" mezi jednotlivýmí spojenými středisky. Potěšením je provoz již cca 15 min před oficiální otevírací dobou.

zobrazit celý report

02.03.2016  | Zillertal Arena

autor: cestmir
hodnocení:

Zillertal Arena se nachází v bočním údolí na konci hlavního údolí Zillertal, v němž je vůbec největším skiareálem. Většina sjezdovek se nachází na severní straně údolí. Oblast nabízí především náročnější červené a černé sjezdovky, například přímo nad Gerlosem na severním úbočí Isskogelu (2 264 m) a ...

zobrazit celý report

29.01.2016  | Zillertal Arena

autor: sparrow1
hodnocení:

Tak jsem poprvé navštívil vyhlášenou Zillertal arénu a byl jsem překvapen, spíš ale nemile. Ze střediska jsem měl pocit, že jsem někde v Krkonoších, akorát výš a s lepšími lanovkami.

zobrazit celý report

28. - 30.03.2014  | Zillertal Arena

autor: Orhor
hodnocení:

Výborné sjezdovky všech obtížností, skvělá dostupnost a dostatek sněhu. Velké možnosti ubytování a blízkost dalších středisek v údolí, prostě ideální místo na prodloužený víkend.

zobrazit celý report

24. - 26.01.2014  | Zillertal Arena

autor: Bohouš
hodnocení:

Zillertal Arena nabízí 139 kilometrů sjezdovek, které jsou obsluhovány celkem 51 lanovkami, popř. vleky. Jedná se o rozlehlou lyžařskou houpačku, která se rozprostírá od Zellu v Zillertalu přes Gerlos až do Königsleitenu a Hochkrimmlu.

zobrazit celý report

10. - 12.01.2014  | Zillertal Arena

autor: Orhor
hodnocení:

Lehce dostupné středisko kousek od dálnice, velké množství širokých sjezdovek různých obtížností, téměř všude pohodlné sedačky a malá zalidněnost.

zobrazit celý report

10. - 13.12.2012  | Zillertal Arena

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

V prvních dnech sezóny byla Zillertal Arena „roztržena“ na dva či tři samostatné areály (propojovací lanovky nebyly v provozu), v nichž byly otevřené jen hlavní varianty tratí, které ovšem odměnily první lyžaře luxusními podmínkami – prašanem a minimální návštěvností.
V průběhu týdne se otevíraly...

zobrazit celý report