Zillertal Arena - aktuální report z 16. - 21.02.2020 - SNOW.cz

Zillertal Arena aktuální report z 16. - 21.02.2020

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Zillertal Arena - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: parezzbablu
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.02.2020 do: 21.02.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Cca před deseti lety jsem navštívil Zillertalské údolí a i Zillertal Arenu, ovšem ze strany z údolí, takže výlet do oblasti Hochkrimmlu byl jen jednodenní lyžařské safari tam a zpět. Letos jsme s kamarády a jejich ratolestma bydleli na opačném konci na Hochkrimmlu, kousek od lanovky Duxeralmbahn, což se ukázalo jako velmi dobrá volba s ohledem na bídnou sněhovou situaci v údolí a teploty, které během poledne i v nadmořské výšce 2 000 m n. m. stoupaly přes 10 °C. Ale do Zillertalského údolí se musím vrátit a znovu okusit svahy nad Kaltenbachem a Mayrhofenem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Většinu času jsme trávili na sjezdovkách pod kopcem Plattenokogel, který mě připoměl italský Kronplatz, jen v asi třetinovém provedení. Mírné červené a modré sjezdovky s délkou 1 až 1,5 km. Obrovská výhoda v teplých slunečných dnech, které jsme měli od neděle do úterý, byla, že sjezdovky jsou otočené na sever až severovýchod, takže netrpěly pod téměř jarním slunkem.

Po přejezdu nad chatovo/hotelovou vesničku Konigsleiten, se otevírali další možnosti lyžování. Delší a prudší sjezdovky, mezi švitory oblíbená pista no.53, která je přehledná modročervená dálnice nabízející několik variant. obsluhována moderní kabinovou lanovkou Gipfekbahn, aha ta lanovka tam byla už před deseti co si tak vzpomínám a koukali jsem na ni tenkrát jak Ledecká na časomíru, když jsme zjistili, že má vyhřívané sedačky... Za zmínku stojí i černá, toho času dost tvrdá, střecha č.42 Diretissima Gerlos, nebo stejnou lanovkou obsluhovaná pista no.39/40. Příjemná byla i sjezdovka 52a s pěkným prudším začátkem a modročervenými zbylými dvěma třetinami. Přejezdová sjezdovka zpět na Hochrkimml červená 52b už byla za trest. Rozehřátá od slunka a rozježděná s půlmetrovejma muldama mokrý krupice, naštěstí měla záchranou modrou variantu, takže švitoři měli jednodušší návrat domů.

Do vzdálenějších částí areálu jsem se vypravil je v podstatě na otočku, tak nemohu moc posuzovat. Ale v nejvyšším patře areálu okolo lanovky Hochkrimml expres se lyžovalo čistě na přírodním sněhu. Návrat zpět obnášel ještě černou sjezdovku č.36 Grumbach Gerlos a to bylo taky oraniště, bohužel jediná přejezdová sjezdovka s části Gerlos na Konigsleiten, když jsem viděl ty chudáky malý caparty jak tam s těmi hromadami mokré krupice bojovaly, tak mě jich bylo líto.

Sněhové podmínky:

V nadmořské výšce 1 500 m n. m. a výše velmi dobré až vynikající, tedy s výjimkou sjezdovek otočených ke slunci, kterým teplo moc neprospívalo a sjezdovek, které byly migrační mezi jednotlivými částmi Areny, ty pod náporem lyžařů dostávaly docela zabrat. Dronné sněžení v pondělí večer, kdy napadlo cca 5 až 15 cm, a v noci ze středy na čtvrtek, kdy napadlo cca 10 až 20 cm sněhu, lehce spravilo náladu a bylo možné vyrazit i na lehký off piste.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kopec Plattenkogel je obsluhovaný čtyřmi sedačkovými lanovkami (2x čtyř-, 2x šesti- s bublinou). Lanovky jsou sice staršího data, ale s nástupním pásem nebo odpojitelné, takže bezproblémové nastupování i pro nejmladšího lyžujícího účastníka našeho zájezdu - čtyřletou slečnu. Přejezd na Königsleiten zajišťuje osmikabinka a pak buď pomaloučká dvojsedačka nebo moderní osmikabinka vedoucí přímo z vesničky Königsleiten. Na sedačce prázdno, kabinka byla s mezistanicí, takže sem tam se muselo občas posečkat na volnou kabinku. Další obslužná zařízení na Königsleitenu jsou moderní kabinky a superpohodlná šestisedačka 6er Larmach, kterou jsme nazvali Porsche. :-D

Propojení Königsleiten a Gerlos zajišťují expresní šestisedačky, ale slušelo by tomuto úseku něco kapacitnějšího, stejně tak jako přejezdu Gerlos - Zell, kde jsou pomalé čtyřsedačky. A směrem na Zell i dost dlouhé.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Osobně jsem čekal, že v tomto termínu to bude se zalidněností výrazně horší, nicméně obavy se nenaplnily. Na Platenkogelu se tvořily lehké fronty jen na lanovce Filzsteinbahn, která byla nástupní stanicí od parkoviště, ale nic hroznýho - 5 až 7 min max. Další lanovky bez problémů. Odpolední frontička na Plattenkogel Express II se dala objet kotvičkou Plattenkogellift.

V oblasti Königsleiten jsem nezaznamenal frontu nikde, ale prý se občas vytvořila na přejezdových sedačkách z Gerlosu Moseltret X-press a Fussalm X-press - já měl kliku, že když jsem migroval, tak fronta nebyla.

Nejhorší, co jsem zažil, byla asi 30minutová fronta na Krimml X-press, potil jsem se hrůzou při vzpomínkách na podobné a ještě delší fronty na kotvičky v Peci před mnoha a mnoha léty, a doufám, že už to nebudu muset zažívat znovu. :-D

Občerstvení a aprés-ski:

Většina chalup, které jsem navštívil, byly klasický sámošky s klasickou rakouskou nabídkou. Oblíbili jsme si restauraci Larmachalm, kde měli výborný Tiroler Gröstl. Překvapila mě restaurace Gipfltreffen, kde měli v nabídce thajskou polívku, co už nevím, jak se jmenovala, ale byla výborná. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Klasická cesta z Brna přes Mikulov, severní obchvat Vídně, St. Pöllten, Salzburg a Bad Reichenhall do Zell am See, dále údolím Pinzgau až ke Krimmelským vodopádům a pak už jen výjezd na Hochkrimml. Vyrážel jsem cca v 7 ráno, abych se vyhnul zácpám okolo Salcburku, ale i přesto bylo menší zdržení mezi Bad Reichenhallem a Loferem.

Zpáteční cesta byla horší, odjezd až po deváté byl předzvěstí, že to nebude tak jednoduché. Tam, kde jsem čekal špunt, tak byl... Silnice údolím od odbočky do Gasteinského údolí až do St. Johannu in Pongau a dále pak údajně až do Salcburku byla ucpaná a cestovní rychlost nic moc. U Bischofshofenu proto otočka na Altenmarkt a kolem Schladmigu do Liezenu a po A9/S6 na Vídeň od jihu.

+ plusy

 • Hochkrimml - zapomenutý konec Zillertal Areny = klid
 • slušné sněhové podmínky - ve vyšších patrech areny
 • možnost jednoduchého přesunu do jiných částí Areny, ať už na lyžích nebo skibusy
 • se skipassem je cesta po Gerloss Alpenstrasse gratis, pípne se u závory jak na parkovišti ve Vaňkovce

- mínusy

 • komplikované maximální využití Zillertalského skipasu - je to daleko např. na Penken
 • na Hochkrimmlu celkem krátké sjezdovky, ale může to být i plus
 • neexistující střídavý skipass pro rodiče starající se o nelyžující dítko
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.02.2024  | Zillertal Arena

 • autor: Bohouš
 • hodnocení:

V sobotu jsem po letech navštívil Zillertal arénu, která láká na celkem 148 km sjezdových tratí všech obtížností. Návštěvu tohoto střediska mohu jen doporučit. Počasí vyšlo na jedničku, ranní polojasná obloha se během dne projasnila a rozhledy neměly chybu. Cena skipasu je 72,50 EUR na den.

09. - 10.01.2024  | Zillertal Arena

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Zillertal Arena je jedním z rakouských megaareálů se 150 km sjezdovek, kde si užijí milovníci dlouhých, sportovně i pohodověji laděných sjezdovek, safaristé, ale díky mnoha freestylovým či závodním atrakcím také děti a junioři. Po vydatném sněžení začátkem roku se lyžuje na perfektně upravených praš...

22. - 25.01.2023  | Zillertal Arena

 • autor: Tomáš B.
 • hodnocení:

Po ranním příjezdu do Zell am Zilleru, kdy v přechozích dnech i poslední noc sněžilo, jsme si po letech konečně připadali jako v zimní pohádce i v celém údolí. Změnili jsme náš obvyklý sváteční termín z konce prosince na druhou polovinu ledna s vidinou toho, že už snad i v Alpách bude zima (a méně l...

15. - 18.04.2022  | Zillertal Arena

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Velmi dobrý popis tohoto střediska je v březnovém reportu od Radima Polcera, za mě tedy jen minireport k uzavření sezóny Zillertal Areny. Ačkoli 18.4.2022 byl poslední den zimní sezóny a Arena otevře až na konci května, a to letní sezonu zejména pro cyklisty, téměř vše bylo po celý velikonoční víkend otevřeno. Sněhové podmínky i počasí byly velmi dobré, odpoledne již bylo teplo, což se projevilo na kvalitě sněhu. Nicméně v horních částech se dalo velmi dobře lyžovat až do samotné zavíračky. Ceny permic už atakují 60 euro za jednoho dospělého / jeden den, ovšem fungují zde slevy v případě pozdějšího příjezdu a pokud to zabalíte dříve, např. už v jednu, vrátí vám 11 euro. Ceny občerstvení plus mínus 5 euro polévky a drobná jídla a špagety okolo 10 a maso za 15, pití kolem 5 eur. Parkování je zdarma a parkovišť povětšinou s pevným povrchem je celkem dost. Cesta z Prahy cca 4 až 5 hod. Za mě dobrý tip i na další sezónu, snad nám zase nezdraží.

28.02. - 03.03.2022  | Zillertal Arena

 • autor: Radim Polcer
 • hodnocení:

Zillertal Arena, jedna z největších lyžařských oblastí údolí Zillertal, patří českými návštěvníky mezi nejvyhledávanější rakouské lyžařské oblasti. Lyžařská houpačka vznikla nejprve propojením oblastí Gerlos a Königsleiten, k níž se v roce 1999 díky propojovacím lanovkám přidal také Zell am Ziller a...

05. - 12.02.2022  | Zillertal Arena

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Po dvou letech opět v Zillertal Areně. Středisko je rozsáhlé - za 1 den jde celé objet, ale aby to nebyl závod s časem, tak chce vyrazit už v 9:00 a jde stihnout i káva a oběd. Vlna zdražování se tady moc neprojevila - zdražení skipasu maximálně o 3 eura. Velké možnosti ubytování dole v Zellu nebo v...

07. - 11.02.2022  | Zillertal Arena

 • autor: Borry
 • hodnocení:

Po pár letech opět v Zillertal Areně s ubytováním v Königsleitenu v 1 600 m n. m. :-) Po silném sněžení a cca 80 cm prašanu přišla vyhlídka na 3 dny skvělého lyžování s modrou oblohou. Teplota okolo 0 v úterý, ve středu a čtvrtek teplo až 10 st. na sluníčku. Co víc si přát?

22.12.2021  | Zillertal Arena

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Krásný slunečný den v Tyrolsku a na nás čeká celá Zillertal Arena, navíc "zdarma" v podobě voucherů na skipas z e-shopu SNOW.cz - díky! Všechna propojení jsou již otevřena, stejně jako valná většina sjezdovek a lanovek, v provozu jsou též skibusy.

01. - 08.02.2020  | Zillertal Arena

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Zillertal Arena je rozlehlé středisko, za jeden den se dá projet celé na lyžích nebo se vrátit z Gerlosu do Zellu skibusem, jede asi 30 minut, na lyžích to trvá tak 1 h až 1 h 30 m. Sjezdovky jsou vesměs široké, akorát dole v lese jsou užší. Středisko je náchylné na vítr - po dva dny jelo jen pár la...

14.01.2020  | Zillertal Arena

 • autor: Rychle
 • hodnocení:

Ačkoliv na Hintertuxu jsem v minulosti několikrát byl, středisko v údolí Zillertal nazvané Zillertal Arena jsem až do letoška nenavštívil. Je to ale škoda, protože za návštěvu rozhodně stojí a pokud jsou sněhové podmínky, tak je z mého pohledu lepší než samotný Hintertux. Ještě o trochu výše hodnotí...

19. - 22.12.2019  | Zillertal Arena

 • autor: Gigi123
 • hodnocení:

První den v Zell am Ziller paráda, sjezdovky na severní stranu ve výborné kondici. Bohužel odpoledne nás (mě) napadlo přejet přes hřeben do vedlejšího Gerlosu. Přejezd dlouhý a pomalý, sjezdovky pak už orientované na jih rozbředlé. Po obědě začlo mírně foukat (cca 20 km/h plus poryvy) a kvůli tomu vypli novou gondolu, takže zpět do Zell už jsme se nedostali. Skibus zpět taky nejezdil oproti proklamacím na webu, takže stres, taxi a výlet lanovkou v Zellu pro věci nechané v Mittlestation. Nechtěli je nám ani za boha poslat dolů. Ochota sama. Druhý den opět vítr, nejely horní partie v žádném že 4 částí Arény. Třetí den pustili vše kromě Gerlosu, ale mlha taková, že se dalo jezdit opět a pouze jen dole. Za 55 eur na den paráda. Vícedenní skipas nelze vrátit! Užili jsme si aspoň na závěr trochu hlubokého sněhu podél tratí dole v Hochkrimlu. Pozor, nechte si skipas na mytnou bránu směr Krimml. Osobně jsem tedy čekal více. Příště jinam, kde se nediví, že na horách fouká...

13.12.2019  | Zillertal Arena

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:

Jako první letošní den lyžování jsme v pátek 13. zvolili Zillertal Arenu. Počasí bylo chladné a pod nulou, sněžení se neočekávalo a tak se dala očekávat výborná lyžovačka na úvod. Poloprázdné parkoviště 2 dávalo znamění, že sjezdovky budou prázdné. Škoda jen, že nebylo propojení na Gerlos, čehož jsm...

15.12.2018  | Zillertal Arena

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Dojem z první zimní návštěvy Zillertal Areny kazil větší počet návštěvníků, ani s nižší zalidněností by ode mě ale vyšší počet hvězdiček pravděpodobně nezískala.

07. - 11.04.2018  | Zillertal Arena

 • autor: TMa
 • hodnocení:

Byli jsme ubytováni v Königsleitenu, což je vysoko položená vesnice s asi 10 stálými rodinami a obrovským množstvím vkusných dřevěných domů pro turisty, kde se dá ubytovat v dochozí vzdálenosti od lanovek. Což v Rakousku není běžné. V Hochrimmlu bude situace podobná. Ve středisku jezdí skibus, ale i...

18. - 21.03.2017  | Zillertal Arena

 • autor: HH
 • hodnocení:

Vynikající středisko pro jarní lyžování. Vzájemně propojené skiarály Wald, Königsleiten, Krimml, Gerlos a Zell am Ziller tvoří dohromady jedno z největších skiareálů v Rakousku. Aktuálně je otevřeno 124 z celkového počtu 141 kilometrů sjezdovek a funguje všech 52 lanovek. Při nákupu skipasu na 3 a v...

17.03.2016  | Zillertal Arena

 • autor: janousekml
 • hodnocení:

První den návštěvy Zillertalského údolí jsme zaparkovali v Zell am Zillertalu přímo u kabinkové lanovky Karspitzbahn 1 startující v osm hodin. Aréna je poměrně rozlehlá s krásnými především červenými sjezdovkami a občas trochu nudnými přejezdy. Návštěvu bych doporučil rozdělit do dvou dní, v rámci v...

10.03.2016  | Zillertal Arena

 • autor: Cipous
 • hodnocení:

Díky až 60 cm nového sněhu během posledních dní se lyžuje na přírodním podkladu. Bohužel jsem se utvrdil o pravdivosti předešlých reportů a sice, že probíhá "stěhování národů" mezi jednotlivýmí spojenými středisky. Potěšením je provoz již cca 15 min před oficiální otevírací dobou.

02.03.2016  | Zillertal Arena

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Zillertal Arena se nachází v bočním údolí na konci hlavního údolí Zillertal, v němž je vůbec největším skiareálem. Většina sjezdovek se nachází na severní straně údolí. Oblast nabízí především náročnější červené a černé sjezdovky, například přímo nad Gerlosem na severním úbočí Isskogelu (2 264 m) a ...

29.01.2016  | Zillertal Arena

 • autor: sparrow1
 • hodnocení:

Tak jsem poprvé navštívil vyhlášenou Zillertal arénu a byl jsem překvapen, spíš ale nemile. Ze střediska jsem měl pocit, že jsem někde v Krkonoších, akorát výš a s lepšími lanovkami.

28. - 30.03.2014  | Zillertal Arena

 • autor: Orhor
 • hodnocení:

Výborné sjezdovky všech obtížností, skvělá dostupnost a dostatek sněhu. Velké možnosti ubytování a blízkost dalších středisek v údolí, prostě ideální místo na prodloužený víkend.

Další reporty ze střediska: Zillertal Arena

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 12