Zillertal Arena aktuální report z 22.12.2021

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Zillertal Arena - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.12.2021 do: 22.12.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Krásný slunečný den v Tyrolsku a na nás čeká celá Zillertal Arena, navíc "zdarma" v podobě voucherů na skipas z e-shopu SNOW.cz - díky! Všechna propojení jsou již otevřena, stejně jako valná většina sjezdovek a lanovek, v provozu jsou též skibusy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Rozhodli jsme si tento den a krásné počasí pořádně užít, a tak jsme z Zellu směřovali rovnou na planinu u Arena Center, kde se ve 2 000 m. n. m. rozbíhá několik variant dlouhé a nekonečně široké modré sjezdovky č. 32. Bohužel nebyla v provozu má oblíbená červená č. 20, sněhu by nejspíš byl dostatek, ale počet lyžařů na ní lyžujících by asi nebyl velký, tak je zatím uzavřena. Nakonec jsme si ale cestou párkrát zopakovali červenou č. 21, která nemá pouze charakter přejezdové (na rozdíl od navazující č. 21a) a nabídne pěkné sportovní svezení s četnými, avšak ne závratnými terénními zlomy.

Po obědě jsme se rozhodli prozkoumat zatím neznámou druhou polovinu arény - Königsleiten a sjezdovky nad Gerlospassem. Pod vrcholem Königsleiten stojí za zmínku jen široce rozvětvená červená č. 53, která zde tvoří opravdové hřiště s prudkými hangy, rovinkami, přejezdy a objízdnými variantami. Sjezd do údolí v podobě červené č. 52 je spíše hodně rudý, relativně úzký a v tento den bohužel i nezřídka ledovatý. Modrá č. 52 je zas jen objízdná trasa po okolních cestách, v některých úsecích bohužel i dost bídně upravená. Když to vše překonáte, po modré č. 55 kuriózně projedete pěší stezkou mezi vchody do místních chaletů, dostanete se až do Gerlospassu. Mezi cca 1 500 až 2 000 m n. m. se tu nachází dost možná nejlepší sjezdy v celém středisku - převážně modré a široké (v čele se sjezdovkami č. 72 a 73, ale třeba i 76) nacházející na slunné straně, kam i v ty nejkratší dny v roce dopadá slunce skoro až do 16 hod. a tvoří zde prakticky jarní atmosféru. Nakonec jsme se rozhodli to zde odpískat a až do 16 hod. si užívat zdejší pohodové modré sjezdovky.

Do Gerlospassu jezdí hned několik linek skibusů, pomocí nichž se dostanete do všech blízkých i vzdálených středisek, včetně Zellu. Cesta po silnicích plných serpentin trvá sice zhruba 45 minut, ale v teple skibusu je 100x lépe než na vymrzlých a profoukaných sedačkách Krimmel X-pressu, který je jinak jedinou variantou pro cestu zpět do Zellu. Pateřní linka jezdí zhruba každou hodinu a po 16. hodině se nás v autobuse sešlo v nejvytíženějším úseku asi 5. :-)

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou zde o fous lepší než třeba v Hochzillertalu, ale třeba sjezdy do Zellu se stále teprve vysněžují. Ostatní sjezdy do údolí jsou nicméně již otevřené. Hlínu jsem v celém areálu zahlédl asi jen na dvou místech, kamínků pár - nic hrozného. Metry sněhu ale rozhodně na svazích zatím neleží. Na prosluněných místech byla kvalita mixu technického a přírodního sněhu velmi dobrá, ve stinných úsecích občas ledovato. Zrádná byla třeba černá č. 36, která v první stinné půlce nabídla vcelku pohodové svezení na prašanovém sněhu, zatímco posléze již skoro na slunci překvapil takřka čistý led. Muldy se netvořily prakticky nikde, maximálně malé hromádky sněhu na prudkých úsecích, ale opravdu žádná tragédie.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na poli přepravních zařízení se moc změn nekoná, ale jedna podstatná přece. První z přejezdových sedaček na Isskogelu byla v uplynulých letech nahrazena desetimístnou vyhřívanou kabinkou, a tak je cesta zpět do Zellu alespoň trochu snesitelnější. Nicméně relativně pomalá a především předlouhá a nekrytá čtyřsedačka Krimml X-press stále na svém místě zůstává, a to nemluvím o neodpojitelné (ale aspoň krátké) čtyřsedačce Teufeltal pro lyžaře směřující do Gerlosu. Jinak je zde naprostá většina lanovek velmi rychlých, velkokapacitních a pohodlných, jak by asi každý očekával.

Stejně jako v Hochzillertalu či Alpbachtalu zde nejsou respirátory na lanovkách ze strany vlekařů vyžadovány, avšak kampaň toto nařízení hlásající je zde všudypřítomná. Většině stačí, když má lyžař při nástupu jakkoliv zakrytá ústa, výjimka se bohužel našla u sedačky Duxer Bubble. Zde byli na kontrolu nasazení respirátorů při nástupu vyčleněni dokonce dva vlekaři, kteří nepustili nikoho bez řádné kontroly. Nebyl tak důvod jet tuto lanovku více než jednou... :-D Když jsem se s vlekařem pobavil, sdělil mi, že povinnost platí na všech krytých lanovkách, včetně těch s bublinou, zatímco na nekrytých sedačkách ne. Slušně požádal o nasazení respirátoru, dokonce za to i poděkoval, nicméně v kontrole všech byl neúprosný. Škoda, že se mu asi nedoneslo, že žádný z jeho kolegů u ostatních lanovek neprovadí a na nařízení nelpí. :-D

Zalidněnost:

malá střední vysoká

To samozřejmě souvisí i se zalidněností, která byla na poměry Zillertalu celkem nízká. Při frontách na lanovky, cestách s cizími lyžaři apod. si samozřejmě každý rozumný člověk respirátor nasadí, ale pokud jezdí celou dobu sám, je takové pravidlo absurdní. A dnes jsme sami jezdili, a to nejen na lanovkách. Nebyl problém narazit i na sjezdovky bez jediného lyžaře. Těch jinak opravdu málo nebylo, ale areál je tak velký, že se všichni bez problémů rozprostřou.

Občerstvení a aprés-ski:

Přesto, že jsem se dozvěděl, že v Rakousku je nyní zakázáno aprés-ski, v Zellu to okolo 17. hodiny žilo skoro stejně jako před pandemií. Všechny prosluněné terasy chat byly odpoledne takřka plně obsazené. Zato například v Gerlospassu bylo v 16 hod. úplně mrtvo, v baru asi dva lidé a na parkovišti do 20 aut.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do Zellu bez problémů, parkování překvapivě taktéž, pár míst bylo konstantně volných i na nejbližším P2. Skibusy staví přímo pod budovou lanovky, samozřejmostí jsou jezdící schody či pozvolné rampy s protiskluzovými povrchy.

+ plusy

 • Skvělé modré sjezdovky nad Gerlospassem
 • Nádherné slunečné počasí
 • Nová vyhřívaná kabinka Stuanmandlbahn
 • Skipas z e-shopu SNOW
 • Široká síť skibusové dopravy

- mínusy

 • Jeden aktivní vlekař vyžadující nasazení respirátoru na sedačkové lanovce
 • Charakterově bídné varianty údolní sjezdovky č. 52
 • Stále není nahrazena sedačka Krimml X-press krytou, vyhřívanou sedačkou či kabinkou
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.02.2024  | Zillertal Arena

 • autor: Bohouš
 • hodnocení:

V sobotu jsem po letech navštívil Zillertal arénu, která láká na celkem 148 km sjezdových tratí všech obtížností. Návštěvu tohoto střediska mohu jen doporučit. Počasí vyšlo na jedničku, ranní polojasná obloha se během dne projasnila a rozhledy neměly chybu. Cena skipasu je 72,50 EUR na den.

09. - 10.01.2024  | Zillertal Arena

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Zillertal Arena je jedním z rakouských megaareálů se 150 km sjezdovek, kde si užijí milovníci dlouhých, sportovně i pohodověji laděných sjezdovek, safaristé, ale díky mnoha freestylovým či závodním atrakcím také děti a junioři. Po vydatném sněžení začátkem roku se lyžuje na perfektně upravených praš...

22. - 25.01.2023  | Zillertal Arena

 • autor: Tomáš B.
 • hodnocení:

Po ranním příjezdu do Zell am Zilleru, kdy v přechozích dnech i poslední noc sněžilo, jsme si po letech konečně připadali jako v zimní pohádce i v celém údolí. Změnili jsme náš obvyklý sváteční termín z konce prosince na druhou polovinu ledna s vidinou toho, že už snad i v Alpách bude zima (a méně l...

15. - 18.04.2022  | Zillertal Arena

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Velmi dobrý popis tohoto střediska je v březnovém reportu od Radima Polcera, za mě tedy jen minireport k uzavření sezóny Zillertal Areny. Ačkoli 18.4.2022 byl poslední den zimní sezóny a Arena otevře až na konci května, a to letní sezonu zejména pro cyklisty, téměř vše bylo po celý velikonoční víkend otevřeno. Sněhové podmínky i počasí byly velmi dobré, odpoledne již bylo teplo, což se projevilo na kvalitě sněhu. Nicméně v horních částech se dalo velmi dobře lyžovat až do samotné zavíračky. Ceny permic už atakují 60 euro za jednoho dospělého / jeden den, ovšem fungují zde slevy v případě pozdějšího příjezdu a pokud to zabalíte dříve, např. už v jednu, vrátí vám 11 euro. Ceny občerstvení plus mínus 5 euro polévky a drobná jídla a špagety okolo 10 a maso za 15, pití kolem 5 eur. Parkování je zdarma a parkovišť povětšinou s pevným povrchem je celkem dost. Cesta z Prahy cca 4 až 5 hod. Za mě dobrý tip i na další sezónu, snad nám zase nezdraží.

28.02. - 03.03.2022  | Zillertal Arena

 • autor: Radim Polcer
 • hodnocení:

Zillertal Arena, jedna z největších lyžařských oblastí údolí Zillertal, patří českými návštěvníky mezi nejvyhledávanější rakouské lyžařské oblasti. Lyžařská houpačka vznikla nejprve propojením oblastí Gerlos a Königsleiten, k níž se v roce 1999 díky propojovacím lanovkám přidal také Zell am Ziller a...

05. - 12.02.2022  | Zillertal Arena

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Po dvou letech opět v Zillertal Areně. Středisko je rozsáhlé - za 1 den jde celé objet, ale aby to nebyl závod s časem, tak chce vyrazit už v 9:00 a jde stihnout i káva a oběd. Vlna zdražování se tady moc neprojevila - zdražení skipasu maximálně o 3 eura. Velké možnosti ubytování dole v Zellu nebo v...

07. - 11.02.2022  | Zillertal Arena

 • autor: Borry
 • hodnocení:

Po pár letech opět v Zillertal Areně s ubytováním v Königsleitenu v 1 600 m n. m. :-) Po silném sněžení a cca 80 cm prašanu přišla vyhlídka na 3 dny skvělého lyžování s modrou oblohou. Teplota okolo 0 v úterý, ve středu a čtvrtek teplo až 10 st. na sluníčku. Co víc si přát?

16. - 21.02.2020  | Zillertal Arena

 • autor: parezzbablu
 • hodnocení:

Cca před deseti lety jsem navštívil Zillertalské údolí a i Zillertal Arenu, ovšem ze strany z údolí, takže výlet do oblasti Hochkrimmlu byl jen jednodenní lyžařské safari tam a zpět. Letos jsme s kamarády a jejich ratolestma bydleli na opačném konci na Hochkrimmlu, kousek od lanovky Duxeralmbahn, co...

01. - 08.02.2020  | Zillertal Arena

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Zillertal Arena je rozlehlé středisko, za jeden den se dá projet celé na lyžích nebo se vrátit z Gerlosu do Zellu skibusem, jede asi 30 minut, na lyžích to trvá tak 1 h až 1 h 30 m. Sjezdovky jsou vesměs široké, akorát dole v lese jsou užší. Středisko je náchylné na vítr - po dva dny jelo jen pár la...

14.01.2020  | Zillertal Arena

 • autor: Rychle
 • hodnocení:

Ačkoliv na Hintertuxu jsem v minulosti několikrát byl, středisko v údolí Zillertal nazvané Zillertal Arena jsem až do letoška nenavštívil. Je to ale škoda, protože za návštěvu rozhodně stojí a pokud jsou sněhové podmínky, tak je z mého pohledu lepší než samotný Hintertux. Ještě o trochu výše hodnotí...

19. - 22.12.2019  | Zillertal Arena

 • autor: Gigi123
 • hodnocení:

První den v Zell am Ziller paráda, sjezdovky na severní stranu ve výborné kondici. Bohužel odpoledne nás (mě) napadlo přejet přes hřeben do vedlejšího Gerlosu. Přejezd dlouhý a pomalý, sjezdovky pak už orientované na jih rozbředlé. Po obědě začlo mírně foukat (cca 20 km/h plus poryvy) a kvůli tomu vypli novou gondolu, takže zpět do Zell už jsme se nedostali. Skibus zpět taky nejezdil oproti proklamacím na webu, takže stres, taxi a výlet lanovkou v Zellu pro věci nechané v Mittlestation. Nechtěli je nám ani za boha poslat dolů. Ochota sama. Druhý den opět vítr, nejely horní partie v žádném že 4 částí Arény. Třetí den pustili vše kromě Gerlosu, ale mlha taková, že se dalo jezdit opět a pouze jen dole. Za 55 eur na den paráda. Vícedenní skipas nelze vrátit! Užili jsme si aspoň na závěr trochu hlubokého sněhu podél tratí dole v Hochkrimlu. Pozor, nechte si skipas na mytnou bránu směr Krimml. Osobně jsem tedy čekal více. Příště jinam, kde se nediví, že na horách fouká...

13.12.2019  | Zillertal Arena

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:

Jako první letošní den lyžování jsme v pátek 13. zvolili Zillertal Arenu. Počasí bylo chladné a pod nulou, sněžení se neočekávalo a tak se dala očekávat výborná lyžovačka na úvod. Poloprázdné parkoviště 2 dávalo znamění, že sjezdovky budou prázdné. Škoda jen, že nebylo propojení na Gerlos, čehož jsm...

15.12.2018  | Zillertal Arena

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Dojem z první zimní návštěvy Zillertal Areny kazil větší počet návštěvníků, ani s nižší zalidněností by ode mě ale vyšší počet hvězdiček pravděpodobně nezískala.

07. - 11.04.2018  | Zillertal Arena

 • autor: TMa
 • hodnocení:

Byli jsme ubytováni v Königsleitenu, což je vysoko položená vesnice s asi 10 stálými rodinami a obrovským množstvím vkusných dřevěných domů pro turisty, kde se dá ubytovat v dochozí vzdálenosti od lanovek. Což v Rakousku není běžné. V Hochrimmlu bude situace podobná. Ve středisku jezdí skibus, ale i...

18. - 21.03.2017  | Zillertal Arena

 • autor: HH
 • hodnocení:

Vynikající středisko pro jarní lyžování. Vzájemně propojené skiarály Wald, Königsleiten, Krimml, Gerlos a Zell am Ziller tvoří dohromady jedno z největších skiareálů v Rakousku. Aktuálně je otevřeno 124 z celkového počtu 141 kilometrů sjezdovek a funguje všech 52 lanovek. Při nákupu skipasu na 3 a v...

17.03.2016  | Zillertal Arena

 • autor: janousekml
 • hodnocení:

První den návštěvy Zillertalského údolí jsme zaparkovali v Zell am Zillertalu přímo u kabinkové lanovky Karspitzbahn 1 startující v osm hodin. Aréna je poměrně rozlehlá s krásnými především červenými sjezdovkami a občas trochu nudnými přejezdy. Návštěvu bych doporučil rozdělit do dvou dní, v rámci v...

10.03.2016  | Zillertal Arena

 • autor: Cipous
 • hodnocení:

Díky až 60 cm nového sněhu během posledních dní se lyžuje na přírodním podkladu. Bohužel jsem se utvrdil o pravdivosti předešlých reportů a sice, že probíhá "stěhování národů" mezi jednotlivýmí spojenými středisky. Potěšením je provoz již cca 15 min před oficiální otevírací dobou.

02.03.2016  | Zillertal Arena

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Zillertal Arena se nachází v bočním údolí na konci hlavního údolí Zillertal, v němž je vůbec největším skiareálem. Většina sjezdovek se nachází na severní straně údolí. Oblast nabízí především náročnější červené a černé sjezdovky, například přímo nad Gerlosem na severním úbočí Isskogelu (2 264 m) a ...

29.01.2016  | Zillertal Arena

 • autor: sparrow1
 • hodnocení:

Tak jsem poprvé navštívil vyhlášenou Zillertal arénu a byl jsem překvapen, spíš ale nemile. Ze střediska jsem měl pocit, že jsem někde v Krkonoších, akorát výš a s lepšími lanovkami.

28. - 30.03.2014  | Zillertal Arena

 • autor: Orhor
 • hodnocení:

Výborné sjezdovky všech obtížností, skvělá dostupnost a dostatek sněhu. Velké možnosti ubytování a blízkost dalších středisek v údolí, prostě ideální místo na prodloužený víkend.

Další reporty ze střediska: Zillertal Arena

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 58
Otevřené sjezdovky 0 z 188 km