Hochkönig - aktuální report z 04.02.2019 - SNOW.CZ

Hochkönig | aktuální report z 04.02.2019

Hochkönig - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Hochkönig:
autor: moravecpeta
hodnocení:
návštěva od: 04.02.2019 do: 04.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Městečko Maria Alm společně s městečky Hinterthal a Hintermoos je polovinou lyžařského komplexu Hochkönig, který je součástí sdružení lyžařských středisek Ski amade. Výhodou polohy Maria Almu je blízkost dalších středisek Zell am See (cca 15 km) a Kaprun (cca 20 km). Bohužel v nich neplatí skipas Ski amade.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Lyžařský areál je to velmi rozmanitý a nabízí spoustu možností od černých prudkých sjezdovek až k vyžití pro děti.

Sněhové podmínky:

Sněhu je dostatek už od začátku ledna v celé oblasti Salcburska. Upravenost nebyla úplně skvělá. Nabyl jsem dojmu, že některé sjezdovky trošku odbývají (např. modrou spojovačku č. 9 mezi vrcholem Natrun a Abergstubn. Ale asi toto nepovažují za páteřní trasu a je to spíše tranzitní sjezdovka.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky jsou od celkem zastaralých kousků po moderní. Jsou tady zastoupeny jak kabinky, tak sedačky (všechny s krytem). Taky pár kotev. Většinou doporučuji využít kotev - vydrží u nich déle upravené sjezdovky. Obsluha bezproblémová, vždy ochotná pomoci a aktivně se zapojující při (ne častých) návalech na kabiknách.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost nebyla velká (na pondělí), ale přesto byly mnohé sjezdovky plné boulí, především v místech nad starty lanovek, kde se střetávaly dvě sjezdovky. Paradoxně byly nejdéle upraveny černé sjezdovky, mnozí se jich asi báli.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení dostatek. Snad by byl problém při špatném počasí, ale bylo slunečno, a tak se dalo sedět na balkonech. Ani v poledne nebyl problém s místem.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava celkem bezproblémová. Dojížděli jsme od německé hranice od městeček Lofer a Saalfelden a cesty byly upravené, jen je pomalé projíždění vesniček a městeček.
Parkování přímo v Maria Alm je problémové - lze tak do 9 h, potom jen vyložit věci a zaparkovat jinde (ale není moc kde). Lepší zaparkovat v pár kilometrů vzdáleném Abergstubnu.

+ plusy

  • Pěkné sjezdovky všech obtížností
  • Dostatek občerstvení
  • Příjemný personál

- mínusy

  • Nedostatečná úprava některých sjezdovek
  • Problém s parkováním v Maria Almu

Zajímavé odkazy

www.skiamade.com

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.02.2018  | Hochkönig

autor: Bobulini
hodnocení:
Za počasí středisko nemůže, ostatní bezchybné. Na urolbovaném tvrdším základu 10 až 20 cm čerstvého prašanu, takže první jízdy nádhera, vzhledem k malé zalidněnosti, tak se sjezdovky bez větších boulí udržely do 12 až 13 hod., pak již místy trochu zvlněné. Středisko pestré, rozlehlé, půlden jedním směrem, půlden návrat do Mühlbachu. Všechny lanovky moderní, s kryty, občas i vyhřívané. Ve stylových hospůdkách příjemná obsluha, žádný nával. Jen těch panoramat a výhledu na Hochkönig jsme byli ušetřeni...

16.03.2017  | Hochkönig

autor: cestmir
hodnocení:

Na závěr naší lyžařské dovolené jsme již nechtěli experimentovat a vyrazili znovu do tohoto krásného střediska. A vyplatilo se. Užili jsme si lyžování s maximální spokojeností.

zobrazit celý report

12.03.2017  | Hochkönig

autor: cestmir
hodnocení:

Krásný den strávený jarní lyžařskou turistikou. Vše funguje, jak má.

zobrazit celý report

03. - 05.02.2017  | Hochkönig

autor: eva
hodnocení:

Středisko se skládá ze 3 hlavních propojených částí: Mühlbach, Dienten a Maria Alm. Celé pak spadá do regionu Ski amadé se 760 km (nepropojených) sjezdovek. Byla jsem zde již několikrát, ale lyžovala jsem vždy jen v prvních dvou areálech. Do Maria Almu jsem se dostala až tentokrát - může za to i nov...

zobrazit celý report

04. - 08.02.2015  | Hochkönig

autor: Mario83
hodnocení:

Krásné lyžařské středisko propojující pět obcí a několik vrcholů při možnosti projetí celého areálu bez sundání lyží. Hlavní atrakcí je zmíněná Konigstour, která propojuje obce Maria Alm, Hintermoos, Hinterthal, Dienten a Mühlbach a za jeden den se dá krásně celá zvládnout. Po projetí této trasy bud...

zobrazit celý report

15. - 22.02.2014  | Hochkönig

autor: Zleb
hodnocení:

Lyžařské středisko Hochkönig se zdá být širší než vyšší. Pokud ho projedete celé tam i zpět, budete mít v nohách 32 lyžařských kilometrů, projedete pět obcí, budete se kochat výhledy z pěti vrcholů (v rozmezí mezi 1 600 až 1 900 metry) a překonáte 6 700 výškových metrů. Přitom si ani jednou nesundát...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Lammertalerhof
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 717 Kč/os.
Hotel Alla Rocca

Hotel Alla Rocca

Itálie Itálie - Varena
polopenze vlastní doprava bez skipasu
Od 2 013 Kč
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 110 Kč/os.
Sport Hotel Pampeago
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 616 Kč/os.