Vysoké nad Jizerou - Šachty - aktuální report z 17.02.2019 - SNOW.CZ

Vysoké nad Jizerou - Šachty | aktuální report z 17.02.2019

Vysoké nad Jizerou - Šachty - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Vysoké nad Jizerou - Šachty:
autor: MA-lyžařka
hodnocení:
návštěva od: 17.02.2019 do: 17.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší rodinné lyžařské středisko na kraji obce Vysoké nad Jizerou. V rámci akce skipas zdarma z časopisu SNOW jsme vyrazili do Krkonoš užit si další krásný slunečný den na horach.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Deset sjezdovek modrých a červených, každý lyžař si zde najde tu svoji. Z horních stanic vleků je nádherný výhled na vrcholky Krkonoš.

Sněhové podmínky:

Sněhu je na sjezdovkách dostatek, ráno jsme jezdili na krásném manšestru. Červené sjezdovky č. 1 a 2 jsou pěkně dlouhé, ale lesní části poměrně úzké. Díky tomu ale zase byla sjezdovka č. 2 až do odpoledních hodin ve stínu vysokých stromů pěkně tvrdá a nerozhrabaná. My si tak mohli užít parádní lyžovačku a suprově řezat oblouky. Ostatní sjezdovky začaly během dne lehce povolat, ale pořád byly pěkně sjízdné. Uchvátila nás modrá č. 4, sice se jede kousek po zasněžené cestě, ale pak se otevře v širokou a dlouhou sjezdovku, na které jste úplně sami!

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Při vstupu do areálu vás přivítá nafukovací brána. Všechny vleky byly v provozu. Ve středisku je servis a půjčovna lyží a snowboardů.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V neděli a za krásného počasí se dalo očekávat hodně lidi. U kasy v půl deváté fronta nebyla. Nejvíce lidí jezdilo na kotvě a fronty byly tak na 5 až 10 minut. U menších talířkových vleků byly fronty minimální.

Občerstvení a aprés-ski:

U vstupu do areálu se nachází restaurace Šachty a výborně zásobený bufet s venkovním posezením. Hned vedle je na konci sjezdovky Cukrárna, kde nabízejí čerstvé zákusky. Na Větrově je bufet u Zdeničky, má teplé i i studené dobroty.

Doprava do střediska a parkování:

Jeli jsme autem od Rejdic a silnice byla v ranních hodinách namrzlá. Parkoviště hned u sjezdovky a u horní stanice je zdarma a dostatečně velké a bez problému jsme zaparkovali. Škoda jen, že bylo cele pokryté ledem. Odpoledne jsme pokračovali směrem ma Jilemnici a tam byla silnice bez ledu a sněhu.

+ plusy

  • Sjezdovky pro sportovní lyžaře i začátečníky
  • Příjemné občerstvení

- mínusy

  • Led na parkovišti
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19.03.2019  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: JenaJena
hodnocení:

Poprvé v životě jsem lyžovala v Šachtách ve Vysokém nad Jizerou. Stalo se tak díky časopisu SNOW. Nikdy mě zdejší skiareál nelákal už kvůli příznačnému názvu. Věděla jsem, jak vypadá podle mapy - dvě užší sjezdovky vedoucí převážně lesem, a to severovýchodním směrem. Dost často jsem cestou kolem vid...

zobrazit celý report

03.03.2019  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: lopata12
hodnocení:

Ačkoliv to ráno nevypadalo s počasím dobře, počasí se nakonec vybralo a lyžování bylo velmi příjemné, jelikož ranní počasí si myslím odradilo spoustu lidí, a tak na vlekách nebyly fronty a sjezdovky byly poloprázdné. Takže celkový dojem bylo velmi příjemné. Určitě toto středisko mohu jak pro dospělé...

zobrazit celý report

09.02.2019  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: Joho
hodnocení:

Jelikož se jedná o naše oblíbené středisko, tak se sem vždy rádi vracíme. V sobotu jsme tu byli již potřetí a vždy to bylo super. Velké parkoviště, dostatek sněhu, méně lidí, upravené sjezdovky a nakonec i dobré počasí.
V areálu je celkem 5 vleků - 4 pomy a 1 kotva. Nejvíce vytížená je kotva po je...

zobrazit celý report

15.12.2018  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: Dája71
hodnocení:

Na víkend jsme se synem plánovali nějakou pěknou úvodní letošní lyžovačku. Bohužel naše dva nejoblíbenější areály v Krkonoších nějak zaspaly příchod zimy a neotevřely ani jednu sjezdovku. Váhali jsme tedy mezi Vítkovicemi a Tanvaldským Špičákem. Nakonec dopadlo všechno jinak, syn onemocněl, a tak js...

zobrazit celý report

19.03.2018  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: OtaR
hodnocení:

Kdo by řekl, že tak parádní lyžování bude na sklonku lyžařské sezóny v menším rodinném areálu ve Vysokém nad Jizerou. Přiznám se, že v hlavní návštěvní sezóně bych si spíš vybral sousední "Jabloneček", který má o něco delší, ale hlavně širší sjezdovky, ale jelikož tak trochu nepochopitelně přestali ...

zobrazit celý report

20.02.2018  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: lopata12
hodnocení:

Skvělé středisko jak pro dospělé, tak hlavně pro děti. Projeli jsme všechny sjezdovky, výborně upravené, podpořené nádherným počasím.

zobrazit celý report

19.02.2018  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: ka
hodnocení:

V pondělí 19.2.2018 jsme lyžovali v areálu Šachty ve Vysokém nad Jizerou. Areál má dvě modré sjezdovky využívané především dětmi, které zde mohou získat jistotu na lyžích. Pro zkušenější lyžaře tu jsou dvě červené sjezdovky ústící k jedné kotvě. Při návštěvě jsme rádi využili skipas zdarma z časopis...

zobrazit celý report

11. - 17.03.2017  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: Bubla
hodnocení:

Středisko, i když menší, má několik výrazných plusů – počet a rozmanitost sjezdovek, převýšení hlavních sjezdovek 188 m, severovýchodní svahy kam se na jaře neopírá slunce, pomy vhodné pro děti a začátečníky, kvalitní zasněžovací systém, menší zalidněnost, rodinná atmosféra.
Nevýhodou je nižší nad...

zobrazit celý report

17.03.2017  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: bradlovv
hodnocení:
Jezdíme pravidelně, krásné hravé tratě, za pěknou cenu. Včera krásně upraveno, sluníčko svítilo, lidí tak akorát.

11.03.2017  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Kamarádi nás vytáhli na Šachty, sjezdovka odkloněná od sluníčka nás nalákala. Parkování u hlavní cesty bylo zaplněné tak z poloviny, na sjezdovkách bylo taky volno, dole u nástupu na kotvu fronty žádné. Modrá sjezdovka Turistická není v provozu. Sněhu ve Vysokém nad Jizerou na sjezdovkách hodně, jen na té pravé (při pohledu dolů) s názvem Stará je v nižší části pár vydřených míst, ale jsou docela dobře vidět a dá se jim v pohodě vyhnout. Levá pista Nová je souvislá. Obě sjezdovky nejsou úplně nejširší, což může omezovat při velkém počtu snowborďáků a lyžařů, ale dnes to to nebyl žádný hendikep. Pozitivně překvapila konzistence sněhu. Přijeli jsme až na 11. hod., ale i tak byl ve střední a nižší pasáži sníh vespod tuhý a dobře „vodivý“. I když sníh v průběhu dne měkl, tak muldy se netvořily a těsně před 16. hod. byl v některých místech pořád podklad přituhlý. V noci má mrznout, přes den má být polojasno, takže podmínky pro nedělní lyžování zde budou skvělé.

02.02.2017  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: lopata12
hodnocení:

Skvělý, skvělý, skvělý. Vyšlo počasí, jelikož bylo sluníčko. Krásný přírodní sníh, který držel.

zobrazit celý report

30.01.2017  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: Rizanx
hodnocení:

Lyžovačka výborná, lidí málo, krásné počasí, kvalitní povrch sjezdovek po celý den. V restauraci rozumné ceny. Kazila to jen ta kotva. Na celý den by to nebylo, ale ty 4 až 5hod. se to vydržet dá.

zobrazit celý report

22.03.2016  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: sedmihlasek
hodnocení:

Dva dny volna a snaha o jedno z posledních lyžování sezóny 2015/16 nás zavedla do areálu Šachty u Vysokého nad Jizerou. Bohužel se stále nezměnil problematický přistup od parkoviště k pokladnám, kdy v jarních měsících, bez sněhové pokrývky, se lyžaři brodí bahnitou loukou. Sice je snaha pomoci tomu ...

zobrazit celý report

02.03.2016  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: OtaR
hodnocení:

Když vynechám menší Kozákov, který má sice zasněžování, ale ani tak neudrží sněhovou pokrývku při slabší zimě dlouho, tak je areál ve Vysokém nad Jizerou tím nejbližším ve směru od Semil. Přesto jsem se na jeho návštěvu vydal až po poměrně dlouhé době. Nic se ve Vysokém za několik posledních let nez...

zobrazit celý report

31.01.2016  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: sejk68
hodnocení:

A na závěr našeho tripu jsme se již v neděli obraceli směrem k domovu, tak naše volba padla na středisko Šachty ve Vysokém nad Jizerou, kam jsme přijížděli ve směru od Sklenařic, kde je hospoda Mexiko, v níž se točily interiéry filmu Krakonoš a lyžníci. Jinak cesta nic moc, opět samá díra až do Vyso...

zobrazit celý report

03. - 04.02.2014  | Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: sejk68
hodnocení:

V pondělí bylo celkem hezky, tak jsem jel lyžovat do areálu Šachty u Vysokého nad Jizerou. Vzhledem k mým zkušenostem např. v Herlíkovicích jsem si od tohoto střediska nic nesliboval. Ráno jsem tam přijel již v 08.15 hodin - na parkovišti, které je od areálu asi 100 m, byla ještě asi tři auta.

Ar...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Neuwirt
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 327 Kč/os.
Johannesbad Hotel St. Georg
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 518 Kč/os.
Sportpension Geisler
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 349 Kč/os.