Garmisch-Partenkirchen - Classic - aktuální report z 22.02.2019 - SNOW.cz

Garmisch-Partenkirchen - Classic aktuální report z 22.02.2019

  průměrné hodnocení:

Německo Německo - Bavorsko

Garmisch-Partenkirchen - Classic - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Lukanius
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.02.2019 do: 22.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Společně s nákupem skialpových bot jsem podniknul jednodenní výpad na sjezdovky. Ga-Pa jsem zvolil kvůli blízkosti z CZ společně s určitou legendárností tohoto střediska. Přeci jenom je to klasika a něco do sebe to má.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Široké, přehledné a relativně bezpečné. Protože se některé sjezdovky kříží, jsou zde vybudovány podjezdy, ale i ty jsou široké a bezvadně osvětlené. Modré velice pomalé, červené tak ujdou a černé bezvadné. Prudké pasáže vystřídá dlouhatánský červený dojezd, kde potkáte hádek školičky.

Sněhové podmínky:

Na konec února panovalo teplé počasí, takže ráno prima, odpo už rozbředlý sníh. Nejdéle to vydrželo na černé. Ranní přípravu jsem viděl provedenou už lépe, ale i hůře.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dlouhé přibližovací lanovky, kde strávíte věčnost. Nahoře o trošku lepší (supr je Kandahar-Express s mezistanicí - únik na modrou), ale ostatní sedačky jsou pomalé a historické a nečekal jsem v Německu "skanzen".

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na pátek to docela ušlo. O víkendu to musel být masakr, protože i místní, s kterými jsem se bavil na lanovce, byli raději na lyžích v pátek. Mnoho anglických rodin.

Občerstvení a aprés-ski:

Navštívil jsem dvě horské boudy na dopolední kafe (Kreuzalm, 1,8 €) a odpo špagety a nějaká limča (Garmischer Haus, 8 €). První bouda se mi líbila moc, druhá o trošku míň.

Doprava do střediska a parkování:

Zcela bezproblémů. Cesta z hranice CZ/D přes Strážný, Freyung, Aicha, A3, A92, B2R a A95 mi zabrala cca 4 hod. Největší zdržení cestou zpět v páteční špičce v Mnichově (cca 45 min) - celkem tedy cca 5 hod. S kartou hosta máte lokálku gratis, auto tedy je možné nechat před ubytováním.

+ plusy

 • černé sjezdovky
 • legendární středisko
 • vysoký poměr červených sjezdovek

- mínusy

 • pomalé lanovky v horní části střediska
 • trošku drahota, blízkost Mnichova je znát v cenách
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.12.2019  | Garmisch-Partenkirchen - Classic

 • autor: doum25
 • hodnocení:

Druhý den našeho pobytu v Ga-Pa jsme vyrazili do příměstského střediska Garmisch-Classic. Počasí bylo opět velmi proměnlivé. Vzhledem k nedostatku sněhu (údolí úplně bez sněhu) byla otevřena sotva polovina střediska, všechny sjezdy do údolí (města) byly uzavřené.

Whakapapa

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Ovčárna - Praděd

Zugspitze

Sölden

SNOW tipy