Obertauern - aktuální report z 20.12.2013 - SNOW.CZ

Obertauern | aktuální report z 20.12.2013

Obertauern - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Obertauern:
autor: Rychle
hodnocení:
návštěva od: 20.12.2013 do: 20.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Plně vybavené středisko, ve kterém si každý najde to své - od začátečníka, až po experta.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku se nachází 110 kilometrů sjezdovek všech obtížností, z čehož 60 kilometrů by měly být modré sjezdovky. Pocit převahy lehkých sjezdovek jsem ale neměl. Spíš byly občas nepříjemné přejezdy, na kterých bylo nutno bruslit (nejhorší byl příjezd k sedačce Schaidbergbahn a Seekareckbahn).

Výborná je ale obousměrná Tauernrunde, což je menší Sella ronda, ale ne okolo hory, ale kolem města. Z toho plyne další výhoda a to, že v průběhu dne si lze najít optimální sněhové/sluneční podmínky.

Zradou je sjezd z hory Gamsleitenspitz. Ve středisku je několik černých sjezdovek, které jsou upravované a bezproblémů sjízdné. Pokud se vydá lyžař pouze s touto znalostí na tento kopec, může lehce pohořet. Tento sjezd je totiž neupravovaný a nahoře velmi prudký. V kombinaci s podmínkami, které v danou chvíli panují, pro většinu lyžařů pravděpodobně nesjízdný. Já jsem zažil zmrzlé muldy. Možná by to chtělo nějakou ceduli na tento fakt upozorňující (pokud tam je, tak se omlouvám, já ji neviděl).

Sněhové podmínky:

Převážně polojasno, lehký mráz, sjezdovky pevné, krásně vysněžené. Po obědě se na černých začaly dělat muldy. I v pozdním odpoledni se ale stále daly najít sjezdovky s bezvadnou sněhovou podložkou. Pouze na sjezdovce z Gamsleitenspitz byly nejen muldy, ale také kameny a několik vydřených míst.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jedna lanovka kabinková, jedna mixovaná a spousta odpojitelných sedačkových, z toho hodně z nich s bublinou, takže komfortní a rychlý přesun v rámci celého areálu. Jelikož zde nejsou žádné větší převýšení nebo sáhodlouhé sjezdovky, tak ani nevadí pouze jedna kabinková lanovka, naopak je výhodou, že se člověk nemusí neustále vyzouvat, přenášet a nazouvat lyže.

Jinak neocenitelnou výhodou střediska je možnost nastoupit na lyže přímo z hotelu, to se v Rakousku moc nevidí.

Zalidněnost:

Všechny lanovky bez čekání. Taktéž na sjezdovkách bez problémů. Pouze na černé u Schaidbergbahnu bylo občas nepříjemně plno.

Občerstvení a aprés-ski:

Jelikož je středisko obtočeno kolem celého městečka, tak nabídka restaurací a aprés-ski je skutečně nepřeberná. Restaurace jde najít taktéž přímo na sjezdovkách.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy přes Linec trvá cesta cca 5,5 hodiny. Ačkoliv středisko leží ve výšce téměř 1 800 metrů, tak cesta v průsmysku byla bezproblémů (byla pouze mokrá).

Všechna parkoviště leží bezprostředně u nástupu u některé z lanovek, takže není nutné podstoupit sáhodlouhý přesun k lanovce a naopak po lyžování je lyžař hned u auta.

+ plusy

 • Široká nabídka sjezdovek od lehkých až po sjezd z Gamsleitenspitz
 • Obousměrná Tauernrunde - něco jako Sella ronda, ale okolo města
 • Kabinky či sedačky s bublinami
 • Hotely přímo u sjezdovek, není nutno dojíždět autem
 • V případě, že se dojíždí, parkoviště přímo u lanovek
 • Krásná horská panoramata

- mínusy

 • K některým vlekům nutno dobruslovat
 • Není žádné varování před sjezdem z Gamsleitenspitz - neupravovaná sjezdovka
 • V případě horších podmínek, bude asi na sjezdovkách řádit "bílé peklo"
 • Taktéž příjezd do střediska bude za těchto podmínek komplikovaný
 • Chybí velmi dlouhá sjezdovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.11.2017  | Obertauern

autor: vlcetin
hodnocení:

Sobotní pohoda v Obertauernu: dopoledne krásné počasí, při odjezdu začínající sněžení. Výborný sníh, převážně přírodní, otevřena většina sjezdovek. Příjemná restaurace Die Talstation, krásná nová budova Gamsmilchbar.

zobrazit celý report

01. - 02.04.2017  | Obertauern

autor: Milka
hodnocení:

Obertauern jsme dosud neznali a pro návštěvu ho zvolili jen proto, že jako jedno z mála ještě nabízí 100 % otevřených sjezdovek. Přivítala nás poměrně rozlehlá a přesto vcelku kompaktní houpačka s docela rychlými přejezdy mezi jednotlivými částmi areálu.

zobrazit celý report

18. - 22.01.2017  | Obertauern

autor: Lucik
hodnocení:

Do Obertauernu jsem se vydala poprvé. Středisko slibovalo 110-170 cm sněhu a velký výber sjezdovek. Sjezdovky byly otevřeny všechny a sněhu dostatek. Počasí bylo luxusní - azuro po celou dobu pobytu. Jediné melé mínus bylo poměrně dost lidí. Velký výběr sjezdovek, každý si zde určitě najde to svoje....

zobrazit celý report

11.12.2016  | Obertauern

autor: parezzbablu
hodnocení:
Vše podstatné shrnul v "reportu":http://snow.cz/strediska/reporty/2941-obertauern Radek Holub, který byl na Obertaurnu o dva dny dříve než my. Takže já jen mohu potvrdit jeho slova. Nedělní zalidněnost - největší koncentrace lidí byla u lanovek Seekarspitz a Kringsalm. Tam se občas vytvořila i cca 5- až 7minutová fronta. A na sjezdovce 5a docela mraveniště. Jinak bezfrontové ježdění v podstatě po celém areálu. Nejvíce se nám líbilo na sjezdovkách okolo kabinky Zehnerkarbahn, kterážto zůstává celý den ve stínu a neláká tolik slunce chtivých lyžníků, vydržela v perfektním stavu až do odpoledne. Posledních pár jízd jsme si dali na variantách okolo lanovky Edelweiss. Na padla se zatáhlo a začalo sněžit... tak se snad další lyžníci dočkají i nějakého toho přírodního sněhu.

08. - 09.12.2016  | Obertauern

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Obertauern je jedním z míst, které problémy se sněhem moc nepostihují ani v těch nejslabších zimách. Každoročně se tu lyžuje od listopadu a aktuálně už je v provozu skoro vše, a to za příjemných jarních teplot, ale bez roztékajícího se sněhu.

zobrazit celý report

06. - 09.12.2016  | Obertauern

autor: Tomajs
hodnocení:
Sněhové podmínky ve středisku jsou dostačující, tratě výborně upravené, takže si lze užít všechny sjezdovky kromě jediné, a to té nejprudší, ale to není žádný problém. Služby bezproblémové asi jako všude v Rakousku a v týdnu bylo i příjemně málo lidí, mohu jen doporučit.

03. - 04.12.2016  | Obertauern

autor: ACS
hodnocení:

Prvni prosincovy vikend me zavedl do Hornich Taur. Stejne jako pred 14 dny na Kaprunu tak ani tady nebyl prirodni snih. Na sjezdovkach lezelo od 20 do 80 cm technickeho snehu, avsak jejich uprava byla perfektni. Plotny se zacaly delat az odpoledne, coz ale mym ostrym lyzim nevadilo. :-) Slunicko, as...

zobrazit celý report

15.04.2016  | Obertauern

autor: dalda
hodnocení:

Dubnové lyžování po vydatném sněžení s relativně dobrým počasím. Ve čtvrtek napadlo cca 10 až 15 cm, sjezdovky byly upravené, okolní příroda krásně zasněžená.

zobrazit celý report

05.04.2016  | Obertauern

autor: patiko9
hodnocení:

Na jednodenní lyžování jsme nemohli zvolit lepší středisko ve slušné dojezdové vzdálenosti (z ČB 300 km). Středisko bylo otevřené úplně celé. Tento den bylo v nížinách přes 20 stupňů (Salzburg dokonce 27). Ráno a dopoledne ale super lyžování.

zobrazit celý report

18. - 19.03.2016  | Obertauern

autor: emilio
hodnocení:

Obertauern sa nachádza v oblasti Salzburských Álp, ktorá je zvyčajne z hľadiska snehovej pokrývky veľmi spoľahlivá. Ideálne snehové podmienky tu môžete očakávať od konca novembra až do začiatku mája. Lyžiarske stredisko je situované uprostred nádhernej prírody v nadmorskej výške medzi 1 630 a 2 313 ...

zobrazit celý report

27. - 29.02.2016  | Obertauern

autor: super
hodnocení:

Dojem vytváří především počasí, a to bylo po všechny 3 dny téměř stejné. Ráno po příjezdu špatná viditelnost, především ve vyšších polohách mlha, která se postupně rozplynula a pak skvělé lyžování.

zobrazit celý report

11. - 13.12.2015  | Obertauern

autor: olaf
hodnocení:

Sněhová jistota na začátku sezóny! I přes hojně navštěvovaný sobotní Ski Opening si člověk v Obertauernu dosytosti zalyžoval.

zobrazit celý report

18.12.2015  | Obertauern

autor: Rychle
hodnocení:
Snehove podminky se v prubehu dne hodne menily. Po ranu bylo krasne tvrdo, zatimco po 12. hodine zvlaste jizni a zapadni svahy byly hodne rozmekle. Tam se objevila i vydrena mista. Na Gamsleitenu a Zehnerkahru bylo tvrdo az do konce. Ledovatych mist bylo ale minimum. Na modrem okruhu byl napul zavreny prejezd kolen Angerbahnu. Projet ale slo. Osobne se mne nejvic libil nejvic cerny sjezd kolen Scheidbergbahn, coz je aktualne nejtezsi otevrena sjezdovka.

08. - 09.12.2015  | Obertauern

autor: martinkun
hodnocení:

V úterý a ve středu jsem na doporučení navštívil Obertauern a musím řict, že středisko v ničem nezklamalo. Na bídné sněhové podmínky, které momentálně panují, byl tohle nadprůměr a jsem rozhodně rád, že jsem středisko navštivil. Jedině, co mi snad zkazilo dojem, bylo hodně hluchých míst a přejezdů. ...

zobrazit celý report

21.03.2015  | Obertauern

autor: CHLASTAVA
hodnocení:

Krásné alpské středisko na vysoké úrovni. Sjezdovky jsou rozložené dokola nad městečkem Obertauern s několika přemostěními silnice, která toto lyžařské středisko protíná. Je tedy možné po směru nebo proti směru hodinových ručiček za jeden den obkroužit celým areálem.

zobrazit celý report

12. - 15.03.2015  | Obertauern

autor: janousekml
hodnocení:

Středisko zklamalo má velká očekávání. Bohužel jsem se nechal zaslepit magickým číslem 100 km sjezdovek. Celých 56 % je modrých. Horní pasáže sjezdovek jsou vesměs červené, občas černé a protínají je modré, které vládnou i spodním pasážím. Z mého pohledu je středisko ideální především pro rodiny s d...

zobrazit celý report

06.02.2015  | Obertauern

autor: nemozny
hodnocení:
Perfektní středisko, 90 km sjezdovek propojených do červené a zelené "Rondy", perfektní sníh, perfektní sjezdovky, jen počasí bylo perfektní pouze dopoledne, pak sněžilo. Celkově 6 z 5 hvězdiček.

18.01.2014  | Obertauern

autor: Dj_Eman
hodnocení:

Obertauern je areál situovaný v 1 632-2 313 m n. m., což mu i v letošní teplé zimě zaručuje určitou sněhovou jistotu. Stokilometrová porce sjezdovek zajistila skvělou zábavu na celý den, ale středisko by neurazilo ani na dva až tři dny důkladného zkoumání.

zobrazit celý report

17.12.2013  | Obertauern

autor: luka
hodnocení:
Krásné počasí a levné skipasy v rámci Tauern Skitag - ideální kombinace pro mnoho návštěvníků včetně nás. Občasné fronty před lanovkami málokdy delší než 5 minut a zejména dopoledne výborné lyžování, místy hustší provoz, ale se vždy dala nalézt poloprázdná sjezdovka. Maximální spokojenost :-)

08. - 12.01.2013  | Obertauern

autor: julo

V stredisku Obertauern som bol 1x. Dojem na mna spravilo výborný. Trošku pripomína charakterom rakuský Nassfeld a Saalbach Hinterglemm.

Stredisko sme navštívili těsne po 3 králoch, kedy je v Rakusku volnejšia sezóna a menej lyžiarov. Počasie nám zabezpečilo poriadnu nádielku čerstvého prašanu. Id...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Obertauern

Lyžařské zájezdy

Parkhotel Kirchberg
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 518 Kč/os.
Résidence Le Valset
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 709 Kč/os.
Residence Serrada
Orientační cena za noc vč. skipasu 873 Kč/os.