Kitzbühel - aktuální report z 27. - 29.12.2013 - SNOW.CZ

Kitzbühel | aktuální report z 27. - 29.12.2013

Kitzbühel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kitzbühel:
autor: eva
hodnocení:
návštěva od: 27.12.2013 do: 29.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Střediska Kitzbühel a Hollersbach tvoří propojenou oblast s celkem 170 km sjezdovek a patří mezi nejprestižnější místa v Rakousku. Spojuje je obří kabinová lanovka 3S-Bahn. Nadmořská výška je až 2 000 m. Hlavní spojení z městečka Kitzbühel je kabinkovou lanovkou, odkud si můžete sjet známý Hahnenkamm - sice ne celý po závodní trase, ale lehčí verzí. Další hlavní lanovka Fleckalmbahn vede z Kirchbergu a na opačné straně areálu je ještě kabinovka Alpen1.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Různých obtížností, převažují červené. První den návštěvy byly některé sjezdovky po ránu neupravené, druhý den jsme se již dočkali manšestru, ale bohužel vzhledem k teplému počasí se tvořily brzy boule. Třetí den nasněžilo během noci a sněžení pokračovalo celý den.

Sněhové podmínky:

Sněhu pomálu, většinou technický, místy se objevovaly kamínky. Mimo sjezdovky téměř žádný. Vzhledem k teplému počasí se tvořily boule, ale kvalita celkem slušná, nebyl mokrý.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Od mé poslední návštěvy před třemi lety se areál dočkal modernizace v části Hollersbach - nová kabinková lanovka z Jochbergu nahradila pomalou dvousedačku a pomu, na kterou se následně přesedalo. Odshora se tak nabízí nádherný dlouhý sjezd po červené sjezdovce s komfortní dopravou nahoru. Další nová šestimístná sedačka je v Resterhöhe, takže konečně i tuto další krásnou sjezdovku lze příjemně využívat. Inovaci by zasloužila i pomalá čtyřsedačka Hochsaukaser u černé sjezdovky na nejvyšším místě Kitzbühelu - obvykle tam bývá dobrý terén a málo lidí i tehdy, když ostatní místa jsou rozježděná a plná boulí.

Zalidněnost:

Hollersbach byl v pátek přiměřeně zalidněný, netvořily se fronty, snad jen odpoledne u Resterkogelu při návratu lidí k parkovišti. Sobotu jsem trávila v Kitzbühelu - lidí všude plno, ale fronty ještě snesitelné. Poslední den sněžilo a byla mlha, lidí minimálně.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurací plno, ceny průměrné. V Kitzbühelu u hlavní kabinkové lanovky je skiservis, velká půjčovna a úschovní boxy.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava busem CK a skibusem, parkování bez problémů. Skibusy jezdí jednak trasu Mittersill-Kitzbühel (celkem hodinu), po cestě lze vystoupit na zastávce Pass Thurn a Jochberg. Z Mittersillu další trasa vede do Hollersbachu ke kabinkové lanovce. Jede odtud i vlak, na který platí skipas, ale k lanovce musíte déle pěšky. Další místní skibusy jezdí v Kitzbühelu. Hlavní parkoviště je pod kabinkovou lanovkou u sjezdovky Hahnenkamm.

+ plusy

  • kvalitní dlouhé sjezdovky
  • moderní přepravní zařízení
  • nová kabinková lanovka v Jochbergu a sedačka v Resterhöhe

- mínusy

  • horší kvalita sjezdovek v době návštěvy
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02. - 09.03.2019  | Kitzbühel

autor: filipek.cihla
hodnocení:

Již podesáté jsem navštívil rakouská střediska, která spadají pod Kitzski - jedná se o několik areálů od Kitzbühelu po Hollersbach, které jsou vzájemně propojené až na jednu výjimku. Celkem tvoří 230 km sjezdovek a na sjezdovku vás vyveze 57 lanovek.
Letos byly naše jarní prázdniny až v březnu, ni...

zobrazit celý report

25. - 27.02.2019  | Kitzbühel

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Kitzbühel patří mezi nejznámější rakouská lyžařská střediska. Skládá se z hlavní lyžařské houpačky Kitzbühel – Kirchberg – Jochberg – Mittersill, která je doplněna samostatným středně velkým areálem Kitzbüheler Horn a dále menšími samostatnými svahy Gaisberg a Bichlalm.

zobrazit celý report

25. - 26.02.2019  | Kitzbühel

autor: Sparťan
hodnocení:

Po dvou dnech skvělého lyžování na Kaprunu mířím nyní do Kitzbühelu trochu s obavami, zda budou sněhové podmínky v těchto skoro letních teplotách taky tak dobré. :-( No a bylo to skoro super lyžování. Jen na jižních stráních to bylo trošku měkčí, ale na severních to bylo dosti zmrzlé a na Streifu to...

zobrazit celý report

15.02.2019  | Kitzbühel

autor: cestmir
hodnocení:

Na poslední den naší dovolené jsme si nechali poslední dvě lokality v oblasti Kitzbühelu - Jochberg a Resterhöhe. A opět jsme byli maximálně spokojení. Krásně upravené sjezdovky a zajímavý snowpark v nás zanechaly hluboké zážitky. Sjezdovky se rozkládají ve vysokohorské scenérii.

zobrazit celý report

13.02.2019  | Kitzbühel

autor: cestmir
hodnocení:

Návštěva tohoto legendárního střediska a sjezdovky Streif byl dlouho očekávaný zážitek. Dvoudenní vytrvalé sněžení v předchozích dnech a slunečné počasí nasvědčovalo skutečnosti, že jsme na správném místě ve správnou dobu.

zobrazit celý report

06. - 10.02.2019  | Kitzbühel

autor: lapierre
hodnocení:

První lyžování v Kitzbühlu v životě a veskrze pozitivní zkušenost. Měl jsme obavy ze snobského střediska, kde je lyžování až na druhém místě, tak jsme se mu dlouho vyhýbali a navštívili ho až jako poslední velké středisko v Rakousku. Nyní bych ho řadil do top 5, možná i top 3 v Rakousku.

zobrazit celý report

12. - 14.01.2018  | Kitzbühel

autor: radek1
hodnocení:

Do Kitzbuhelu jsme vyrazili na prodloužený víkend, který sliboval přívětivou předpověď počasí, která se do puntíku vyplnila, jen v neděli bylo nutno se dostat nad 1 500 m n. m., níže byla mlha.

Každý den jsme jezdili v jiné části střediska:

  • první den Panoramabahn a okolní sjezdovky
  • druhý den ...
zobrazit celý report

28.01.2017  | Kitzbühel

autor: sedlikonen
hodnocení:
Zatim nejlepsi lyzovacka v Rakousku... Malo lidi a super upravene sjezdovky.

29.11.2016  | Kitzbühel

autor: HausGassner
hodnocení:
Pro pondelni rano jsme vybrali rychlou lyzovacku na Pass Thurn, soucast arealu KitzSki. Z Mittersillu jsme nevyjizdeli nahoru do sedla autem, ale zvolili jsme novejsi cestu do Hollersbachu k lanovce Panoramabahn. Ta nas pres mezistanici Breitmoos zavezla do 1 900 m na Resterhoehe. Tady fucelo a bylo asi minus deset stupnu. Zjistili jsme, ze v provozu jsou jen dve lanovky: Resterkogel a Hanglalm. Na Resterkogelu tradicne trenovali profi slalomari (reprezentace Koreje, Chorvatska a dalsi), cili jsme se presunuli na trosicku slunnejsi (a teplejsi) Hanglalm. Zhruba dve hodiny jsme zde jezdili na tvrdem dobre upravenem povrchu (mix prirodniho a technickeho snehu) a za tu dobu videli mozna 5 dalsich lyzaru. Kolem jedenacte bylo treba vratit se do udoli. A nam bylo lito opoustet prakticky privatni lyzovacku se super vyhledy na panorama Vysokych Taur. Dobre upravene sjezdovky, smes prirodniho a technickeho snehu. Velky parking v Hollersbachu u Panoramabahn, zdarma.

26.02.2016  | Kitzbühel

autor: Sparťan
hodnocení:

Na pár dní si s partou kamarádů odskakujeme z Krkonoš zalyžovat do Rakouska. Dnes je na pořadu slavný Kitzbühel.
Do areálu nastupujeme v Jochbergu, kde před pár lety k naprosto dokonalé sjezdovce vyrostla i moderní kabinka. Je zde velmi málo lidí, ale to se mění po přejezdu kdysi nejdražší kabinko...

zobrazit celý report

21.12.2015  | Kitzbühel

autor: Rychle
hodnocení:

Zklamání, zklamání a ještě jednou zklamání. Předtím jsem navštívil Obertauern a Kals a obě střediska byla co do sněhových podmínek na daleko vyšší úrovni než slovutný Kitzbühel. Rozměklý sníh a především vydřená místa toho byla bohužel důkazem. Chápu, že letošní zima je, jaká je, ale jde to i lépe, ...

zobrazit celý report

07.03.2015  | Kitzbühel

autor: sipa32
hodnocení:

Lyžování v Kitzbühelu jsme si naplánovali jako jednodenní zastávku cestou do Zell am See. Chtěli jsme poznat toto vyhlášené středisko a zejména na vlastní oči, resp. lyže, zažít legendární sjezdovku Streif. Díky absolutně dokonalému slunečnému počasí byl den v tomto středisku opravdu dokonalý.

zobrazit celý report

19.01.2014  | Kitzbühel

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Kitzbühelské Alpy s 1 000 km sjezdovek v 10 střediscích na území 50 x 30 km jsou jednou z nejkoncentrova­nějších lyžařských oblastí na světě – nejenže je pokrývá jeden superskipas (All Star Card), ale díky tomu, že autem jsou i ta nejvzdálenější místa od sebe zhruba hodinu jízdy, zcestovalý lyžař je ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Chalet Lions Blancs
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 032 Kč/os.
Hotel Gasthof Stangl
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 854 Kč/os.
Familienhotel Rotspitz
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 182 Kč/os.