Kitzbühel - aktuální report z 19.01.2014 - SNOW.CZ

Kitzbühel | aktuální report z 19.01.2014

Kitzbühel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Kitzbühel:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 19.01.2014 do: 19.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kitzbühelské Alpy s 1 000 km sjezdovek v 10 střediscích na území 50 x 30 km jsou jednou z nejkoncentrova­nějších lyžařských oblastí na světě – nejenže je pokrývá jeden superskipas (All Star Card), ale díky tomu, že autem jsou i ta nejvzdálenější místa od sebe zhruba hodinu jízdy, zcestovalý lyžař je během týdne zvládne z velké části opravdu projet.

Nejslavnějším střediskem přímo v srdci tohoto pohoří je Kitzbühel se 170 km sjezdovek v obřím komplexu, zahrnujícím i Kirchberg a Mittersill. Celkovou délkou sjezdovek jej sice předčí Skiwelt Wilder Kaiser, ale plošně nejrozsáhlejší je právě kitzbühelská aréna. Za dobrých sněhových podmínek se tím otevírá úctyhodná plocha volného terénu a každopádně daleké safari přes hory a doly, na které padne celý den. Velmi praktickou a zároveň příjemnou ubytovací základnou je městečko Kirchberg – je mnohem kompaktnější než Kitzbühel a s jednodušším přístupem do epicentra lyžařského areálu.

Ještě před pár dny se oblast potýkala s jarem v rozpuku a akutním nedostatkem sněhu i mrazu, kvůli kterému se podařilo zprovoznit „jen“ dvě třetiny sjezdovek a všechna hlavní spojení. V úterý se počasí konečně proměnilo – začalo mrznout a přidalo se i sněžení ve všech polohách, takže sjezdovky se mohou zotavit a lyžařské podmínky být během pár dní klidně i luxusní.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ani ne dvoutisícové svahy Kitzbühelských Alp vypadají krotce, ale jsou poměrně strmé – eldorádo hlavně sportovnějších a teprve pak i pohodových lyžařů. Leckteré modře značené tratě mají mimo jiné(!) i lehký úsek, ale zárovEň nezřídka pěkně propadavý hang, obdobně červené a černé. Krásné dlouhé a slušně sportovní sjezdovky vedou z Fleckalmu a Pengelsteinu do údolí (Kirchberg), přehledné dálnice se soustředí do oblasti Resterhöhe a Zweitausender (Mittersill) a nejlepší „černý“ kotel je pod Steinbergkogelem.

Kdo chce projet vše, stráví většinu času na přejezdových cestách, neboť vzdálenosti jsou opravdu velké – vyplatí se dobře promyslet záměr lyžovat vs. poznávat.

Sněhové podmínky:

V neděli otevřeno 100 ze 170 km sjezdovek, tj. vždy alespoň jedna trať podél všech lanovek, naopak uzavřeny většina alternativních variant a některé sjezdy do údolí. Otevřené sjezdovky byly převážně dobře vysněžené, přesto místy – zejména vlivem extrémně teplého nedělního počasí (vítr – fén, v údolí až +16 °C, na vrcholech +6 °C) a zalidněnosti – prosvítal podklad nebo drobné kamínky, na několika místech i nahnědlý sníh. Už během dopoledne sjezdovky změkly jako v dubnu, odpoledne byl rozježděný sníh i v nejvyšších polohách.

Od úterý 21. 1. se pak výrazně ochladilo a napadl sníh, takže podmínky se mohou velmi rychle vylepšovat.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Celý komplex nevídaně omládl v posledních 5 letech – hlavní tahy obsluhují expresní 6- až 8sedačky, které polykají chumel lyžařů jako malinu, standardem jsou vyhřívané sedáky. Z mapy zmizely i poslední archaické exempláře lanovek (Wagstätt, Zweitausender).

Zalidněnost:

V neděli velmi silná, ale s frontami max. do 5 minut. Na nejfrekventova­nějších sjezdovkách bylo chvílemi dost živo, odpolední sjezd do údolí probíhal přímo v chaotickém davu.

Občerstvení a aprés-ski:

Nespočet typických horských chat i moderních restaurací v tradičním tyrolském stylu.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Prahy trvá dle provozu přes Německo 5 až 6 hodin. Pozor, nově je nutná rakouská dálniční známka už od hranic, nikoliv až od sjezdu Kufstein Süd, jako tomu bylo dříve!

+ plusy

 • velká rozloha areálu s možností opravdového cestování
 • převaha náročnějších sjezdovek
 • moderní, expresní a vyhřívané sedačky
 • všudypřítomné informační panely, obrazovky a směrovky
 • téměř jistota vysněženosti hlavních tratí
 • velký výběr cenově dostupného ubytování v okolí

- mínusy

 • mnoho přejezdových cest
 • místy neodpovídající značení obtížností sjezdovek
 • nízká nadmořská výška s rizikem horšího sněhu

Zajímavé odkazy

Tip na ubytování: Hotel Küchl (Kirchberg, 30 m od sjezdovky) - dvoulůžkový pokoj s polopenzí a saunou za 62 až 76 eur / os. a noc

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02. - 09.03.2019  | Kitzbühel

autor: filipek.cihla
hodnocení:

Již podesáté jsem navštívil rakouská střediska, která spadají pod Kitzski - jedná se o několik areálů od Kitzbühelu po Hollersbach, které jsou vzájemně propojené až na jednu výjimku. Celkem tvoří 230 km sjezdovek a na sjezdovku vás vyveze 57 lanovek.
Letos byly naše jarní prázdniny až v březnu, ni...

zobrazit celý report

25. - 27.02.2019  | Kitzbühel

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Kitzbühel patří mezi nejznámější rakouská lyžařská střediska. Skládá se z hlavní lyžařské houpačky Kitzbühel – Kirchberg – Jochberg – Mittersill, která je doplněna samostatným středně velkým areálem Kitzbüheler Horn a dále menšími samostatnými svahy Gaisberg a Bichlalm.

zobrazit celý report

25. - 26.02.2019  | Kitzbühel

autor: Sparťan
hodnocení:

Po dvou dnech skvělého lyžování na Kaprunu mířím nyní do Kitzbühelu trochu s obavami, zda budou sněhové podmínky v těchto skoro letních teplotách taky tak dobré. :-( No a bylo to skoro super lyžování. Jen na jižních stráních to bylo trošku měkčí, ale na severních to bylo dosti zmrzlé a na Streifu to...

zobrazit celý report

15.02.2019  | Kitzbühel

autor: cestmir
hodnocení:

Na poslední den naší dovolené jsme si nechali poslední dvě lokality v oblasti Kitzbühelu - Jochberg a Resterhöhe. A opět jsme byli maximálně spokojení. Krásně upravené sjezdovky a zajímavý snowpark v nás zanechaly hluboké zážitky. Sjezdovky se rozkládají ve vysokohorské scenérii.

zobrazit celý report

13.02.2019  | Kitzbühel

autor: cestmir
hodnocení:

Návštěva tohoto legendárního střediska a sjezdovky Streif byl dlouho očekávaný zážitek. Dvoudenní vytrvalé sněžení v předchozích dnech a slunečné počasí nasvědčovalo skutečnosti, že jsme na správném místě ve správnou dobu.

zobrazit celý report

06. - 10.02.2019  | Kitzbühel

autor: lapierre
hodnocení:

První lyžování v Kitzbühlu v životě a veskrze pozitivní zkušenost. Měl jsme obavy ze snobského střediska, kde je lyžování až na druhém místě, tak jsme se mu dlouho vyhýbali a navštívili ho až jako poslední velké středisko v Rakousku. Nyní bych ho řadil do top 5, možná i top 3 v Rakousku.

zobrazit celý report

12. - 14.01.2018  | Kitzbühel

autor: radek1
hodnocení:

Do Kitzbuhelu jsme vyrazili na prodloužený víkend, který sliboval přívětivou předpověď počasí, která se do puntíku vyplnila, jen v neděli bylo nutno se dostat nad 1 500 m n. m., níže byla mlha.

Každý den jsme jezdili v jiné části střediska:

 • první den Panoramabahn a okolní sjezdovky
 • druhý den ...
zobrazit celý report

28.01.2017  | Kitzbühel

autor: sedlikonen
hodnocení:
Zatim nejlepsi lyzovacka v Rakousku... Malo lidi a super upravene sjezdovky.

29.11.2016  | Kitzbühel

autor: HausGassner
hodnocení:
Pro pondelni rano jsme vybrali rychlou lyzovacku na Pass Thurn, soucast arealu KitzSki. Z Mittersillu jsme nevyjizdeli nahoru do sedla autem, ale zvolili jsme novejsi cestu do Hollersbachu k lanovce Panoramabahn. Ta nas pres mezistanici Breitmoos zavezla do 1 900 m na Resterhoehe. Tady fucelo a bylo asi minus deset stupnu. Zjistili jsme, ze v provozu jsou jen dve lanovky: Resterkogel a Hanglalm. Na Resterkogelu tradicne trenovali profi slalomari (reprezentace Koreje, Chorvatska a dalsi), cili jsme se presunuli na trosicku slunnejsi (a teplejsi) Hanglalm. Zhruba dve hodiny jsme zde jezdili na tvrdem dobre upravenem povrchu (mix prirodniho a technickeho snehu) a za tu dobu videli mozna 5 dalsich lyzaru. Kolem jedenacte bylo treba vratit se do udoli. A nam bylo lito opoustet prakticky privatni lyzovacku se super vyhledy na panorama Vysokych Taur. Dobre upravene sjezdovky, smes prirodniho a technickeho snehu. Velky parking v Hollersbachu u Panoramabahn, zdarma.

26.02.2016  | Kitzbühel

autor: Sparťan
hodnocení:

Na pár dní si s partou kamarádů odskakujeme z Krkonoš zalyžovat do Rakouska. Dnes je na pořadu slavný Kitzbühel.
Do areálu nastupujeme v Jochbergu, kde před pár lety k naprosto dokonalé sjezdovce vyrostla i moderní kabinka. Je zde velmi málo lidí, ale to se mění po přejezdu kdysi nejdražší kabinko...

zobrazit celý report

21.12.2015  | Kitzbühel

autor: Rychle
hodnocení:

Zklamání, zklamání a ještě jednou zklamání. Předtím jsem navštívil Obertauern a Kals a obě střediska byla co do sněhových podmínek na daleko vyšší úrovni než slovutný Kitzbühel. Rozměklý sníh a především vydřená místa toho byla bohužel důkazem. Chápu, že letošní zima je, jaká je, ale jde to i lépe, ...

zobrazit celý report

07.03.2015  | Kitzbühel

autor: sipa32
hodnocení:

Lyžování v Kitzbühelu jsme si naplánovali jako jednodenní zastávku cestou do Zell am See. Chtěli jsme poznat toto vyhlášené středisko a zejména na vlastní oči, resp. lyže, zažít legendární sjezdovku Streif. Díky absolutně dokonalému slunečnému počasí byl den v tomto středisku opravdu dokonalý.

zobrazit celý report

27. - 29.12.2013  | Kitzbühel

autor: eva
hodnocení:

Střediska Kitzbühel a Hollersbach tvoří propojenou oblast s celkem 170 km sjezdovek a patří mezi nejprestižnější místa v Rakousku. Spojuje je obří kabinová lanovka 3S-Bahn. Nadmořská výška je až 2 000 m. Hlavní spojení z městečka Kitzbühel je kabinkovou lanovkou, odkud si můžete sjet známý Hahnenkam...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Chalet Les Jonquilles
Orientační cena za noc 2 571 Kč/os.
Apartmány Zillertal
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 613 Kč/os.
Gästehaus Lärchenheim
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 638 Kč/os.