Klausberg - aktuální report z 09. - 11.12.2021 - SNOW.cz

Klausberg aktuální report z 09. - 11.12.2021

    průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Klausberg - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Krumpi
  • hodnocení:
  • návštěva od: 09.12.2021 do: 11.12.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Celkový dojem je kladný, malá zalidněnost s kombinací menšího střediska zaručila skvělé tři dny lyžovačky po téměř prázdných sjezdovkách. S tím je spojená i malá obsazenost v restauracích a možnost si sednout v jakoukoliv dobu bez čekání na místo. K tomu se připojilo i dobré počasí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Pro zahájení sezony jsme vybrali skvěle. Příjemné svahy pro rodinky s dětmi.

Celkově byl doporučil středisko nenáročným lyžařům pro malý počet sjezdovek, celkem 33 km, třeba pro rodiny s dětmi. Velké střediska se stovkou kilometrů sjezdovek si člověk neužije, pokud má malé děti a brousí jen některé svahy pořád dokola.

Sněhové podmínky:

Na Bergfexu psali 90 cm sněhu. Pravda byla 30 až 40cm mimo sjezdovky a jen místy až 90 cm na sjezdovkách. Na sjezdovkách byl tvrdý, pevný podklad, ne však ledový, bez ploten. V odpoledních hodinách už lyžaři shrnovači nakupili muldy, ale pro dobré lyže a silné nohy žádný problém.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z nástupní stanice vede nahoru jedna kabinka, dále jsou lyžaři přepravováni sedačkami a kabinkami, na kratších úsecích i na pomách. Ze střediska vede zpátky do údolí k nástupní stanici sjezd. Nemusí se tak nasedat zpět do kabinky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Malá zalidněnost nám dovolila užívat celou šířku sjezdovek. Ve čtvrtek a pátek bylo málo lidí. V sobotu jich bylo více, ale stále v pohodě. Při návratu domů jsme míjeli Kronplatz a tam bylo lidí hodně - slalom mezi lidmi. To je výhoda menších středisek.

Občerstvení a aprés-ski:

Jídlo klasika - gulašzupe, pasta, šnycl, klobásy, knedlíky s ovocem 9 až 12 €. My vyzkoušeli i místní likéry a lihoviny.

Doprava do střediska a parkování:

My jeli z Olomouce se 4 zastávkama po 10 minutách cca 9 hodin. 760 km. Parkování u nástupní stanice je na parkovišti zdarma. My parkovali u domu 100 m od lanovky, kde jsme měli ubytování.

+ plusy

  • Nezalidněnost
  • Ubytování u svahu

- mínusy

  • Vzdálenost z ČR
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.12.2012  | Klausberg

  • autor: Radek Holub - SNOW
  • hodnocení:

Klausberg, malý, ale výškově velmi vytáhlý areál, vyniká především svou nejvýše položenou sjezdovkou z 2 510 m n. m., která nabízí atraktivní délku, šířku i profil a samozřejmě sněhovou jistotu. Sníh na ní ležel už během listopadu, a neohrozilo ho ani následné nadprůměrné teplo. V nejvyšších partiíc...

Vysoké nad Jizerou - Šachty

Vysoké nad Jizerou - Šachty

Vysoké nad Jizerou - Šachty

Vysoké nad Jizerou - Šachty

Vysoké nad Jizerou - Šachty

Vysoké nad Jizerou - Šachty

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 6