Kühtai - aktuální report z 03.03.2023 - SNOW.cz

Kühtai aktuální report z 03.03.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Kühtai - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Bobulini
 • hodnocení:
 • návštěva od: 03.03.2023 do: 03.03.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na závěr pobytu v Ötztalu po přelidněném Söldenu volíme dvojstředisko Hochötz Kühtai - areály jsou od sebe vzdálené asi 7 km a propojené skibusem. Hochötz je menší, komornější středisko, s kratšími sjezdovkami, delší jsou spíše nudnější cestovní sjezdy, ale nahoře je i pár sportovnějších červeno-černých. Po poledním přesunu na Kühtai si užíváme pátečních prázdných, většinou svižných sjezdovek, spíše kratších středních délek do 2 km. Mírným zklamáním je, že řada černých je zavřená pro nedostatek sněhu. Využíváme sice 5denní Ötztalský superskipas, který se ale zde vyloženě nevyplatí - samostatný by vyšel levněji a ještě nám vrátili o 1 euro méně ze zálohy...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Využíváme hned první lano v 9 hod. na Hochötz. Delší sjezdy do údolí však za to moc nestojí - č. 9 je zprvu příjemná, svižná, ale v druhé části jen cesta, a č. 5 je vůbec jen cesta, která by měla mít modrou barvu. Takže trochu litujeme, že jsme hned nevyužili vrcholového manšestrového prašanu na sice kratších, ale zajímavějších horních sjezdovkách. Dobře se dá rozjezdit na č. 1 a 2, které jsou jen asi 800 m dlouhé, ale široké a poctivě červené pisty. Pak následuje přesun na levou část, kde je kombinace jen o trochu delších modro-červeno-černých. Slušný je pak černý sjezd č. 14 k dolní stanici.

Kühtai je zas jiné kafe. Většina sjezdovek má poctivý červený sklon. Severní strana odpoledne již trochu klouzavá, ale dobré vyžití je na straně jižní na Hochalteru, kde se spouští různé kombinace asi 2km a slušně širokých sjezdovek (č. 16, 1, 2, 3, 4, 5). Protější černá oblast je zklamáním - je sjízdná jen část a i tam občas již vydřeno. Nejdelší je červený sjezd kolem Dreiseenbahnu.

Sněhové podmínky:

Na to, že jsme ve dvou tisících metrech nad mořem, tak je to poměrně bída. Paradoxně Hochötz je na tom lépe, i když dojezd k Ötzerbergu (č. 5) je již jen zasněženým pruhem na lesní cestě. Na Kühtai na tom byly slušně jižní červené svahy z Hochalteru, kde nahoře i odpoledne podmínky perfektní, držel prašan, nevydíralo se, díky lehce nadnulovým teplotám nebyl ani led, držela rovná plocha. Jen asi posledních 300 m již hodně měklo s tvorbou výrazných muld. Protější strana byla zejména kolem Geiskogelbahnu dost vyfoukaná, trčely kameny, tráva či borůvčí. Některé byly raději zavřené, ale i na otevřených občas vydřeno na trávu. Lépe na tom byl Hohe Mut.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hochötz má ze všeho trochu: dvě páteřní kabinky ze dvou stran, moderní sedačky i dvě velmi obstarožní dvojky, nějaká ta kratší kotva. Kühtai je vybaven moderněji - 2 kabinky, pak odpojitelné bublinové sedačky či též kratší kotvy.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na pátek a údajně oblíbené středisko pro Innsbruck je lidí méně, což umožnovalo svižnější jízdu, zvláště z Hochalteru. Jen dojezd k Dreiseenbahnu se trochu zahušťoval. Čekání nebylo žádné.

Občerstvení a aprés-ski:

Tentokrát žádné velkokapacitní jídelny, ale pár alpských hospůdek s běžným rakouským sortimentem.

Doprava do střediska a parkování:

Jelikož jedeme z Ötztalského údolí, tak se nabízí dvě možnosti. Buď se hned vyvézt kabinkou z Ötzu na Hochötz, což však při touze dojet i na Kühtai by přineslo logistické svízele, nebo v našem případě volíme raději 10 km serpentin na Ochsengarten, kde je ráno pohodové zaparkování. Ve 12 hod. jede skibus dalších 7 km do Kühtai, v 16:15 zpět. Klikatá cesta byla suchá, žádný velký provoz.

+ plusy

 • Málo lidí
 • Svižná jižní strana Kühtai

- mínusy

 • Málo sněhu
 • Zavřena řada černých sjezdovek
 • Chybějící delší sjezd
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 26.02.2023  | Kühtai

 • autor: dpavlosek
 • hodnocení:
Nadmořská výška přes 2 000 m n. m. slibuje kvalitní lyžování do pozdního jara. I v týdnu, kdy se teploty v údolí pohybovaly kolem 15 °C, bylo ve středisku dostatek sněhu a jen na jižních svazích byl sníh odpoledne těžký a tvořily se muldy. V kombinaci s denní permanentkou za 48 eur a skibusy zdarma nabídlo toto středisko nejlepší lyžování za posledních pár let. Je vzdálené jen 30 km z Innsbrucku.

06.02.2018  | Kühtai

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Velmi příjemné překvapení, které byste si neměli nechat při návštěvě Ötztalu nebo jiné blízké destinace ujít. Kühtai mi připomínalo Obertauern, ale v menší verzi a s minimem návštěvníků. Sluší se podotknout, že můj velmi kladný dojem způsobilo možná i naprosto ideální počasí - celý den slunečno a te...

14.03.2014  | Kühtai

 • autor: bohous357
 • hodnocení:

Menší, ale vysoko položené středisko Kühtai jsme si vybrali na lyžování na necelý den od 11 hod. Určitě nezklamalo, ale celkově bych hodnotil středisko jako velmi vhodné pro děti nebo na opalovačku, pro náročnějšího lyžaře nuda, den byl tak akorát – jen škoda, že to nebylo od rána, kdy byl terén ješ...

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

SNOW tipy