Přemyslov - aktuální report z 09.02.2014 - SNOW.CZ

Přemyslov | aktuální report z 09.02.2014

Přemyslov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Přemyslov:
autor: cmelak11
hodnocení:
návštěva od: 09.02.2014 do: 09.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tak jsem zase jednou navštívil skiareál Přemyslov. Měl jsem již delší dobu nakoupené skipasy, a tak jsem si říkal, že při stoupajících teplotách nemusí sníh vydržet dlouho a je tak nejvyšší čas je projezdit. Musím říct, že jsem udělal dobře. Nevím jak dlouho udrží sjezdovku v provozuschopném stavu. Dost mi vadilo, že po nočním dešti byly sedáky lanovky silně nasáté vodou. Při stlačení sedáku rukou se objevila voda. Sedět na nich bylo opravdu nepříjemné.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Už při první jízdě byly na sjezdovce v dolní polovině vidět hnědé fleky. Při jízdě bylo potřeba na tyto místa pamatovat a vyhýbat se jim. Je ale férové napsat, že nikde nebyl žádný kámen. Tudíž se dala i tato hnědá místa přejet bez rizika zničení skluznice. Sjezdovky jsou na Přemyslově tři. První červenočerná, s délkou 750 m je poměrně ostřejší sjezdovka s pěknou šířkou a v horní polovině s větším sklonem. Tato sjezdovka v současné době nejede - není zasněžená. Druhá sjezdovka je modrá, s délkou 1 250 m, kde se pohybuje většina lyžařů. Na modrou je příjemně rychlá. Bohužel by si zasloužila větší šířku. Při větší zalidněnosti bývá dosti plná. Zároveň se pyšní jako nejdelší osvětlená sjezdovka pro noční lyžování na Moravě. Poslední sjezdovkou je žlutá Dětská, která je asi 300 m dlouhá a je obsluhovaná kotvovým vlekem.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky nejsou příliš dobré. Sjezdovky, které jsou v provozu, jsou zasněženy technickým sněhem, kterého se pomalu začíná nedostávat. Na čevenočerné sjezdovce jsou k vidění jen dvě hromady pod sněžnými děly z doby kdy mrzlo. Na modré je v horní části technického sněhu dostatek. V dolní, jak už jsem psal jsou hnědé fleky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort střediska je poměrně dobrý. Jedná se o menší středisko rodinného typu. Vše je blízko, nikde nemusíte daleko přecházet. Sjezdovky jsou obsluhovány čtyřsedačkovou lanovkou s pojízdým pásem, který usnadňuje nástup. Lanovka bohužel není odpojitelná. Funguje zde i lyžařská škola a půjčovna lyží.

Zalidněnost:

Zalidněnost byla v době návštěvy minimální, přestože byla neděle. Žádné fronty se netvořily.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je v Přemyslově více než dostatečné, jedno je na okraji modré sjezdovky - dětské dřevěný bufet s nabídkou teplých i studených nápojů a rychlého občerstvení. V hlavní budově s pokladnami je restaurace, kde se dá pořídit celý oběd.

Doprava do střediska a parkování:

Středisko je dobře přístupné a bezplatné parkoviště je v dostatečné velikosti.

+ plusy

  • celková kompaktnost střediska
  • nižší ceny
  • bezplatné a blízké parkování

- mínusy

  • chybí bublina na lanovce
  • nesjízdná červená sjezdovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13. - 14.01.2018  | Přemyslov

autor: radez
hodnocení:

Letos poprvé na Přemyslově, ale z pár věcí trochu zklamání. Překvapení, že místnost, kde se dalo převlíkat, přezouvat, odpočívat a dalo se tam i najíst, byla zrušená a propojená s jídelnou. Další věcí bylo, že dnes na spodní části modré, kde včera bylo vidět v jednom místě trochu hnědýho sněhu, přes...

zobrazit celý report

02.01.2018  | Přemyslov

autor: Krumpi
hodnocení:

Nově vybudované středisko s příjemným svahem, zázemím pro děti, občerstvením, půjčovnou. Narozdíl např. od Kopřivné kopec jede a je bez lidí.

zobrazit celý report

29.12.2017  | Přemyslov

autor: Andy18
hodnocení:

Očekával jsem nižší návštěvnost, alespoň dle kamer ve středu a ve čtvrtek. Ale díky solidnímu počasí bylo lidí dost. Parkovací místa se během dopoledne zaplnila na 100 %. Klasika na Přemyslově - nezprovozněná červená sjezdovka. Tak to zde funguje již nějaký ten rok. Všichni, nebo téměř všichni návšt...

zobrazit celý report

25.02.2017  | Přemyslov

autor: Andy18
hodnocení:

Překvapivě málo lidí. Alespoň proti zkušenosti z neděle před týdnem. I když ani tehdy to nebyla žádná hrůza. Solidní podmínky na modré sjezdovce, a to po celý den. Červená celkem zmrzlá, občas se na ní někdo svezl, a to i po zádech.

zobrazit celý report

18. - 19.02.2017  | Přemyslov

autor: radez
hodnocení:

Vzhledem k začínajícímu jaru byla tento víkend poslední návštěva Přemyslova. Sjezdové tratě byly upraveny dobře. Část posádky si v sobotu jela projet běžkařské tratě. Dle infa na netu se stopy měly upravit rolbou v sobotu ráno, což se taky stalo, hned po našem výjezdu vypálila rolba se značkovačem d...

zobrazit celý report

11. - 12.02.2017  | Přemyslov

autor: radez
hodnocení:

Velká škoda je, že nepřipadl žádný přírodní sníh za posledních 14 dní. Sice v sobotu něco poletovalo, ale to vubec nestojí za řeč. Nicméně i tak se dá v Přemyslově jezdit parádně. Část výpravy šla na běžky na okolní okruhy kolem Třech kamenů a taky byli spokojení.

zobrazit celý report

29.01.2017  | Přemyslov

autor: radez
hodnocení:

Cestou na Přemyslov byla mlha, ale už při odbočce v Loučné se to probíralo. Už je i dost odtátej sníh z přemyslovské silnice, tak je vidět, že je skutečně nově postavená a je širší než loni.

zobrazit celý report

21. - 22.01.2017  | Přemyslov

autor: radez
hodnocení:

Kvůli víkendu bylo větší množství lidí, což pak už kazilo příjemné poježdění, když spoustu z nich postávalo na modré (nejen po stranách). Tohle je jedna z věcí, který mě dokážou vytočit. Jinak ráno, než se to sedřelo, byl i pěkný povrch. Škoda pána, který si na červené asi zlomil nohu a musel být od...

zobrazit celý report

14.01.2017  | Přemyslov

autor: radez
hodnocení:

Dnes byla oficiálně poprvé letos otevřená červeno-černá sjezdovka. Místama mi přišla nějak divně utažená rolbou. Rolbou utažené pásy nebyly na sebe dobře navázaný. Jinak bylo vše parádní. Nepřestanou mě ale bavit rodiče s nějakým mindrákem, když tahají svoje děcka, který se sotva drží na lyžích, na ...

zobrazit celý report

07.01.2017  | Přemyslov

autor: radez
hodnocení:

Na dnešní extrémní zimu byl dojem extrémně parádní. Málo (zmrzlejch) lidí a pěkně upravená modrá, na které se dalo cca do 13:00 dobře kárvovat díky nedostatku lidí s fošnama, co to sedřou :-).

zobrazit celý report

27.02.2016  | Přemyslov

autor: radez
hodnocení:

Přemyslov jako vždy super. Škoda, že už to je třetí rok po sobě, co se nepodařilo zasněžit červenou sjezdovku a je v provozu jen modrá. Podle infa od paní na pokladně přibylo na červené i nové dělo, byla posílena elektrika, aby šlo pořádně zasněžovat, takže předpokládám, že v dalších letech, pokud b...

zobrazit celý report

27.02.2016  | Přemyslov

autor: TinaLa
hodnocení:

Středisko Přemyslov skýtá příjemné lyžování i pro náročné lyžaře, je zde i lyžařská školička pro mrňousky i sjezdovka s pomou pro starší dětičky. Čtyřsedačková lanovka bez čekání u turniketů pár metrů od parkoviště.

zobrazit celý report

28. - 30.01.2016  | Přemyslov

autor: Pavel Marc
hodnocení:
Velmi slušné středisko, i přes bídné sněhové podmínky je hlavní modrá sjezdovka velmi dobře upravena. V infrastruktuře - malém chatovém bufetu i hlavní restauraci - včetně cen přesahuje o třídu sousední Kouty. Pokud se trochu zlepší citlivost snímání karet u turniketů, zbytečná zpomalování už tak pomalé lanovky a kapacita parkovacích míst, pak to nebude mít chybu vůbec.

23.01.2016  | Přemyslov

autor: rradek
hodnocení:

Přemyslov je středisko, které stojí za návštěvu, zejména pokud hledáte lyžování za příznivou cenu a s malou návštěvností. V posledních letech je tohle středisko schované ve stínu blízkého většího areálu, jímž jsou Kouty.

zobrazit celý report

17.01.2016  | Přemyslov

autor: fedex11
hodnocení:

Středisko jsem navštívil po roce a moje dojmy jsou velice pozitivní. Na víkendové lyžování málo lidí, krásné počasí, negací je jen spuštění jediné modré sjezdovky, červená pod lanovkou tradičně uzavřena.

zobrazit celý report

07.03.2015  | Přemyslov

autor: radez
hodnocení:

Sobota 7.3.2015, co jsem koukal na webky, tak na spoustě míst se stály fronty na lanovku, ale na Přemyslově absolutně bez front. Je to jedno z mála míst, kde nebývají fronty ani o víkendech, proto jsem tam taky jel.

Ráno bylo přimrzlo a skoro žádní lyžaři, postupem času se nějací objevili, ale žá...

zobrazit celý report

05.03.2015  | Přemyslov

autor: japeko
hodnocení:

Moderní menší areál disponující čtyřsedačkou, jedním vlekem a lanem pro děti. V areálu se nacházejí 3 sjezdovky v náročnosti od cvičné louky po černo-červenou. V době návštěvy nebyla v provozu černo-červená sjezdovka Přímá vzhledem k nedostatečné vrstvě sněhu.

zobrazit celý report

08. - 09.01.2015  | Přemyslov

autor: radez
hodnocení:

Byl jsem tam ve čtvrtek a pátek, kdy meteorologové hlásili prudké oteplení na víkend (více než +10).
Podmínky v Přemyslově byly perfektní. Mnohem lepší než jsem čekal.

Ve čtvrtek jsem byl velice zkalmaný tím, že v horní části modré byly umístěna děla a u nich byly nerozhrnuté hromady. To dost ...

zobrazit celý report

10.03.2014  | Přemyslov

autor: mikura2
hodnocení:
Úterý 4.3.2014 - polojasno, ráno 4°C nad nulou se podepsaly na kvalitě sněhu, kterého je tady pořád dost. Měkký povrch měl horší skluz na lyžích, ale na SNB to jezdilo pořád dobře. Již před polednem se dějají kupky sněhu, ale nadšence to neodradí :-). Při nočním mrazíku je zde pořád příslib dobré dopolední lyžovačky.

25.01.2014  | Přemyslov

autor: Anavi
hodnocení:

Středisko, které nás mile překvapilo svými novinkami a vylepšením vstříc k návštěvníkům. Myslím tím nově vybudovanou odpočívárnu se skříňkami s možností uložení věcí, venkovní posezení pod stříškou a bezplatné parkoviště.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Přemyslov