Damüls Mellau - aktuální report z 28.01. - 02.02.2024 - SNOW.cz

Damüls Mellau aktuální report z 28.01. - 02.02.2024

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Vorarlbersko

Damüls Mellau - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 28.01.2024 do: 02.02.2024
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Celkový dokem z návštěvy střediska po předcházejícím týdnu, plného deště, byl neočekávaně výborný. Všechny moje obavy ohledně stavu sjezdovek se rozplynuly a jako bonus bylo slunečné počasí s teplotami jako na konci března. Středisko Damuls Mellau je takovým zapomenutým koutem pro Čechy i Poláky, a tak jsme za celý pobyt potkali pouze 2 rodiny. Areál je opravdu pestrý a nezáludný a každý si najde své oblíbené. Nevýhoda Rakosuka je cena skipasů. Výhoda, že zde je dítě za polovic až do 16 let. To nebývá zvykem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou všech kategorii, včetně jedné černé 72%, jinak ale převládají modré, červeno-modré sjezdovky a pár červených. Není zde opravdu žádné záludné místo, které by někdo nesjel a uvíznul zde začátečník. Vždy se dá nějak dostat. Jsou zde i pěkné skiroute na kochání. Za mě byly nejlepší sjezdovky modro-červená 25, 29 a 31, jsou veselé a hravé, a pak i modrá 5, 7, 8 a červená 6 a 9. Ale i ostatní sjezdovky jsou fajn a máte zde i dva tunely.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly překvapivě výborné. Na to, že týden před lyžovačkou do sněhu nalila příroda přes 30 litrů deště, vydržel pevný základ. A kombinace technického sněhu (v nižších místech) a přírodního společně s nadílkou dva dny předem vytvořila překvapivě slušný základ. Některé sjezdovky, které jsou ve stínu, měly dokonce i plotny. Na to, že přes den šplhala teplota i přes 10 stupňů, tak vydržely až na výjimky (modrá 1, 22 a 24, červená 6) většinou až do odpoledne v ucházejícím stavu. To jsem opravdu nečekal. Ranní manžestr byl samozřejmě balzám, protože nebyl až tak zmrzlý a tak první dvě hodiny to bylo ježdění bez chybičky. Nahoře poctivý metr a něco, dokonce v pátek po sněžení vyrazilo do terénu spousta freerajderů...

Za co je velký plus, že ve čtvrtek v noci napadlo asi 15 cm čerstvého sněhu a opravdu celý areál upravili až ráno, takže nikde nezůstaly hromady sněhu a i v pátek se dalo po nočním sněžení výborně lyžovat. To se jen tak nevidí. Jinde to nechají být, upraví večer a starejte se.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zde není moc co vytknout, krom staré dvousedačky Hohes Licht, kde se tvořily fronty a bylo by opravdu záhodno takto vytíženou lanovku vyměnit. Jinak veskrze moderní lanovky s bublinou a pár s vyhříváním. Vlastně jen dvě staré dvousedačky (ta druhá krátká spojovací Walisgaden ani nevadí) a jen jedna bez bubliny (Furka). Tady je to také oproti třeba italské Civettě fajn.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Krom neděle, kdy bylo jasné počasí byla zalidněnost ne úplně minimální, ale v normě. Na lanovku se čekalo jen na výše zmiňované dvojce. V týdnu max. 4 minuty, o víkendu asi 8. Jinak maximálně všude v týdnu do 5. lanovky a a o víkendu max. minutka dvě. Na širokých sjezdovkách bylo jezditelno a žádné davy se nekonaly a dala se vždy najít volná skulina. Ráno se sjezdovky začaly plnit až od 10. hodiny, ale šup zase v 11 na obědy.

Občerstvení a aprés-ski:

Zde bylo jediné trochu mínus, že ačkoliv byla zalidněnost nižší, tak restaurace byly i v týdnu dost plné. Nechci si představit jarní prázdniny. Do pizzerky na Uga jsme se nevešli nikdy, a tak jsme 3x navšívili samoobslužou restauraci Sonnenalm u Furky a 1x restauraci s obsluhou u pomičky Sunneg.

Co se týče restaurace Sonnealm, mohu jedině doporučit - výborné špecle, Sonnenalm burgr a dobré a chutné polévky. Ceny jsou bohužel letos v Rakousku vyšší, takže burgr s hranolkama 14, špecle 13, guláš se špeclema 13, polévky 6-7 EUR. Výhoda v Sonnenalm je ta, že si polévky nanadaváte sami, takže gulášovka je fakt taková hutná gulášovka. A jejich Burgr zapečený v sýru je opravdu mňamka. Vše hlavně čerstvé. Pití 0,5l kolem 4-5 EUR.

Doprava do střediska a parkování:

Využívali jsme skibus po Mellau, dále jezdí i skibus po Damuls a další regionální linky fungují také jako skibus. Takže není problém nechat auto před barákem a zbytečně se neharcovat na parkoviště. Jinak velkokapacitní parkoviště je v Mellau, kde i v plné špičce v neděli bylo volno a samozřejmě zadarmo a pak u Uga v Damuls. Skibusy byly docela hojně využívány.

+ plusy

 • úprava sjezdovek po sněžení až ráno
 • dostatek skibusů
 • příjemné a nezrádné sjezdovky
 • gastronimie
 • kvalita úpravy sjezdovek a zasněžení
 • dítě až do ročníku 2008

- mínusy

 • cena skipasů
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07. - 11.03.2022  | Damüls Mellau

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:

První návštěva tohoto střediska a určitě ne poslední. Utajená perla schovaná mimo dosah dálnice, s převahou německých, rakouských a švýcarských lyžařů. Žádní Češi a Poláci, sem tam nějaký bludný Holanďan. Lyžovali jsme zde v pondělí a úterý a pak pátek. Byla to i díky počasí a sněhovým podmínkám nap...

27.01.2015  | Damüls Mellau

 • autor: perlic
 • hodnocení:

Středisko Damuels Mellau jsme navštívili 19.1.2015. Byli jsme překvapeni jeho velikostí, čekali jsme menší středisko. Ale realita byla úplně opačná. Rozsáhlé středisko s poctivými červenými sjezdovkami, méně zalidněné, takže i odpoledne se daly najít sjezdovky s manšestrem. Směrem na Mellau více modrých pohodových sjezdovek, dojezd do Mellau byl zavřený. Středisko se dá se hodnotit jako tajný tip. Zdraví perlic

Szczyrk

Szczyrk

Szczyrk

Szczyrk

Szczyrk

Szczyrk

SNOW tipy

Výška sněhu 35 cm
Otevřené lanovky a vleky 5 z 10
Otevřené sjezdovky 3 z 36 km