Zell am See - Schmittenhöhe - aktuální report z 10. - 11.03.2014 - SNOW.CZ

Zell am See - Schmittenhöhe | aktuální report z 10. - 11.03.2014

Zell am See - Schmittenhöhe - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Zell am See - Schmittenhöhe:
autor: doum25
hodnocení:
návštěva od: 10.03.2014 do: 11.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Oblíbené středisko nejen mezi českými lyžaři, rozkládající se nad jezerem Zeller See ve spolkové zemi Salcbursko. V areálu nalezneme 77 km sjezdovek, jež jsou prakticky rovnoměrně rozloženy do tratí všech obtížností.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na místních sjezdovkách si přijdou na své jak začátečníci a rodiny s dětmi, tak náročnější lyžaři. Pro náročnější lyžaře je výzvou zejména 4 km dlouhá černá sjezdovka vedoucí k dolní stanici lanovky trassXpress, na které se jezdí také světový pohár. Pro ty, co dávají přednost spíše pohodovějšímu svezení, jsou vhodné sjezdovky okolo kabinové lanovky Areitbahn II+III a podél sedačkových lanovek Kapellebahn a Kettingbahn v horní části areálu.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly dobré v horních polohách areálu, ve spodních částech vzhledem k teplému počasí horší. Dopoledne byly sjezdovky dobře sjízdné i do nižších poloh, odpoledne už se vyplatilo jezdit spíše v horní části podél výše zmíněných sedačkových lanovek, kde byl i v odpoledních hodinách sníh ve slušném stavu. Na níže položených sjezdovkách byl odpoledne sníh těžký a tvořily se muldy, vyjma čtyřkilometrové černé trati, která je z větší části ve stínu. Červená sjezdovka vedoucí podél kabinové lanovky Areitbahn I byla z důvodu nedostatku sněhu v době naší návštěvy uzavřena.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z parkovišť vyvážejí lyžaře nahoru šesti nebo osmimístné kabinové lanovky. Středisko dále obsluhují expresní sedačkové lanovky, z nichž většina má i bublinu a některé mají i vyhřívané sedačky. Neodpojitelných sedaček a kotev v areálu příliš mnoho nenalezneme. Toalety byly čisté a v dostatečné míře v rámci celého areálu.

Zalidněnost:

Zalidněnost byla průměrná, menší fronty se tvořily při ranním nástupu u spodní stanice lanovky, ale ne delší než pět minut. V průběhu dne se lyžovalo převážně bez front, jen občas se někde tvořily nárazově menší fronty, ovšem taktéž maximálně pětiminutové. Zalidněnost na sjezdovkách byla také průměrná, větší shluk lidí na sjezdovkách byl akorát při odpoledním sjezdu k dolní stanici lanovky.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace a hospůdky jsou rovnoměrně rozeseté po celém areálu, největší z nich se pak nachází v nejvýše položeném místě střediska. Zařízení jsou ve většině případů samoobslužná. Nabídka jídel je klasická jako v jiných rakouských areálech, vídeňský řízek s hranolky, párek s hranolky, špagety, špecle, pizza, kynuté knedlíky… Cena jídla se pohybuje kolem 9 euro. Pití zhruba 2,5 – 3 eura. Půllitr piva pak stojí 4 eura. Kapacita restaurací je dostatečná, i v pravé poledne nebyl problém najít volné místo.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska naprosto bezproblémová. V údolí již žádný sníh nebyl a silnice tedy byla suchá. Parkoviště je ze silnice dobře značeno a je zdarma. Z parkoviště bylo akorát nutno přejít hlavní silnici k dolní stanici lanovky (Areitbahn I), což ovšem není velký problém vzhledem k přítomnosti semaforů.

+ plusy

  • moderní lanovky
  • kompaktnost areálu
  • dobrá dostupnost
  • tratě všech obtížností v dostatečné míře

- mínusy

  • horší kvalita sněhu v odpoledních hodinách
  • některé sjezdovky ve spodní části uzavřeny
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15. - 17.12.2017  | Zell am See - Schmittenhöhe

autor: Abrakus79
hodnocení:

Zell am See nás na začátku sezóny opravdu potěšilo. I přes silné sněžení jsme si krásně zalyžovali. Poloprázdné sjezdovky a nulové čekačky u lanovek byly opravdu pravým rájem. Příště se sem vrátíme zase. Jsou zde vidět investice do areálu a opravdová snaha vytěžit ze zdejší krásné krajiny maximum. O...

zobrazit celý report

09. - 10.12.2017  | Zell am See - Schmittenhöhe

autor: parezzbablu
hodnocení:

Konečně jsem se dočkal a okusil sjezdovky nad malebným městečkem u jezera Zellersee. Vybrali jsme fajnový termín - výročí 90 let od první lanovky v Zell am See (jestli jsem to správně z letáčků pochopil), opening nové 10kabinky Areit Express (spolulyžníkem přejmenovaná na Arbajt expres) a probíhajíc...

zobrazit celý report

02.12.2016  | Zell am See - Schmittenhöhe

autor: HausGassner
hodnocení:
Ode dneska se muzete vyvezt i s Areitbahn I a zvlaste deti a zacatecnici oceni upravenou (a dnes rano uplne prazdnou!) Glocknerbahn.

30.11.2016  | Zell am See - Schmittenhöhe

autor: HausGassner
hodnocení:
Pro dnesni ranni lyzovani jsme vybrali Schmitten - nejdriv se mi tam vubec nechtelo, ale podle predpovedi pocasi mela byt nahore na Kitzsteinhornu velka zima... Na Schmitten se v techto dnech vyjizdi lanovkou trassXpress. Nahore mate na vybranou bud Breiteck a Hirschkogel, nebo na severni strane Kapellen a Ketting. Posledni jmenovana sjezdovka je pekna (i kdyz kratka) cerna, kterou jsem za posledni roky jeste nevidela tak pekne upravenou jako dnes. Vlastne vsechny 4 sjezdovky byly super a ke vsemu svitilo slunce a lidi jsme potkali minimalne. Nahore ve 2000 m asi 20 cm prirodniho snehu plus technicky snih. Sjezdovky bezvadne upravene.

09. - 10.03.2015  | Zell am See - Schmittenhöhe

autor: sipa32
hodnocení:

Moje druhá návštěva Schmittenhöhe, zvláště když jsem mohl den po dni porovnávat s ledovcem Kitzsteinhorn a Kitzbühelem, mne utvrdila v tom, že bych v tomto středisku mohl strávit i více času. Prostě se mi sjezdovky v tomto středisku líbí. A kulisy vysokých hor kolem dokola jsou jednoduše fantastické...

zobrazit celý report

03. - 04.01.2015  | Zell am See - Schmittenhöhe

autor: sipa32
hodnocení:

Víkendový výlet do Zell am See jsme pojali jako pěkné sportovní zakončení vánočních svátků s pořádným rozhýbáním v novém roce. Protože se podařilo rezervovat jen pokoj na jednu noc, tak jsme zvolili velmi brzký výjezd z Ml. Boleslavi (2 hod. ráno) a na parkovišti u lanovky jsme byli již v 7.45. Dost...

zobrazit celý report

27.12.2014  | Zell am See - Schmittenhöhe

autor: Lehla
hodnocení:

Zell am See – Schmittenhöhe je opravdu krásné středisko nacházející se na stráních hory Schmittenhöhe nad jezerem Zell am See. Pohledy do krajiny jsou opravdu nádherné. Na středisko platí jeden skipas s ledovcem Kitzsteinhorn, což vybízí ke kombinaci trávení času v obou lyžařských areálech, mezi kte...

zobrazit celý report