Novinky - Ischgl / Silvretta Arena - SNOW.cz - lyžování

Ischgl / Silvretta Arena novinky

Novinky ve středisku Ischgl / Silvretta Arena - nové lanovky, vleky a sjezdovky

Krytá 6sedačka Velilleck místo 2sedačky | 2019/20

luxusní lanovka s prodlouženou trasou až na vrchol Pardatschgrat

Krytá 6sedačka Gampen místo 4sedačky | 2018/19

Jedna z nejdelších sedačkových lanovek na světě s převýšením 924 m, vedoucí z Gampenalmu na vrchol Palinkopf, nabídne komfort 1. třídy - ergonomicky tvarované a vyhřívané sedáky pro každého cestujícího zvlášť o šířce 520 mm a mimořádně tichou jízdu s minimem vibrací při přejezdu podpěr.

Krytá 6sedačka Palinkopf místo 4sedačky | 2017/18

Krytá 8sedačka Flimjoch místo 4sedačky | 2016/17

Nová lanovka s vyhřívanými sedačkami zajistí kapacitnější a pohodlnější spojení z Idalpu na švýcarskou stranu Silvretta Areny směrem k Alp Trida. Horní stanice lépe chráněná proti větru, s možností upravit výstup podle jeho směru, čímž zabezpečí spolehlivější provoz i při nepříznivém počasí.

28místná kabinka Pardatschgrat místo 4místné kabinky | 2014/15

Nová robustní lanovka systému 3-S zčásti nahradí starou kabinku z Ischglu na vrchol Pardatschgrat. Nová trasa vede přímo bez mezistanice, z původní lanovky pak zůstane v provozu horní úsek, takže bude možné atraktivní sjezdovky z Pardatschgratu sjíždět už během dopoledne bez rizika dlouhého čekání v mezistanici, kterou dosud projížděly plně obsazené kabinky z údolí. Systém 3-S znamená, že se kabinky pohybují po trojici lan. Oběžná lanovka se středně velkými kabinky pro 28 osob kombinuje výhody visutých kyvadlových lanovek (schopnost překonávat členitý terén bez velkého množství podpěr) s klasickými kabinkovými lanovkami (vysoká kapacita). Navíc má systém 3-S i vysokou odolnost proti větru.

Nová kabinová lanovka Piz Val Gronda | 2013/14

Díky nové visuté kabinové lanovce se lyžařský komplex Ischglu na západním okraji rozšíří o nový vrchol – 2 800 m vysoký Piz Val Gronda. Z něj se mělkým žlabem spustí nová červená sjezdovka s převýšením 500 m. Lanovka bude mít na své trase pouhé dvě podpěry a obě stanice budou co nejcitlivěji usazené do horské pustiny. Celý projekt čelil velmi tvrdému odporu ochránců přírody, který se ale tradičně silné rakouské lanovkářské lobby podařilo nakonec zlomit.

Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva

Folgarida Marilleva

SNOW tipy