Ischgl / Silvretta Arena novinky

Novinky ve středisku Ischgl / Silvretta Arena - nové lanovky, vleky a sjezdovky

Krytá 6sedačka Velilleck místo 2sedačky | 2019/20

luxusní lanovka s prodlouženou trasou až na vrchol Pardatschgrat

Krytá 6sedačka Gampen místo 4sedačky | 2018/19

Jedna z nejdelších sedačkových lanovek na světě s převýšením 924 m, vedoucí z Gampenalmu na vrchol Palinkopf, nabídne komfort 1. třídy - ergonomicky tvarované a vyhřívané sedáky pro každého cestujícího zvlášť o šířce 520 mm a mimořádně tichou jízdu s minimem vibrací při přejezdu podpěr.

Krytá 6sedačka Palinkopf místo 4sedačky | 2017/18

Krytá 8sedačka Flimjoch místo 4sedačky | 2016/17

Nová lanovka s vyhřívanými sedačkami zajistí kapacitnější a pohodlnější spojení z Idalpu na švýcarskou stranu Silvretta Areny směrem k Alp Trida. Horní stanice lépe chráněná proti větru, s možností upravit výstup podle jeho směru, čímž zabezpečí spolehlivější provoz i při nepříznivém počasí.

28místná kabinka Pardatschgrat místo 4místné kabinky | 2014/15

Nová robustní lanovka systému 3-S zčásti nahradí starou kabinku z Ischglu na vrchol Pardatschgrat. Nová trasa vede přímo bez mezistanice, z původní lanovky pak zůstane v provozu horní úsek, takže bude možné atraktivní sjezdovky z Pardatschgratu sjíždět už během dopoledne bez rizika dlouhého čekání v mezistanici, kterou dosud projížděly plně obsazené kabinky z údolí. Systém 3-S znamená, že se kabinky pohybují po trojici lan. Oběžná lanovka se středně velkými kabinky pro 28 osob kombinuje výhody visutých kyvadlových lanovek (schopnost překonávat členitý terén bez velkého množství podpěr) s klasickými kabinkovými lanovkami (vysoká kapacita). Navíc má systém 3-S i vysokou odolnost proti větru.

Nová kabinová lanovka Piz Val Gronda | 2013/14

Díky nové visuté kabinové lanovce se lyžařský komplex Ischglu na západním okraji rozšíří o nový vrchol – 2 800 m vysoký Piz Val Gronda. Z něj se mělkým žlabem spustí nová červená sjezdovka s převýšením 500 m. Lanovka bude mít na své trase pouhé dvě podpěry a obě stanice budou co nejcitlivěji usazené do horské pustiny. Celý projekt čelil velmi tvrdému odporu ochránců přírody, který se ale tradičně silné rakouské lanovkářské lobby podařilo nakonec zlomit.

Boží Dar - Neklid

Boží Dar - Neklid

Boží Dar - Neklid

Boží Dar - Neklid

Boží Dar - Neklid

Boží Dar - Neklid

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 12
Otevřené sjezdovky 0 z 6